Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Včely zvítězily v hlasování v Londýně

21. ledna 2009 v 19:57 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Včely vyhlášeny vítězkami v bitvě v institutu Earthwatch (hlídka Země)

Včely byly prohlášeny za nejvíce neocenitelné druhy na planetě Země. V debatě 20. listopadu 2008 v Královské zeměpisné společnosti (Royal Geographical Society), London.

* Debata byla nazvána "Nenahraditelné - světově nejvíc nedocenitelné druhy". Řečníky byli Ian Redmond OBE, předseda of the Ape Alliance, Dr. Kate Jones of the Zoological Society of London, Professor Lynne Boddy of Cardiff School of Biosciences, Professor David Thomas of the School of Ocean Sciences, University of Bangor, and Dr. George McGavin of Oxford University Museum of Natural History.

Publikum si muselo vytvořit své názory zda hlasovat svými hlavami nebo srdci když pět význačných vědců bojovalo ve vzrušujícím večeru. První hlasy daly do vedení Profesora Davida Thomase s planktonem, následoval Dr. George McGavin představující včely; potom dvojici bylo dáno dalších pět minut, aby získali podporu pro jejich druhy - a vše se změnilo.

Professor Thomas představil skvělé shrnutí, ale vynikající vítěz, Dr. McGavin, vyhrál den s přesvědčivým argumentem, vysvětlil jak čtvrt milionů druhů kvetoucích rostlin závisí na včelách. Dodal že mnoho druhů je klíčových pro světové zemědělství, a bez nich bychom ztratili nejen kvetoucí rostliny, ale mnoho ovoce a zeleniny. Mezi hlavními příčinami úbytku včel je ztráta a rozbití biologických lokalit, a zvyšující se rozšiřování insekticidů a nemocí.

Dr. McGavin řekl,'Včelí populace jsou ve volném pádu. Svět bez včel by byl úplně katastrofický.'

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama