Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Pastičky a triky na obyčejné lidi co nečtou?

9. ledna 2009 v 18:36 | Eman
anebo když čtou, tak to nedomyslí..... Dostal jsem zajímavý mail, tak ho takto posílám dál....

Ne že by mě 150 Kč ročně vytrhlo, ale tady jde spíš o princip.

ČEZ připravil jednoduchý trik, kterým vydělá desítky miliónů měsíčně. Ty pochopitelně nevytáhne z nikoho jiného než z občanů České republiky. Trik je velice jednoduchý. Každý odběratel elektrické energie před časem dostal od svého milovaného ČEZu brožuru Oranžový průvodce. Běžné kecy na kvalitním papíře jste asi zahodili stejně jako většina ostatních.
Zásadní chyba, která z vaší kapsy přihraje ČEZu zbytečně téměř 150 Kč ročně, a které nemusíte platit. V brožuře je totiž napsáno, že vás váš milovaný dodavatel oranžové energie Vas automaticky přesunul do tarifu COMFORT.
Co je to takový COMFORT made in ČEZ? Tento tarif prý obsahuje "širokou škálu doplňkových služeb". Za místní hovorné si můžete zavolat na zákaznickou linku! Můžete využívat některou z forem elektronické fakturace. V ceně je i písemná korespondence s ČEZem...
Co však dělat, pokud máte na chatování jiné kamarády než ČEZ? Tarif Basic vás vyjde ročně o 142,80Kč levněji při stejných cenách elektrické energie. Jak tyto peníze ušetřit a jak především zabránit úplně zbytečné podpoře milovaného monopolisty, který vyplácí tak pěkné roční odměny našim milovaným členům jeho dozorčí rady?
Zákaznická linka ČEZu je 840 840 840. Měla by stát místní hovorné. Na tomto čísle se můžete s tarifem COMFORT rozloučit. Pokud to neuděláte, podporujete ČEZ trik: Oproti minulému před COMFORTNÍMU období ČEZ díky COMFORT triku získává od každého miliónu odběratelů navíc naprosto bezpracně 12 miliónů korun každý měsíc! Kolik je asi v ČR odběratelů, kteří se automaticky stali členy onoho COMFORTního klubu, aniž o tom vědí? Šacoval bych to tak na tři milióny...

Lidi neuvěříte, ale je to pravda! Dneska jsem tam volal a operátorka mi řekla, že je to tak. Tak jsem jí hned nařídil změnu na tarif Basic - je to kupodivu zdarma- zatím!!!. Budu platit míň a až je někdy v budoucnu budu volat, nebo jim psát jinak, než mailem (ten je zatím prý zdarma), tak zaplatím 40,-Kč. V době bezplatných zákaznických linek!! Ty pražský svině už neví, jak by nás odřeli. Silně zvažuji, že na ně pošlu ČOIKU.
Nepodporujte ty … ani vy a rozešlete tento mail všem svým známým. Pokud tomu nevěříte, zavolejte si nejdřív na to číslo 840 840 840 zvolte kód 0 - ostatní služby a budete se divit!

Milan Vorel
Český rozhlas 2 - Praha -
Jaroslava Červená
Redakce slovesného vysílání
Vinohradská 12
120 99 Praha 2
telefon 22 155 2537


P.S. - Fasc. včelař:
Na omluvu ČEZ musím dodat, že dříve jsme byli všichni v tarifu COMFORT a tarif Basic byl zaveden nově. Takže nás vlastně ČEZ nechal v tom původním tarifu a slušně nám napsal, že si můžeme zvolit levnější. To, že většina lidí takové brožury nečte, to není problém dodavatele elektřiny.

Navíc další zkušenost. Opravovali nám střechu a potřeboval jsem předem bezpečně zaizolovat elektrické vedení vedoucí v blízkosti střechy. Vyřídil jsem to po telefonu, jen jsem musel mít před sebou smlouvu se svým zákaznickým číslem a udělali mi to na 3 měsíce zadarmo - do týdne přijeli a ani jsem jim nemusel pomáhat :-).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | 9. ledna 2009 v 19:13 | Reagovat

Doporučuji shlédnout tuto webovou stránku http://www.nasepenize.cz/clanek-891-internet-cez-pripravil-jednoduchy-trik-kterym-vydela-desitky-milionu-mesicne. Jer na ní stanovisko ČEZu.

2 Pavel Pavel | 10. ledna 2009 v 22:05 | Reagovat

nevím, co je na tom pravdy, ale raději posílám ... čert z EONu nikdy nespí! :-P

# Tento mail mi dnes přišel od známé z FÚ: # # Zjistěte si doma stav elektroměru a pošlete přes internet www.eon.cz - ťuknout # vpravo na možnost elektřina, otevře se nová stránka, která dává možnost online # formuláře - ťuknout a vyplňit a poslat. Do 15.1.2009 je možné poslat stav # elektrom. k 31.12.2008. Jinak Vám budou # počítat zdražení elektřiny od posledního vyúčtování. To znamená,jestli měl někdo # vyúčtování např. v VI. / 08 budou to s navýšením počítat už od VII / 08. # Tuto důležitou informaci psali v Lidových novinách malinkými písmenky a nikde # jinde, např. ve zprávách to uvedeno nebylo. Z práce jsme volali na Eon, kde nám # tento fakt potvrdili, takže jestli chcete ušetřit penízky, tak to co nejdříve # pošlete. # #

3 Sršeň Sršeň | E-mail | 11. ledna 2009 v 19:36 | Reagovat

Díky Pavle,posílám dál.

4 Eman Eman | E-mail | 13. ledna 2009 v 9:43 | Reagovat

Hoax „radí“ jak klienti mají uspořit za elektřinu

Dobrý den si z klientů jihočeské energetické společnosti E.ON v těchto dnech dělá zatím neznámý autor hoaxu, který se šíří elektronickou poštou. Jedna z jeho verzí začíná takto: ""Prosím předejte dále svým známým. Dnes jsem se dočetl v novinách (Právo - sobota 27.12.), že Eon není povinen dělat odpočty elektroměrů s ohledem na zdražení od 1.1.2009. Každý odběratel by měl sám zaslat tzv. 'Samoodečet elektroměru'. V praxi to znamená, že v opačném případě si Eon zdraží vše od posledního svého odečtu, který byl v průběhu roku. Zjistil jsem u sebe, že to bylo v květnu,"" stojí ve zprávě.

Mluvčí společnosti E.ON informace dementuje. ""Pravdivé v této zprávě je pouze to, že naši zákazníci, stejně jako zákazníci jiných energetických společností, mohou nahlašovat tzv. 'samoodečet', "" uvedl Vladimír Vácha pro server Hoax.cz. ""Naše společnost provádí odečty zpravidla na začátku měsíce prosince. Rozdíl mezi termínem posledního námi provedeného odečtu a koncem roku, tedy 31.12. provedeme odhadem, dle historické spotřeby daného odběrného místa. Tzn. zákazník zaplatí to co spotřeboval v roce 2008 v cenách roku 2008. Jinak ani postupovat nemůžeme, neboť ceny roku 2009 jsou stanoveny cenovým výměrem Energetického regulačního úřadu a jsou platné od 1.1.2009,"" uvedl pro Hoax.cz Vladimír Vácha, mluvčí společnosti E.ON.

5 Eman Eman | E-mail | 13. ledna 2009 v 12:38 | Reagovat

Oznámení odběratelům Plynu:  :-)

V nejbližší době u vás zazvoní člověk s ruským přízvukem a bude provádět odečet plynu. Vezme si i plynoměr, prý ho už nebudeme potřebovat.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama