Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Nová obvinění ve vyšetřování "praní medu"

11. května 2009 v 9:49 | Eman |  Med
Čínský vedoucí uvězněn při vyšetřování Chicagské kanceláře Alfred L. Wolff Inc.

Prezident Čínské medové společnosti byl uvězněn při federálním vyšetřování dovozce medu v Chicagu - případ, který vrhá světlo na "praní medu" ošklivou praxi v globálním obchodu.

Yong Xiang Yan, 60, byl obviněn v Chicagu ze zosnování dovozu medu z Číny, který byl falešně označen jako pocházející Filipin, a z taktiky dovolující společnosti vyhnout se anti-dumpingovým clům.

Byl vzat do vyšetřovací vazby na mezinárodním letišti v Los Angeles. Také další Číňané, včetně jednoho cestujícího s Yan, byli uvězněni kvůli obviněním pramenícím z odděleného případu praní medu v Seattle.

Yanovo uvěznění je poslední vývoj ve vyšetřování údajně nelegálního dovozu medu řízeného z kanceláře v CHicagu, německé společnosti L. Wolff Inc. Před rokem, dva vedoucí Wolff v Chicagu, Magnus Von Buddenbrock a Stefanie Giesselbach, byli obviněni ze zorganizování nelegálního dovozu medu z Číny, jako největšího producenta medu. Obvinění proti nim očekávají na vyřízení.

Yan je obviněn z nezákonného převodu medu z Číny skrze Filipiny do Wolff. Obhájce Yan nebyl zastižen pro komentář.

Vláda USA uvalila tvrdé tarify na Čínský med, prohlašující že má nekale nízké dumpingové ceny. Podezření z nelegální čínské zásilky pronásleduje průmysl medu celé roky, ale zřídka vedlo ke stíhání a žalobě.

Od jejich uvěznění, Von Buddenbrock, general manager Wolff Chicago kanceláře, a Giesselbach, national sales manager, spolupracovali ve vyšetřování Wolff Inc., jak tvrdí obžaloba proti Yan. Každý z nich popsal "propracované schéma" ilegálního dovozu medu, říká obžaloba.

A Von Buddenbrock prý tvrdí že vysocí úředníci u Alfred Wolff schvalovali tuto aktivitu. Řekl to federálním vyšetřovatelům na setkání v dubnu v Chicagu se špičkovým ředitelem Wolff s úmyslem alespoň částečně představit Von Buddenbrock úmysl a o tom "předal instutucionální znalost", říká obžaloba.

Úředníky od Wolff nebylo možné získat pro komentář. Společnost dovážela med desetiletí a prohlašuje na své webové stránce, že má "vedoucí pozici na trhu s medem."

Filipiny byla jedna z několika zemí, kterou Wolff údajně používal k praní čínského medu, podle žaloby proti Yan, prezidentu Changge City Jixiang Bee Product Co. Federální úřady řekly, že emaily mezi zaměstnanci Wolff -- ve kterých Yan je popisován jako "Mr. Nonstop Smoker" -- ukazují, že Yan převáděl čínský med přes Filipiny, udává žaloba.

originál zprávy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama