Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Safety first - Bezpečnost především

5. prosince 2008 v 11:02 | Eman
Kvůli spamovým zprávám, které se množily na desítky denně a stále jejich počet rostl, jsem musel zrušit "Zprávu autorovi".

Vzhledem k tomu, že je to tak trochu moje profese, považuji za užitečné vás varovat. Opatrnosti v téhle oblasti nikdy nezbývá. Je to bohužel nyní světový trend a mohu vám jenom doporučit: Dejte si na Internetu dobrý pozor! Nevěřte neznámému, ale i tomu kdo se za známého vydává. Za pohodlí se platí zvýšeným ohrožením nekalými živly. Dávejte si dobrý pozor na různé e-maily, které se tváří například jako užitečné zprávy z banky. Mohou z vás vylákat číslo a přístupové heslo k účtu a vyluxovat vaše peníze na účtu.
PINY, přístupová hesla, osobní údaje zadávejte jen u zabezpečených serverů a nikdy podvodným odkazům z emailům, které se za ně vydávají.

Aniž bych chtěl dělat reklamu na antivirový software, tak je zkušenostmi potvrzená pravda, že bez dobrého a aktuálního antivirového software a personálního firewallu se na Internetu pohybuje jenom "sebevrah" a hazardér.

Tisková Zpráva přední bezpečnostní firmy F-Secure:

Růst internetové zločinosti si žádá růst trestů

Rok 2008 byl rokem růstu množství škodlivého software, růstu infekcí počítačových virů, počtu síťových robotů a zisků zločinců. Co je nyní potřeba je zvýšení trestů za tyto kriminální aktivity.


Ve své závěrečné zprávě o datové bezpečnosti za rok 2008 byl to další rekordní rok explozivního růstu v počtu škodlivého software na Internetu. Počet detekcí se ztrojnásobil za jeden rok, což znamená že celkový počet škodlivého software za předchozích 21 let se zvýšil o 200% v průběhu jednoho roku.

Zločinné aktivity pro finanční zisk jsou hnací silou pro masivní zvýšení Internetových hrozeb. Dnešní škodlivý software je vytvářen vysoce organizovanými zločineckými gangy používající vysoce sofistikované techniky. Tento rok byla vidět zvyšující se aktivita síťových robotů (botnetů) po celém světě. Tyto dálkově řízené sítě infikovaných počítačů zůstávají hlavním problémem průmyslu počítačové bezpečnosti protože jejich ohromná počítačová síla je za bezprecedentní úrovní spamů (nevyžádaných reklamních emailů) a šíření škodlivého software.

V roce 2008 se problémy Internetové bezpečnosti staly globálními zprávami, z obrovským vzestupem v počtu vyráběného škodlivého software v čínském jazyce během Olympijských her, a útočili na počítačové systémy kandidátů na prezidenta v USA. Tři hlavní Londýnské nemocnice byly napadeny počítačovým virem, zatímco Ministerstvo obrany Spojených států se rozhodlo zakázat používání USB flash pamětí kvůli bezpečnostním hrozbám, které představují. V roce 2008 škodlivý software dokonce přešel do prostoru jako online vykradač hesel, který si našel cestu i na mezinárodní kosmickou stanici na infikovaném laptopu.

Přivedení Internetových zločnců před spravedlnost zůstává nyní výzvou, ale byly také nedávné úspěchy. Operace FBI uzavřela Dark Market, online tržiště s ukradenými čísly kreditních karet a ilegálními Internetovými službami. Vyšetřovací práce novinářů vedla k odchodu společnosti McColo Corp. která hostovala hlavní botnety, a to mělo za výsledek dočasný pokles počtu spamových emailů. Na úrovni počítačových firem Microsoft podal žalobu proti dodavatelům podvodných bezpečnostních aplikací pokoušející se vystrašit uživatele Internetu a kupovat bezcenné produkty.

Navzdory těmto úspěchům, Internetový zločin je nyní rozšířenější a profesionálnější než kdykoli předtím.

Ze zprávy přední antivirové firmy F-Secure.
Souhrn Datové bezpečnosti za rok 2008 je zde:

Článek o zlodějích ve vašich počítačích v New York Times Thieves Winning Online War, Maybe in Your PC

Statistiky od Secunia PSI ukazují že 98 ze 100 PC mají 1 nebo více nebezpečných programů! Stáhněte si zadarmo Secunia PSI a zkontrolujte si PC na nezabezpečené programy, které vás vystavují bezpečnostním hrozbám!

Zkusil jsem a funguje to, nebyly s tím problémy, musíte mít ale Administrátorská práva.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama