Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Med jako lidový lék

29. července 2014 v 12:16 | Eman |  Med
Než se budeme bavit o přínosech medu pro zdraví, je nutné si vyjasnit o jaký med se jedná.

Med, který je v obchodních řetězcích, je z velké části med zpracovaný, přehřátý, filtrovaný a vyčištěný. Distributoři med zpracovávají hlavně kvůli preferencím zákazníků, ale někteří nepoctivci i pro své větší zisky. Mezi většinou konzumentů medu je totiž zakořeněný mýtus, že správný med je čistý, pěkně bronzově barevný a neobsahuje krystalky. Nesprávně se také někdy říká, že med je zcukernatělý. Přirozená vlastnost medu, nejvíce medu květového, který krystalizuje nejrychleji, je krystalizace. Ta po vytgočení medu z plástu nastává v průběhu několika týdnů. Rychlost krystalizace závisí na teplotě (10 - 15 st.C je ideální teplota) , poměru obsahu glukozy a fruktozy a obsahu pylových zrnek a droboučkých "nečistot". Je marné vysvětlovat zákazníkům, že med, který vydrží roky ve stabilním, nekrystalickém "čistém" stavu, nemohl být surový med od včel. Při zpracování se med zahřívá až na 80 st.C. a protlačuje se přes keramické filtry, aby se zbavil mikroskopických částeček, které tvoří krystalizační centra. Pylová zrna se odstraňují také proto, aby se zamaskoval pravý původ medu. Takový med má pochopitelně přiměřeně snížený přirozený zdravotní efekt.
Další problém medu jsou rezidua používaných léčiv, která používají včelaři. Nejkritičtější jsou antibiotika, kterými se někde ve světě léčí mor včelího plodu. Tím se v minulosti vyznačoval zejména čínský med. V medu mohou být i zbytky léčiv z léčení varroázy. V tomto ohledu česká metodika boje proti varroáze zanechává relativně nejmenší rezidua, která jsou téměř nedetektovatelná. Kyselina mravenčí je přírodní látka a menší zbytky s časem z medu vyprchají. Horší je to s thymolem, který navoní med a někteří včelaři v zahraničí pak říkají, že mají tympánový med.
Novodobí podvodníci v obchodu s medem prodávají rafinovaný med, který nastavují syntetickými sirupy a výšeuvedené problémy s krystalizací a nežádoucími příměsemi nemají.¨
Surový med získá konzument pouze od včelaře. Oblíbené je například žvýkání medových plástů. Med vytočený z plástů poměrně rychle krystalizuje a pokud chceme zachovat dobře zpracovatelnou konzistenci medu pro namazání na rohlík, používá se pastování medu, kdy se rozbijí velké krystaly a med dostane krémový charakter.

Jedním z benefitů konzumace medu je zmírnění zažívacích potížích a vředových chorob. Surový med má antibakteriální a antiseptické vlastnosti, které potlačují bakterii Helicobacter Pylori, která je příčinou žaludečních vředů. V tomto ohledu vyniká med Manuka z Nového Zélandu, který je ale několikanásobně dražší než běžný med v obchodech. Kilogram medu může stát až tisíc korun. Med také blahodárně a léčivě působí na rány, kde urychluje hojení, zmenšuje jizvy. Manuka med ničí bakterii Staphylococcus aureus, takzvaný zlatý stafylokok, na který běžná antibiotika vůbec nezabírají. Mezi různými medy jsou rozdíly v antibakteriálních účincích a dokonce Manuka medy se rozlišují podle těchto účinků. Výrobci různých druhů Manuka medů proto mezi sebou vedou obchodní válku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 centner centner | E-mail | 4. prosince 2014 v 16:28 | Reagovat

Při porovnávání manukového medu s evropskými medy, se jako nejbližší účinkově k manukovému medu prokázal med řepkový,který v Čechách je nejméně ceněný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama