Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Praní medu: trapná stopa podvodu a zločinu

30. prosince 2008 v 19:09 | Eman
Odhalen další velký případ pašování čínského medu do USA.

Sledování medové stopy

úředníci dohlížející na zákony říkají, že nemají stopy pašovaného a přejmenovaného medu posílaného do USA. Ale producenti medu a obchodníci, tady a v zámoří, říkají že často varují imigrační a celní úřady před zvláštními přicházejícími zkorumpovanými zásilkami a jsou ignorováni.

Příklad 1: Zásilka 125 kontejnerů obsahující 1.7 milionů litrů medu putovala ze Shanghai do Singapuru a dál do Austrálie. Potom byl čínský med přeznačen jako Australský a oddělen do dvou nákladů 200 litrových sudů a poslán do Los Angeles a Tacoma.

Příklad 2: Pět kontejnerů 250 sudů čínského medu bylo posláno z Číny do Indie kde byl přehnačen jako "indický" poslán do Norfolku, Va. a Jacksonville, Fla. Potom, říkají překupníci, byl poslán do Iowy.

Propraný čínský med je často posílán z těchto 13 zemí do USA, potom přeznačen jako původem z této země nebo teritoria.
Austrálie, Kambodža, Hong kong, Indie, Indonesie, Malajsie, Mongolsko, Rusko, SIngapur, Jižní Korea, Taiwan, Thajsko, Vietnam.


Celní Specialista Frank McCracken bere vzorek čínského medu ve skladišti v Tacoma. "Je to nejvíc vodnatý vzorek jaký jsem kdy viděl", řekl.

Mike Ingalls, majitel Pure Foods v Sultan, byl přepaden imigračními a celními orgány 25. dubna, ale nebylo proti němu vzneseno obvinění.


__________________________________________________________________
Komentář Jerryho na BEE-L:

Čekal jsem na tenhle článek.

Minulé jaro mě kontaktoval celní agent kvůli tomuto problému - měl dobrý začátek a bral to osobně, on a jeho žena užívá med, mají děti, snaží se je krmit kvalitní stravou. Byl znechucen nedostatkem zájmu od FDA, a překvapen že zjistil kolik se toho děje, stejně tak ze všech cest kterými se tento produkt dováží, a z lidí, kteří jsou do toho zapleteni.

Potom, Andrew Schneider, reportér Seattle P.I. mě kontaktoval. Strávil několik měsíců na to co si myslel že bude krátký článek. Dokončil tento příběh stopování do USA.
Potkal se s Dave Westerveld a se mnou v MT, když byl tady na včelařských setkáních.

Není jisté jak jsme v tom zapleteni, ale oba jsme hledali kontakty ve včelařském průmyslu, které by pomohli to vyřešit. Nasměroval jsem je na kontakty u národní včelařské asociace, které měli historii boje s falšovaným medem, právníky AHPA atd.

Oba o tom věděli více než já; ale žádný nevěděl mnoho o strukuře a kontaktech v národních včelařských asociacích. Tak jsem udělal to nejlepší abych je uvedl do včelařského průmyslu, který nemá tyhle praxe rád, a ještě si cení kvalitu amerického medu.

Jak jsem pochopil, mají to být série článků. Budu zvědav jestli budou podány žaloby. Minimálně jeden celní agent chce vidět aby někteří lidé byl stíháni a posazeni do vězení.

Když jsem mluvil s Andrew a celním agentem, tenhle příběh je složitý, zabíhá hluboko a zahrnuje některé překvapivé lidi a země.

Jerry
____________________________________________________________________

Jinak se tahle aféra dá dobře využít americkými včelaři k prodej svého medu v konkurenci proti dovozovým medům.

U nás se už hodně lidem rozsvítilo v hlavě a sehnali si kontakty na včelaře a kupují med od nich.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sršeň Sršeň | E-mail | 1. ledna 2009 v 20:37 | Reagovat

Další zajímavé čtení a cesty pašování medu,jakož o jeho závadné kvalitě kvůli léčení včel chloramfenikolem,jeho zbytcích v medu,který způsobuje zastavení tvorby krevních destiček,dvanácterníkové,žaludeční vředy odumírání plodu,vývojové odchylky,nálezy tetracyklinu v propolisu jsou na Apitraku ze dne 31.12 Times Sonline a 29.12 stránka 556 USA honey Laudering

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama