Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Stát Hawaii plánuje vybít všechny včely

9. ledna 2009 v 17:22 | Eman |  Varoáza
V okruhu 5 mil od přístavu Hilo.


HILO » Ministerstvo zemědělství varuje obyvatele Big Island aby nejedli med sbíraný v okruhu 5 mil od přístavu Hilo během příštích třech týdnů, protože se pokouší vyhubit roztoče varroa.

Roztoči jsou malí paraziti, podobní pavoučkům, kteří infikují včely.
Od první detekce roztočů na Big Island 20. srpna, úřady udělaly několik neúspěšných pokusů roztoče zlikvidovat, řekl Lyle Wong, vedoucí divize státního průmyslu rostlin (Plant Industry Division). Po těchto neúspěších znovu zřizuje 200 návnadových stanic s nízkými koncentracemi insekticidu Fipronil.

Fipronil byl široce používá od 1996 v mnoha rostlinných aplikacích. Ministerstvo vyhlásilo na 15 dní zvláštní krizovou výjimku z omezení fipronilu od U.S. Environmental Protection Agency.

Pokud by včely blízko přístavu nebyly vyhubeny, parazitičtí roztoči by se mohli rozšířit na celý ostrov a způsobit zhroucení populace divokých včel. Na Novém Zélandu a v částech Spojených států varroa způsobil zmizení více jak 90 procent divokých včel.

Velká část zemědělství závisí na opylování včelami. Pokud by divoké včely zmizely, profesionální včelaři by mohly zajišťovat služby chovanými včelstvy, ale to by zvýšilo náklady na zemědělskou produkci. Komerční včelařství na Hawaii, které zahrnuje produkci medu a chov včelích matek na prodej po světě se hodnotí na $4 milionů za rok.

From the Honolulu Star Bulletin
By Rod Thompson
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama