Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Medové podvody

20. ledna 2009 v 15:25 | Eman |  Med
Poštovní zpravodaj státu Washington (Seattle P-I) poslal tucty vzorků medu k otestování několika analytickým laboratořím v zemi a narazil na stejné problémy.

Žádná nedokázala průkazně stanovit zemi původu pro testovaný med. Jak to nyní vypadá, tak pouze jedna nebo dvě vysoce specializované laboratoře v Německu mají schopnost určit přesný geografický původ medu.

Nenechte se tvrzením na etiketách medu ošálit

Jestliže med pochází z Ameriky, není pravděpodobně "bio" (organic). Když přijde na zjištění pravosti kupovaného medu, je to do velké míry na vás. Možná si zaplatíte více za med označený "certifikovaný BIO" anebo se cítite ujištěni pečetí "Norma A Ministerstva zemědělství", ale je několik federálních standardů pro med, ale žádná vládní certifikace a nejsou žádné následky za falešné údaje a tvrzení.

Experti říkají, že chvástání se "BIO" medem vyrobeným v Americe je mimořádně podezřelé. Včelaři se na tom možná částečně podílí, ale včely mají dosah doletu několik kilometrů, a jsou vystaveny pesticidům, hnojivům a znečištění na cestě do úlu. A zatímco je požadováno udávat zemi původu na etiketě - jako fakt který by mohl pomoci poučit opatrné zákazníky - někteří producenti medu se tím netrápí.

Představitel jedné velké medové společnosti doporučuje opatrnost a upozorňuje, že ve Spojených státech je zmatek v terminologii etiket a nedůsledné vynucování zákona o značení.
"Med nezákonně a účelově označený je falšovaný produkt, který je velmi obtížné zastavit," řekl Dwight Stoller, generální ředitel Kansaského Golden Heritage Foods. "Pravděpodobně toho není hodně, ale stále to je reálný problém, a konzumenti si toho musí být vědomi."
Pokud zákazníci nekoupí med přímo od farmáře, kde mohou mluvit s osobou chovající včely a stáčící med, spoléhají se na to co je natištěno na etiketě.
Velké supermarkety nabízejí na prodej tucty medů různých značek, velikostí a aroma. Zákazníci mohou odejít s nejjemnějším, nejkvalitnějším medem co existuje. Nebo by mohli dostat neoznačenou směs, zfalšovanou levnými sladidly nebo kontaminovanou ilegálními antibiotiky.
Částečně je to kvůli tomu, že vláda nedokáže definovat co opravdový med je, ale vina jde také na vrub baličů medu, co kupují a prodávají levný cizí med, který nemá obvykle problém proklouznout pod rukama přepracovaným celním inspektorům.
Seattle P-I prohlédla 60 medových výrobků běžně prodávaných v Pacific Northwest a se zářivými chválami na zdraví, upřimnými sliby kvality a nekonečným výběrem reklamních přívlastků vychvalující med jako pravý elixír zdraví.
"100% čistý." "U.S. čistý Třídy A." "U.S. Třída 1." "Nejlepší med Ameriky." "U.S. výběr." "Přírodní a čistý."
Seznam pokračuje, ale většinou to je šaškárna, říkají experti.
"Jestli tam někdo uvádí 'U.S. třída A' kdo řekne že není? " řekl Harriet Behar, koordinátor Midwest Organic and Sustainable Education Service. "Není žádné donucení, a tak si lidi mohou říkat co chtějí."
Vláda má minimální roli v třídění medu. Je to celé ponecháno na průmyslu.
Stoller byl jediný ochoten diskutovat otevřeně. Jeho firma se včelařskými kořeny sahající zpátky 90 let, je jedním z největších dodavatelů národního medu do maloobchodních prodejen, potravinářského průmyslu a zpracování potravin a do dodavatelských společností restaurací.
Vláda nemá zdroje nastavit a prosadit potřebné normy. A to vede k nepřesnému či zavádějícímu označování. "Některé balírny tam plácnou cokoliv co chtějí," řekl. "Cokoli co si myslí, že bude kupující přitahovat na jejich výrobek."

'Bezvýznamná' prohlášení

Kde jsou věci opravdu trapné, to je prodej bio "organic" medu - prodávaného v nějaké formě každým větším řetězcem.
Vláda, akademičtí a průmysloví odborníci tvrdí, že biomed je v USA mýtus. Se vzácnými výjimkami, tato země je příliš vyvinutá a používá příliš mnoho zemědělských a průmyslových chemikálií, než aby to dovolilo produkci biomedu.
"Stejně jako ostatní potraviny z volného výběhu, volně žijících tvorů, je obtížné - a v některých místech skoro nemožné - aby se zajistilo, že včely nepřišly do styku se zakázanými látkami, jako jsou pesticidy," řekl Chuck Benbrook, vedoucí vědecký pracovník pro Ekologické centrum, národní advokacie, skupina pro výzkum a propagaci biopotravin.
Nedávný výzkum US Department of Agriculture ukazuje, že průměrný úl obsahuje stopy pět nebo více reziduí pesticidů.
Arthur Harvey z Mezinárodní asociace ekologických inspektorů, který pracuje také jako včelař v Maine, řekl, že je třeba brát v úvahu dva faktory, když se snaží produkovat organický med: co včelař dává do úlu, jako jsou to chemikálie či léky všeho druhu a místa kde je úl postaven.
Může včela létat do místa, které může být potenciálním zdrojem kontaminace?
Harvey sdílí obavy mnohých, že neexistují žádné reálné normy USDA pro ekologický med.
"USDA prohlásil, že můžete jakýkoliv výrobek certifikovat jako ekologický, pokud je v souladu s platnými předpisy, ale neexistují žádné předpisy pro med," řekl. "To znamená, že ekologická nálepka USDA na medu nemá smysl."
Na celém světě existuje 30 různých, certifikačních norem v širokých rozmezích pro organický med, ale podle Harveye neexistuje žádný způsob, jak mají inspektoři odhalovat podvody. USDA, řekl, nikdy nevybírá pokuty za porušení ekologických pravidel - pro med, nebo jakýkoli jiný výrobek. Přirozeně Preferovaný značkový med, široce distribuovaný do řetězce supermarketů Kroger, má USDA plomby na přední etiketě. Na zadní straně se chlubí, "Biomed Certifikovaný státem Washington Department of Agriculture."
Není tomu tak, řekl státní úředník. Ministerstvo zemědělství státu Washington (WSDA) necertifikuje med ", protože nemáme žádné normy pro bio (organic) med," řekl agentuře mluvčí Mike Louisell. "Neměl by mít WSDA na etiketě," řekl, "protože my to neděláme."
Jerry Hayes, vedoucí z včelín sekce pro Florida Department of Agriculture a spotřebitelské služby, řekl že neexistují standardy pro organický med ve Spojených státech, protože včely snáší nektar z okruhu 3-4 km kolem včelstva.
"Jsou to létající prachové mopy a naberou neuvěřitelné množství kontaminantů životního prostředí," řekla Hayes.
Na rozdíl od většiny států, Florida má 15 inspektorů na plný úvazek, laboratoř a jiné prostředky určené k zajištění jakosti medu, a stát má nakročeno k tomu, co spolková vláda nemá - vydat zákon definující, co je med.
Spotřebitelé z toho mohou mít prospěch, řekl Dr. Marion Aller, který vede potravinovou bezpečnostní divizi Floridy. "To usnadní prosazování bezpečnosti potravin," řekl.
Aller řekl že medový průmysl podporuje tento tah, protože je stále více znepokojen tím, že výrobky chválené jako "čisté" mohou být skutečně nastaveny jinými cukry a sirupy.
Washington nemá včelařské inspektory, z velké části proto, že na to v rozpočtu nejsou peníze.
Claudia Coles, manažer bezpečnosti potravin, pro zemědělské oddělení, řekla že její personál kontroluje Washingtonské producenty medu pouze na hygienické postupy, jako je to s 1700 dalšími licencovanými zpracovateli potravin ve státu.
"Ale analýza kvality medu - to jest stanovení, co je opravdu v láhvi - není to, za co jsme placeni," řekla. "Zápasíme s problémy E. coli, patogeny, které způsobují akutní onemocnění lidí."
Někteří američtí výrobci věří, že nabízejí pro veřejnost některé zahraniční organické medy.
Mike Ingalls, prezident Pure Foods Inc. v Sultanu, nedávno stál vedle stohu sudů z hnědé oceli ve svém skladu. Je to všechno označené "Ekologický Med" a "Produkt z Argentiny" - a každý buben nese nálepku a sledovací číslo.
"Mohu použít toto číslo a sledovat med zpět k dodavateli v Argentině a zvláštních včelstev v zeměpisné šířky a délky a stupně, minuty a sekundy," řekl, "a tak mohu určit pozemek, kde ty úly právě byly, a že byly nejméně šest mil od jakýchkoli pěstovaných plodin. "
Zatímco Kanada také vyrábí některé autentické organické medy, Ingalls řekl, že výrobek je v současné době s nedostatečnou nabídkou, a tak se musel obrátit na dovoz z Jižní Ameriky.
Co se týká domácího výběru, dodal: "Žádný ekologický med v USA neprodukujeme."

Ultra-filtrovaný med

Průmysl doufá, že navrhovaný standard medu na Floridě se přijme i v jiných státech a USDA. Pokud ano, mohou se stanovit zákonné donucovací prostředky, které jsou potřeba, aby se zastavil příliv falšovaných medových produktů.
Obchodníci s medem a vědci říkají, že nejen čínský med je praný v jiných zemích, aby se vyhnuli přísným sazbám v USA a inspekcím, ale také je prodáván jako "maltózní sladidlo", "smíšený sirup" a "rýžový sirup."
Inspektoři z Floridy říkají některý med vyvážený z Číny a Indie je protažen přes ultra-filtrační proces, který je určen k odstranění kontaminantů. Med je silně zředěný vodou, a pak opakovaně vařený a filtrovaný, až se vrátí do přírodní konzistence. Ti, kteří zkoušeli a ochutnali filtrovanou várku říkali, že proces může zcela odstranit všechny stopy kontaminantů, "včetně barvy."
Ale v tom jsou i nevýhody.
"V procesu vyjímání chemikálií se také odstraní i dobré kvality medu. Co zbyde zákazníkovi je velmi nízká kvalita, sladký produkt - ale určitě ne med, řekl Mark Brady, president American Honey Producers Association.
"Jestliže je to levné a baliči to mohou použít do jiného tmavého, levného medu, aby zesvětlili barvu a chuť, neznalý běžný zákazník to neví, Caveat emptor " varoval.
(Poznámka: "Caveat emptor" je zásada v obchodě, která říká, že ten kdo kupuje si musí dát sám pozor na kvalitu nakupovaného - s výjimkou kdy prodávající aktivně skrývá vadu zboží)
Varováním zákazníkům by mělo být odhalení původu medu, ale často tomu tak není.
Federální zákon vyžaduje aby země původu byla vytištěna na etiketě, ale mnoho společností to nedělá.
Společnosti které to neuvádí jsou od malých výrobců, jako je Haggen Honey, distribuovaný od Bellingham, a Anna's Honey, distribuovaný Seattle Gourmet Foods, až po národní distributory jako je Target a Wal-Mart.
Mluvčí Target neodhalila odkud pocházel levný med v maloobchodě. Ale řekla že Market Pantry Grade A honey "splňuje všechny inspekční standardy USDA a FDA."
Linda Brown Blakley, mluvčí Wal-Mart, řekla že její "chápání" toho je "jestliže je med vyráběn doma, země původu nemusí být obsažena na etiketě."
Avšak, USDA říká že za med je považován za "kazící se zemědělskou komoditu " a země původu se tedy vyžaduje.
Etiketa na Heins Ekologickém medu, balený od Pure Foods, chybuje přehnanou informací, výpis z pěti zemí původu: USA, Kanada, Čína, Argentina a Austrálie. Ingalls, však řekl, že to není úplně správné: Již nedováží med z Číny a je to jenom využití starých etiket.

'Našlapujte opatrně'

Kromě tvrzení o certifikovaném ekologickém medu, Krogerův přírodní vybraný med také nese schválenou pečeť "Dobré hospodářství". To mate odborníky na med jako je Behar.
"Já nevím jak tohle může "Dobré hospodářství" udělat.Nevědí nic o standardech medu," řekla. "Dobré Hospodářství - časopis, který je ve vlastnictví Hearst Corp., P-I v mateřské společnosti - potvrdil, že v roce 2005, přirozeně Preferovaný medu kvalifikovaný pro pečeť, tak jeho status skončil minulý měsíc.
Mluvčí časopisu řekla, že potravinové produkty uvažované pro schválení pečetě jsou hodnoceny za výživovou hodnotu založenou na "federálních standardech".
USDA však nemá takové standardy pro med.
Advokáti zákazníků varují nakupující, aby nesázely na různé "pečetě schválení" - nebo dokonce tvrzení, že produkt supermarketu se slovem "med" na etiketě skutečně nějaký med obsahuje.
Pšeničná tyčinka Pringles' Honey Buttered, například nemá med ani mezi 30 přísadami.
Zástupce společnosti řekla že zákusek se dělá v Thajsku a obsahuje umělou chuť medu, nikoli skutečný med. " Nazýváme to medové máslo, protože to tak chutná. Honey Graham Crackers do contain honey -- it's on the ingredient list after sugar and high-fructose corn syrup.
Totéž pro Nabisco's Honey Maid Grahams a 16 dalších druhů medových sucharů, zákusků a cereálií které P-I zkoumal.
Paul van Westendorp, provinční včelař pro ministerstvo zemědělství (British Columbia's Ministry of Agriculture), řekl že v Kanadě se obnovily žádosti o utažení předpisů na etiketování medu.
"Nahlodání etikety "MED" pokračovalo po desetiletí a včelaři byli často frustrováni velkými potravinářskými firmami jako je General Mills, Kellogg's a mnoho dalších používání medu v jejich produktové řadě, která měla v reklamě med, ačkoli ho obsahovala málo nebo žádný.
"Je zákazník klamán? To záleží zcela na tom, co říká etiketa. Je rozdíl ovšem že tento typ produktů se prodává neinformovanému zákazníkovi."
Tato praxe je běžná řekla Diane Dunaway, která studovala marketing medu a je editor časopisu Bee-scene, vydávaného pro kanadské včelaře v Britské Kolumbii a jinde.
"Je na zákaznících obětovat čas na čtení seznamu přísad na etiketě zboží a porovnat ho s reklamním textem"
"Lidi co dělají Pringles nejsou první co využili zdravím inspirované slovo MED kvůli zisku. Společnosti jako tyto a jiné potravinové firmy se spoléhají na povědomí zákazníků," řekla Dunaway. Varuje potravinářské firmy aby našlapovaly opatrně. Až se mámy naštvou tak to bude mela.

P-I senior correspondent Andrew Schneider

Článek na podobné téma "Čínský med" na slovenské stránce vcely.sk

Jedno video na ukázku toho, jak to Číňanům jde od ruky. Takhle "tekutý" med jsem ještě neměl.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gustimilián Pazderka Gustimilián Pazderka | E-mail | Web | 20. ledna 2009 v 19:02 | Reagovat

Ono slovo med v jiném jazyce neznamená jen med, ale i cukroušek atp. Možná to jde mimo téma, ale potom je otázkou jak nazvat to, co se nazývá medem. Kdyby se med rozdělil v EU a v normálním obchodním světě tak, jak se dělí už nějakou dobu a to na přírodní a umělý, bylo by jak u veřejnosti, tak také u včelařů jasno.

2 Eman Eman | E-mail | 21. ledna 2009 v 6:11 | Reagovat

O to aby bylo jasno ale obchodníkům vůbec nejde. Ti chtějí vydávat za pravý včelí med takovou co nejlevněji získanou sladkou hmotu, invert, sirup atd. a moci si tak nasadit vyšší ceny. Umělý med by asi lidi moc nekupovali a cena by musela být nízká. Už teď si mohou koupit invertový kukuřičný sirup z důvodu diety.

3 G.Pazderka G.Pazderka | E-mail | 21. ledna 2009 v 16:42 | Reagovat

No obchodníci jedou podle trhu, nemá-li ani EU jasno ve svých směrnicich v jednotných definicích co je med, co je umělý med, co je přírodní med, tak potom je jasné, že se taková díra využije. (termín umělý med - viz eurlex, je jasně definovaná EU, obchodní položka)

Takže na jedné straně podmínky povolují obchodovat s umělým medem a na straně druhé je tu jakási šlompácká směrnice o medu, která je jasně směrovaná ne proti falšování, ale ke všeobecnému zmatku a šíření dezinformací otom, jak je špatný přírodní med např. z jiného kontinentu. Proto je známá evropská směrnice o medu jen dle mého názoru, politický paskvil, panflet, slátanina a voda do mlýna - v podstatě podpora tupé nabubřelosti včelařů, kteří  nechcou vlastně řešit padělání medu, ale odlišit svůj med od medu jiných včelařů, kteří ho produkují mimo Evropskou Unii. Nevím, ale takto stavět na najivitě, že jinde asi nemají kvalitní přírodní med je zásadní a historicky neomluvitelný omyl a chyba.  Obchodníci s medem (ať umělým nebo přírodním) samozřejmě využijí, pokud je takový všeobecný trend a zmatek v budující se EU.

Med byl vždy obchodně dělen na přírodní a umělý a tak ho dodnes celý svět dělí.

4 Pavel Pavel | 14. března 2009 v 21:36 | Reagovat

Momentálně se rozpoutala velká diskuze o "pravém" medu na zahrádkářské stránce

http://www.zahrada.cz/forum/ruzne/pancovany-med-119850/?kotva=pancovany-med-120413#pancovany-med-120413.

Stojí to za to se podívat a přečíst si názory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama