Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Domorodci v Malajsii prodávali falešný med

6. ledna 2009 v 18:10 | Eman |  Med
Několik domorodců (Orang Asli) bylo nevědomky zneužito jistými spolky k prodeji sirupu, který byl vydáván za med, u stánků domorodců u rekreační oblasti Sungai Perak.

Návštěvníci stánků, blízko Severojižní cesty by mohli být snadno nalákáni ke koupi jantarově zbarveného roztoku, a myslet si že je to pravý přírodní med sklizený domorodci. Biochemik z university Malaya náhodou přišel na podvod otestováním vzorků medu ze stánků.

Profesor Kamaruddin Mohd Yusoff, který je z Faculty of Medicine a specializuje se na použití medu, řekl, že koupil sirup se záměrem analyzovat vlastnosti přírodního medu sklizeného domorodci.

Namísto toho zjistil, že je to jednoduchý sirup, který podstoupil chemické ošetření aby napodobil fyzikální vlastnosti medu.

Když požádal o vysvětlení domorodce (Orang Asli), bylo mu řečeno, že je někdo požádal, aby prodávali tento výrobek. Návštěvníci často jsou ochotni zaplatit velké peníze za med, o kterém věří, že je to autentický produkt.

Avšak má obavy z odpuzení od takových prodejů, jelikož mnoho místních a zahraničních turistů navštěvují stánky, které tu byly léta. Lidé kupují tento med a myslí si, že je mocnější než ten na normálním trhu, a možná ho potřebují k lékařským účelům. Mohou to být zahraniční turisté, kteří si myslí že tento "med" je pravý malajský přírodní med, a to by bylo špatné pro obraz Malajsie, pokud by se odhalilo, že byli podvedeni." Věc byla zaslána příslušnému ministrovi a bude se čekat na odezvu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama