Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Setkání zájemců o varroamonitoring (VMS) v Brně

13. ledna 2009 v 10:45 | Eman |  Varoáza
V Brně v budově Mendelovy Zemědělské a lesnické univerzity se setkalo asi 100 sympatizantů VMS.

Nabitá posluchárna v 1. patře A11 pod patronací známého českého apidologa ing. A. Přidala byla svědkem několika přednášek o varroóze, jejím léčení a monitorování. Na závěr překvapil svou improvizovanou, ale o to zajímavější zprávou ze svého soukromého výzkumu kolem roztočů Varroa a včel ing. Pavel Holub ze Sušice - taková nečekaná "třešnička na dortu". Atmosféra byla skvělá a nabitá pozitivní energií, podporovaná velkým zájmem posluchačů o problémy včel.
První a druhé části setkání dominovaly přednášky našich současně nejlepších odborníků na včely, ing. Čermáka a ing. Přidala. Živá diskuze a spokojenost účastníků s programem byla odměnou pořadatelům setkání. Ing. Černý dodal "B" k "A"Varroamonitoringu - Integrované tlumení škůdců, to znamená léčit tak jak je potřeba - ne více a ne méně, ve světě známá zkratka IPM, pyramida ošetření atd. I na tomto blogu je téma rozebíráno. Souvisí to s ekonomií včelaření, respektem ke včelám, včelaři a životnímu prostředí.

Moje přednáška byla stručné převyprávění seriálů 3 článků o "pohledech za horizont" varroamonitoringu

článek na Informačním centru bezpečnosti potravin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomas Tomas | 13. ledna 2009 v 11:05 | Reagovat

Potvrzuju, vystoupeni pana Holuba byla spanila jizda od zacatku az do konce. Pro me obrovske prekvapeni.

Vyplatilo se si takhle v nedeli privstat, jet pres 200km na vylet a poslechnout si 5 vlastne 6 kvalitnich prednasek navic za cenu 0 Kc  -

to clovek vsude nedostane  :-)

2 Petr Texl Petr Texl | E-mail | 13. ledna 2009 v 17:55 | Reagovat

Jsem rád, že setkání VMS v Brně se líbilo, splnilo účel a že účstníci se domů vraceli ovlivněni pozitivní a inspirující energií.

Zadarmo to nebylo, trochu složitým mechanismem jsme to napasovali na tzv. evropské dotace na vzdělávací činnost (kursy, přednášky). Jak by to bylo pro nás organizátory jednoduché celou akci zabezpečit jako seminář na dané téma - v tom je PSNV diskriminována - nemůže z evropských dotací pořádat semináře. Co já už zažil seminářů v NASA, kde se dokola mlátila pouze prázdná sláma. Inu ještě nenastal čás na to, aby jsme si byli rovni i v přístupu k dotacím. Za organizátory P.Texl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama