Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Polysacharidy jako marker přidání kukuřičného sirupu

11. května 2009 v 9:52 | Eman |  Med
do medu. Med je přírodní produkt vysoké kvality.

Avšak kvůli jeho omezené produkci a relativně vysoké ceně, někteří včelaři nebo bezohlední obchodníci neváhají a upravují a falšují tento přírodní produkt , aby zvýšili jeho tržní hodnotu. Poto, tyto falšovací praktiky, například úmyslné přidání levného cukrového cukru do medů, jsou někdy obtížně zjistitelné. Na detekci falšování medu pomocí analýzy polysacharidových profilů je navržena efektivní a jednoduchá analytická metoda. Vzorky byly předem ošetřeny s reverzní-fází extrakcí pevné fáze, než se nejdříve odstraní monosacharidy a malé oligosacharidy a za druhé se koncentrují současně stopy polysacharidů. Dále se provádí chromatografické odloučení použitím výměny anionu pevné fáze a pulsní amperometrické detekce. Ukázaly se přítomné stopy polysacharidu (stupeň polymerizace z 11 na 17) v laboratoři v dotovaných vzorcích, a nedetekovatelné nebo přítomné ve velmi malých koncentracích v autentických vzorcích medu. Aplikace na akátový, horský a polyflorální medy umožnily snadnou detekci přidaného 1% kukuřičného syrupu.

Mehdi Megherbi, Bernard Herbreteau*, Ren Faure and Arnaud SalvadorUniversit de Lyon, Lyon 1, Laboratoire des Sciences Analytiques, CNRS UMR 5180, 43 bd 11 Novembre 1918, Btiment Raulin, F-69622 Villeurbanne Cedex, FranceJ. Agric. Food Chem., 2009, 57 (6), pp
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pavel Holub Pavel Holub | E-mail | Web | 11. května 2009 v 21:58 | Reagovat

Levný cukrový cukr mám ve forotě do oddělků a do medu dám jedině medový med, medníky už neuzvednu, zdá se, že ho bude letos hodně :-))))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama