Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Producenti Manuka medu se rozdělili na standardu lékařského testu

24. dubna 2009 v 16:20 | Eman |  Med
Hořká slova o medu kolem kterého se točí velké peníze...

Vztahy mezi producenty manuka medu jsou trpké, a to kvůli výzkumu rozdělujícího průmysl o nejlepším použitelném testu k určení léčivých vlastností tohoto medu.

Výzkum Waikato University vydaný minulý týden odhalil zdroj methylglyoxalu (MGO), jedné složky, která pomáhá dávat manuka medu jeho antibakteriální aktivitu.

Vědci zjistili, že MGO byla odvozena od dihydroxyacetone (DHA) v nektaru z květu manuky.

Zjištění poskytuje variety stromu s vysokou úrovní DHA, aby byly identifikovány a šířeny, a taks se umožnilo producentům přitáhnout prémiové ceny.

Med může být také testován na úrovně DHA jakmile je vytočen a určena životaschopnost koncového produktu, namísto čekání tří měsíců na uzrání, jako se děje nyní.

Ale někteří průmysloví hráči jsou znepokojení, že zaměření studie na MGO by mohlo zmást zákazníky, kteří se pokusí ujistit se účinností varietami manuka medu. Až do nynějška, přijatá globální metoda měření antibakteriální síly manuka medu byl unikátní manuka faktor (Unique Manuka Factor, neboli UMF).

To vyplývá z objevu, v roce 1991, že med z některých odrůd z Novozélandského keře manuky měl antibakteriální aktivitu, která nebyla v jiném medu. UMF značka může být používána pouze licencovanými výrobci od organizace "Active Manuka Honey Association (AMHA)".

Výrobce medu, který se rozhádal s AMHA řekl, že zjištění university podporovalo rozhodnutí jeho společnosti v 2007 k přesunu na používání methylglyoxalu jako měření léčivých vlastností jeho medu. .

Kerry Paul, generální ředitel jiného výrobce, Manuka Health New Zealand, řekl že koeficient MGO bylo přijato ve 30 zemích jako testovací standard pro manuka med. UMF testovací systém byl "nepřesný". ''Jestliže se podíváte na vědecký důkaz, methylglyoxal je výlučně odpovědný za léčivné vlastnosti medu z manuky. ''…

AMHA manažer značky John Rawcliffe řekl že organizace vynaložila mnoho času a zdrojů poslední rok, aby "vyčistila průmysl" s ohledem na tvrzení o produktu.

Rawcliffe řekl, že byl potěšen, když viděl další výzkum, ale že studie nedokázala, že MGO samotný by byla léčivá složka manuka medu. Byl znepokojen, že zjištění by mohlo povzbudit nečestné praktiky, jako že společnosti by ohřívaly med k umělému zvýšení úrovní methylglyoxalu.

AMHA prováděl vlastní výzkum kolem vztahu mezi MGO a léčením, a podnikla mezilaboratorní srovnávací program zaměřený na mezinárodně uznávaný standard blízké budoucnosti...

Sour Words Over Honey
By Kimberley Villari, The Independent, 4/24/2009
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama