Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Podpora včelímu plánu Defra

24. dubna 2009 v 9:59 | Eman |  Pesticidy a včely
ovšem nikoli zákaz pesticidů...

"Půdní asociace" (Soil Association) kritizovala Hilary Benn za rozhodnutí nezakázat pesticidy, které prý poškozují včelí neurologický a imunitní systém zatímco jsou miliony investovány v pokusech o zastavení úbytku včelstev.

Asociace řekla že Benn, ministryně životního prostředí, potravin a venkova (Department for Environment, Food & Rural Affairs (Defra)), v dopise odmítla jejich požadavky zakázat používání skupiny pesticidů (Neonicotinoids) které byly již staženy ve Francii, Německu, Itálii a Slovinsku.

Příchází to jak Defra tento týden oznámila podporu financování identifikace hlavních hrozeb včelám a jiným hmyzím opylovatelům - s investicí až 10 milionů Liber. To následovalo po březnovém zveřejnění nového desetiletého plánu Defra na ochranu opylovatelů.

Počty včelstev v SK spadly v posledních dvou letech o 10 až 15 procenty a ztráta včelích populací globálně způsobuje vážné obavy o potravinovou bezpečnost.

Je to proto že hrají zásadní roli v opylování mnoha rostlin a plodin, na kterých jsme závislí s potravou.

Peter Melchett, SA policy director řekl: "Zatímco nové financování a nový výzkum je vítán, tak to nepomůže pokud vláda ignoruje existující vědecké důkazy, které vedly jiné země k zákazu chemikálií známých ze zabíjení včel.

"Vláda dává přednost obvinění ze ztrát "velmi vlhké počasí a špatné ošetřování málo zkušenými včelaři" než se postavit vlastní odpovědnosti kontrolovat zabijácké chemikálie, které byly použity na 1.5 milionů akrů zemědělské půdy ve Spojeném Království. ."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Grifinity Grifinity | E-mail | 24. dubna 2009 v 21:05 | Reagovat

Dík.

2 Ropelyn Ropelyn | Web | 21. července 2017 v 12:20 | Reagovat

Každý z nás tak či onak aspoň raz tvárou v tvár s akciami, ktoré sľubujú veľké ocenenie - televízory, autá, chladničky alebo iPhone6. Ale je to naozaj - získať zdarma iPhone? Podrobnosti WEB

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama