Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Evropský parlament schvaluje zákon o pesticidech

24. února 2009 v 7:38 | Eman |  Pesticidy a včely
Evropský parlament hlasoval o utažení pravidel pro použití pesticidů z obavy, že tyto vytváří zvýšené nebezpečí lidskému zdraví a zvířatům jako jsou průmyslové včely.

EU zákonodárci schválili dva zákony o licencování a použití, které zakážou nejnebezpečnější, rakovinotvorné pesticidy napříč bloku 27 zemí.

"Dnešní rozhodnutí je milník pro ochranu spotřebitelů v Evropě," řekl zákonodárce z německé strany zelených Hiltrud Breyer.

Pravidla budou nutit farmáře a výrobce chemikálií nahradit v dalších deseti letech 22 vysoce toxických výrobků, pokládaných za nejnebezpečnější pesticidy.
Systém se očekává že přijde do života v příštích týdnech, po konečném, formálním kývnutí od vlády EU. Bude to omezovat použití pesticidů v parcích a v okolí, městských oblastech, rezervacích a chráněných mokřadech a omezovat postřikovače plodin.

Ohroženým divokým a chovaným včelám se také dává pozornost v nové legislativě.
Substance považované za škodlivé přírodním opylovatelům budou zakázány se záměrem zvrátit nedávný dramatický úbytek včelí populace po celé Evropě a jiných kontinentech.

Mnoho vědců si myslí, že zvýšené používání pesticidů je činitel v celosvětovém úbytku včel.

Pesticide Action Network-Europe alliance řekla, že včely jsou zásadně důležité pro opylování 80 milionů tun potravin vyráběných v EU.

Evropská komise řekla že pesticidy mohou způsobovat rakovinu, jsou jedovaté reprodukčním systémům a mohou rozvrátit hormony.

Environmentální skupina Greenpeace řekla že lobující chemický průmysl otupil legislativu. EU by měla nařídit okamžitý zákaz spíše než 10-letou přechodnou fázi pro většinu jedovatých pesticidů.

"Zákaz 22 škodlivých substancí z celkem přes 400 je pouze začátek," řekl Manfred Krautter z Greenpeace. "Potraviny v Evropě budou dále kontaminovány mnoha nebezpečnými chemikáliemi v budoucích letech."

Někteří britští zákonodárci byli také kritičtí, a říkají, že by to vedlo k dalšímu růstu cen protože farmáři by si mohli těžko dovolit používat alternativní nebo dražší pesticidy.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kira Kira | Web | 24. února 2009 v 15:35 | Reagovat

no ja sa moc o taketo veci nestaram :D ale inac ja normalne kukam ze jak jem mozne aby mal niekto tak dlho jeden blog :D

2 ClaricePacheco27 ClaricePacheco27 | E-mail | Web | 20. července 2011 v 12:58 | Reagovat

I strictly recommend not to hold back until you get enough money to buy different goods! You can get the <a href="http://bestfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a> or bank loan and feel free

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama