Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Reakce na návrhy Cechu profesionálních včelařů

17. dubna 2010 v 16:03 | Eman |  Český svaz včelařů, organizace, dotace a jiné
Na Okresní konferenci v Pardubicích byl v diskuzi zajímavý příspěvek na návrhy "Jak vylepšit svaz?", které byly uveřejněna ve Včelařství 2/2010 ve vnitřní příloze  Předsjezdová diskuse.

Předsjezdová diskuze.
Reakce na návrhy ve Včelařství 2/2010.
   Ve Včelařství 3/2010 jsou připomínky jednotlivců k návrhům v únorovém Včelařství. Výbor ZO Holice se na schůzi 1.3.2010 dohodl o svých připomínkách k uvedeným návrhům.

K jednotlivým bodům

Ad1. Zkrátit sjezdové období na tři roky - nevidíme důvod ke zkrácení, ale nepovažujeme to za podstatné.

Ad2. volitelnost funkcionářů zkrátit na 2 roky, max.věk 65 let.
   Z návrhu není jasné, jestli se to má týkat jen funkcionářů ÚV, nebo všech funkcionářů včelařských organizací. Pokud by se to mělo týkat všech funkcionářů, pak je to naprostý nesmysl ohrožující fungování základních organizací.
    Umíme si představit, že do UV ČSV se budou volit členové maximálně na dvě volební období za sebou - obdoba volby prezidenta. 
Tím se otevře možnost i pro další schopné členy a   umožní to vychovat širší základnu schopných funkcionářů. Věkový limit 65 roků je jasně diskriminační prvek snadno napadnutelný. Vždyť primas český má limit 75 roků a stávající prezident Klaus by dle tohoto limitu ani býval nesměl kandidovat na svoji dnešní funkci.

Ad3.
bez připomínek

Ad4. V čele svazu prezident - naprostý nesouhlas. Jediným skutečně oprávněným k tomuto názvu je prezident republiky. Návrh považujeme za snahu snížit vážnost prezidenta republiky a částečně převést vážnost, kterou tento název představuje pro většinu občanů,
na jinou osobu. Dá se říci, že je to pokus o parazitování na vážnosti, kterou tento termín představuje.

Ad5. bez připomínek
Ad6. Vytvořit post krajského placeného funkcionáře. Po revoluci 1989 jsme na sjezdu jednomyslně zrušili krajské výbory jako zbytečné. Z pohledu naší ZO nevidíme smysluplnost tohoto návrhu pokud budou dále existovat okresní výbory svazu.

7. Financování svazu - zrušit "diskriminační" příspěvky na včelstvo a zavést jednotný příspěvek na členství ve svazu. To snad ani není možné myslet vážně - to by totiž potom byla skutečná diskriminace drobných včelařů, kterých jsou desetitisíce, ve prospěch maximálně stovek velkých včelařů.
Stávající UV ČSV by měl pokrýt
rozpočet za uplynulé volební období (za každý z posledních pěti roků) u atraktivních položek - potom se nechá diskutovat o financování, ale v žádném případě nesouhlasíme se zavedením jednotného členského příspěvku za členství ve svazu.

8.   Český svaz včelařů by měl být naprosto jednoznačně apolitický a neměl by ani na nejvyšší úrovni prezentovat politické sympatie svého vedení.
   Stávající UV ČSV by měl předložit návrh kooperaci a součinnost vcelkovčelařů a malovčelařů a stanovit pravidla a mantinely. Tajemník Mgr. Sojka ve Včelařství
naznačuje svoji nespokojenost a nabádá malovčelaře k učení se od velkovčelařů. Učit se je vždy dobré, ale je přitom nutné umět posoudit, co z toho naučeného mohu uplatnit a co nikoliv a co je pro mé podmínky nevhodné.

Závěr: Návrhy se nám jako celek nelíbí a považujeme je účelové pro velkovčelaře. Včelařství v této části Evropy bylo vždy na drobných včelařích a nevidíme sebemenší důvod to měnit, to se kupodivu nepovedlo ani při tzv. socializaci venkova. Ještě chybí rozvaha, jaké finanční náklady by změny představovaly.

Za ZO Holice Bedřich Centner, předseda
                                               Holice 4.3.2010
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Centner Centner | E-mail | 17. dubna 2010 v 16:51 | Reagovat

Ještě tam chybí v bodu 2, že věk 65 roků je jasně diskriminační prvek , při jehož aplikaci na nejvyšší funkci ve státě by současný prezident ani býval nesměl kandidovat

2 Eman Eman | E-mail | 17. dubna 2010 v 20:58 | Reagovat

Doplnil jsem to do textu článku.

3 G.P. G.P. | 21. dubna 2010 v 9:38 | Reagovat

Zdravím jako nečlen a dovolím si pár poznámek.

Např. President czech beekeeping association je mezinárodní označení nevyšší osoby svazů včelařů v České republice. Zákon nevylučuje toto mezinárodní označení a nevím proč toto nevíte. Místní české označení předsedy svazu by se mělo řídit podle nějakých jazykových zvyklostí.

Pokud někdo chce založit oblastní včelařský svaz např. Mostečtí včelaři, není přeci problém. Měli by svou identitu jako ičo a své stanovy a kdyby takových organizací komunikující na krajské úrovni bylo více, bylo by to známkou, že ČSV něco uchází či schází. Klidně i jako nečlen bych takovou aktivitu, většinou několika jedinců, v rámci možností podpořil pokud by se oto stálo. Jde o např. srazy na krajské úrovni jako pečení pečiva, finance na léčení, monitoring a komunikace s KSVS atp., organizace výstav, atd. Jestli má nějaký jedinec buňky ve svém volném čase se starat o včelaře v kraji, nevím proč by se mělo vedení stavět k takovému člověku zády a nedat mu úřední identitu! O mzdu přeci nejde, je to jen výkřik pár jedinců co rádi křičí do dáli, vedení by si mělo takových pracovních propojek v organizaci velmi vážit. Odměnu si ale takový aktivní člen, co jedná a dělá za tisíce členů a i nečlenů na kraji doufám zaslouží.

K odvodům do společné pokladny. Podle názoru, že platit se bude podle většiny neznamená, že s sebou nechají jedinci, kterých je méně, vláčet. Mají často příspěvkovou kapacitu leckdy i více jak jedna ZO složená z drobných včelařů. To je potřeba si uvědomit a jestli takový člen se cítí být zneužitý a nebo v nevýhodě, nevím proč by neměl mít upravené členské odvody např od určitého počtu včelstev. Je důležité, předcházet takové nespokojenosti. Demokracie ve fungující společnosti není jen většinové právo si něco diktovat.

Pokud je ve funkci někdo dobrý a je možnost řádné kontroly činnosti a hospodaření, jsem stále více přesvědčen o výhodách spíše delších časů než 5 let. Jde oto jaká funkce to je a také požadovaná zodpovědnost.

Mne se návrh jako takový nelíbí také, protože z pohledu zkostnatělého myšlení, postrádá přijatelné formulace a podobu. Ale jako podstata návrhu není vůbec k zahození a spíše by se měl přepracovat do všeobecně přijatelné pododoby.

4 centner centner | E-mail | 29. dubna 2010 v 21:18 | Reagovat

GP bohužel neuvedl jméno. Stručnost není postrádání přijatelné formulace. Žvanilů, jak z Rudého práva se vždycky najde dost. Ten pán není členem svazu, neví, co je to práce v základní organizaci a ten krajský funkcionář samozřejmě by byl , dle návrhu,placený a nikoliv dobrovolně bezplatně pracující.

5 G.P. G.P. | 29. dubna 2010 v 22:37 | Reagovat

[4]:
Že jsem raději nedržel hubu pane mistře.

6 Tomáš Vrbický Tomáš Vrbický | E-mail | 1. května 2010 v 16:23 | Reagovat

Pro G.P.: byl jsem rok studovat v Americe. Vím, že pro předsedy asociací se používá pojem president. Nicméně tento pojem se překládá do češtiny jako předseda. Taky říkáme včela a ne anglické slovo bee. V Čechách mi přijde použít pro předsedu spolku slovo president naprosto nevhodné. Tomáš Vrbický

7 G.P. G.P. | 1. května 2010 v 20:24 | Reagovat

[6]: Já jsem mizerný češtinář a proto píšu, že by se měly názvy funkcí řídit podle místních zvyklostí. Tz. jestli si někdo zvykne na název Prezident Hospodářské komory, Prezident Agrární komory, Prezident svazu průmyslu, potom nevím, proč by si nemohlo pár lidí zvyknout i na Prezident Českého svazu včelařů. Jde o zvyk. Jazyk se přizpůsobí. Subjektivní dojem jde zpravidla mimo.

Jde o takovou prkotinu, divím se že si z toho dělá vůbec někdo problém.

_gp_

8 vxdvx vxdvx | 5. května 2010 v 16:14 | Reagovat

<img src="http://image.tn.nova.cz/media/images/120x67/Aug2009/542953.jpg">

9 Lusy Lusy | Web | 8. května 2010 v 11:40 | Reagovat

prosim kuknite mi na web =)

10 Rutter Rutter | 11. května 2010 v 19:30 | Reagovat

Proč naše politické strany nepoužívají název president ale předseda?

11 Vlasta Netušil Vlasta Netušil | 17. května 2010 v 9:44 | Reagovat

[3]:"Demokracie ve fungující společnosti není jen většinové právo si něco diktovat. " To je právě demokracie.

12 G.P. G.P. | 17. května 2010 v 10:27 | Reagovat

[11]: Není! Pokud vezmu v úvahu důsledky majoritní demokracie, (kdy má rozhodný podíl většinový názor) tak musím, řici, že to není celkový výklad termínu, protože tak demokracie nefunguje, tedy pokud neprosazujete autoritativní demokracii.

Představme si, že jsou v takovém spolku lidé, kteří mají osobní názor, jsou přesvědčení o prospěšnosti a možná ho chcou i prosazovat, ale nejsou u většiny přijati. Cítí tedy po zhodnocení potřebu se až tak zviditelňovat. Demokracie ze svých principů musí chránit takové individuální aktivity a brát je v potaz, protože vedle většinového názoru je potřeba řešit i náměty nebo stížnosti jednotlivce, které by jinak mohly přerůst v možnou revoluci a pád. Velcí včelaři vždy vedli krok, protože dokázali uskutečnit mnoho myšlenek ohledně chovu včel, které drobný chovatel nedokázal. Podílí se velkou měrou na standardizaci. A to je obrovská hybná síla od jednotlivce pro spolek.

Příklad k diskuzi okolo tahu jednotlivce, který zatím ještě nabírá demokratického významu.

Jak chcete nyní najít soudnost u kauzy složenky "zaplaťte dluh, ihned uhraďte", kterou poslal p. Kalousek coby reklamní tah.

Názor jednotlivce se řídí svou logikou. Pobouří to 90% obeslaných domácností s tím, že jde o nehoráznou drzost, dělat takovou agitaci hlasů. Přesto jde o demokratický prvek, který upozorňuje, že je potřeba dluhy společnosti, které rostou i platit. Faktem je, že taková složenka naráží na zákon o reklamě a etice předvolební kampani. Ale .. že to pohlo s médii. O výsledku voleb se nebavme, protože po vzoru Řecka nikde není dané, že nakonec nepůjdeme.

Pokud to mohu nějak přenést na situaci v ČSV, je také potřeba počítat s negativním dopadem, i když jde jen o pravdivou zprávu. I jeden člen může mít totiž pravdu a dobrý nápad a ten je potřeba ve fungující demokracii ochránit. Takže ...  

Takže si pane Netušil někde vyhledejte co znamená slovo demokracie.

13 SearchPage.ic.cz SearchPage.ic.cz | Web | 11. června 2010 v 17:17 | Reagovat

Zvyš si ranky.Stačí jen zdarma přidat odkaz k nám na web =)

14 Boba Boba | Web | 17. června 2010 v 13:47 | Reagovat

Zajimavý web

15 Týna Týna | 26. června 2010 v 17:13 | Reagovat

Soryy za to →Se slzami v očích člověk ukáže,že neví co dál.Pošli tuto zprávu 15 lidem.Až budeš hotový/á stiskni F6.Osoba která je do tebe zamilovaná se ti ukáže na monitoru v písmenkách.

Je to šokující,ale funguje to.

neber to pls jako reklamu!!

16 Soutěž o Nejlepší Blog Soutěž o Nejlepší Blog | Web | 27. června 2010 v 15:16 | Reagovat

Hlavní výhra: PS3. klikni na WEB.

17 Dorothymag Dorothymag | E-mail | 19. července 2017 v 0:31 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

18 Arlenedut Arlenedut | E-mail | 22. července 2017 v 21:43 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

19 FlossieLeamb FlossieLeamb | E-mail | 25. července 2017 v 22:12 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

20 FlossieLeamb FlossieLeamb | E-mail | 26. července 2017 v 14:30 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

21 GeorgeUnfop GeorgeUnfop | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 3:58 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>prok mlm, сетевой маркетинг обман или нет</a>

22 AlysonAxx AlysonAxx | E-mail | Web | 18. října 2017 v 20:44 | Reagovat

https://www.instagram.com/rachellemarcella4/

23 AlysonFgl AlysonFgl | E-mail | Web | 29. října 2017 v 17:49 | Reagovat

https://sites.google.com/view/buying-soma-online/home

24 BethanyPci BethanyPci | 30. října 2017 v 13:01 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have Lots of work to do next week semester. Plus the university exams are close, it will be a disaster. I am already freaking out maybe I should <a href=https://about.me/ethanharper>source</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

25 LarryGlina LarryGlina | E-mail | Web | 5. listopadu 2017 v 13:38 | Reagovat

http://nadirart.ru/component/k2/itemlist/user/131877  сеансы   описание фильма полный фильм  http://santetoujours.info/component/k2/itemlist/user/4450871

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama