Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

O včelařství v televizi ČT 2

21. července 2009 v 10:39 | Eman |  Český svaz včelařů, organizace, dotace a jiné
Včera jsem se náhodou díval na Události a komentáře v televizi.

Byla tam relace týkající se včelařství a potom rozhovor s hosty ve studiu
Dověděl jsem se věci, které jsem nevěděl. U nás se prý léčilo na papíře a už se na papíře neléčí. Také nám prý hrozí "pylová nouze". Ostatně si to na výšeuvedených odkazech poslechněte sami. Redaktorka si neodpustila připomenout údajný výrok A. Einsteina, který on ve skutečnosti nikdy neřekl a vymysleli si to Francouzi. Jak dlouho to budu ještě slyšet omílat dokola. To se nenajde pravdivý argument, například že to o včelách možná někdy řekl president Obama nebo Michael Jackson?

Budoucnost je prý v mladých včelařích a díky ČSV a různým dotacím se tedy nemusíme o včely bát. V roce 2008 jsme se prý konečně poučili o tom (ranou do vazu), že varroáza je pro včely nebezpečná.

Nedávno na konferenci BEE-L nadhodil někdo otázku: Jací jsou to lidé, ti včelaři? Ve smyslu lidských vlastností, společenského profilu a podobně. Zaujala mě odpověď jednoho včelaře - vědce, tuším Petera L. Borsta. Podle něj je včelař člověk, který nemůže nemít včely. Jiný včelař mu to tam potvrdil, sám chtěl kvůli bolavým zádům přestat a nepodařilo se mu to. Podotýkám, že mezi včelaři v USA i jinde na světě je slovo dotace pro řadového včelaře neznámý pojem.

Pokud by stát nebo EU strkal do kapes komukoli jakékoli finanční dotace řádu stokorun až tisícikorun za to, že například sází stromky, odklízí z lesa odpadky, seká trávu v příkopech nebo hubí škodlivé slimáky nebo bolševníky, asi je málokdo odmítne. Ovšem že by právě dotace byly tou pravou motivací k udržení včelařů u svých včeliček, o tom by se dalo s úspěchem pochybovat. Jinak nic proti ničemu, protože věkový průměr včelaře je prý 62 let a důchody u nás nejsou závratné.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bařinka Bařinka | 25. května 2010 v 9:43 | Reagovat

8-)  hezká stránka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama