Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

O co jde myslivcům.

15. prosince 2008 v 17:02 | Eman
Ukazuje se konečně o co vlastně jde myslivcům.

Diskuze mezi milovníky myslivosti a jejími odpůrci se táhnou dlouho. Odborníci tvrdí, že myslivost je všestraně velmi užitečná pro přírodu, že pomáhá udržovat rovnováhu atd atd. Druhá strana tvrdí, že myslivci jsou obyčejní vrazi zvěře. Nechci to tady rozebírat. Ale asi tušíte na kterou stranu se osobně přikláním.

Nyní však je spor, zda mají myslivci přejít z jedovatých olověných broků na ocelové a tady se ukazuje jak myslivcům záleží na zvířatech. Je v tom prachobyčejná starodávná lovecká vášeň, která stojí za myslivostí - žádná velká láska k přírodě. Je to přirozený pud daný lidstvu od pravěku, jinak bychom dříve nepřežili. Stejně tak je člověk nadán agresivitou, strachem, láskou, instinkty, které pomáhali lidské populaci přežít. Kdo tyto instinkty měl pokřiveny, jednoduše nepřežil a nemnožil se. Dnes bohužel lidská humanita a zvrácené zákony pomáhají vypiplat a chránit kdejakého degeneráta a podle toho vývoj lidstva vypadá. Příroda je v podstatě krutá, jeden žere druhého, od pradávna. Krutá příroda, ale spravedlivá a přirozená.

I včely se vzájemně nemilosrdně hubí a vylupují, když je v sázce přežití. V nouzi si včely žerou mláďata (larvy) v buňkách. K tomu přidejme klasickou promiskuitu včelích matek a obrázek včelí populace je daleko od biblického desatera. Ale tak to má být, tak to příroda zařídila, aby včely mohly přežít až do dneška.

článek
LN: Myslivci odmítají ocelové broky

a také

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 15. prosince 2008 v 19:27 | Reagovat

Vím o jednom "degenerátovi", už nedokáže ani se hýbat, ale některé geny je mu třeba závidět -  http://cs.wikipedia.org/wiki/Stephen_Hawking

------

A než střílet ocelovými broky, to bych se dal radši ke Greenpeace. Už vidím, jak si někdo škrtne motorpilou o brok ve kmeni po 30 letech co tam někdo chránil přírodu. To bude řezivo jak z Dukelského průmyslu. :-)

-------

O otravách vodního ptactva olověnými broky někde v Kanadě jsem četl už coby mladík (tedy dávno), ale myslím, že to není dodnes vyřešený problém. Olovo je prostě ideální, staletími prověřené a cenově přijatelné. Jedině že by je někdo dokázal lacině transmutovat ve zlato.

Ovšem to by nastal takový ekonomický zmatek, že by po ptákách nikdo nevzdech :-)

2 fana fana | 15. prosince 2008 v 19:41 | Reagovat

jak to tak byva ve vsem sou lide dobri i lide kteri toho zneuzivaji znam par co si ani nevystreli i kdyz muzou proste si jen radi posedi nebo seprojdou ale i takove blazny kterym nejde o zver ale o maso  z neho ale tech je diky bohu mene ale vice se o nich mluvi jak rekl jeden muj kamarad myslivec jedne dovce co mu rekla ze chudak srnec ma takovi smutny oci  rekl a uz si nekdy zabyla vcelu nebo mouch ta jich ma i vic :)

3 Eman Eman | E-mail | 15. prosince 2008 v 20:24 | Reagovat

(1)...Vím o jednom "degenerátovi"

Výjimka potvrzuje pravidlo :-)

4 Vít Marada Vít Marada | E-mail | 15. prosince 2008 v 21:38 | Reagovat

Já osobně myslivost uznávám jen v oplocené oboře. Nevidím totiž žádný přínos ze strany myslivců pro přírodu. Likvidují vzácné dravce ve vzduchu i na zemi. Narušují rovnováhu mezi zvířaty. Chrání srny, zajíce a bažanty, kteří mi působí škody ve vinici i v lese. Na cizím se vykrmí a pak si je myslivci uloví a sní.

    Když je požádám, aby nám střelili do přemnožených špačků, kteří nám plundrují vinice, tak to je prý škoda patronů a ze špačka se prý nenají.

    Poslední tečkou byl socanskokomunistický zákon o myslivosti prosazovaný naším bývalým předsedou svazu.

5 Anton Turčáni Anton Turčáni | E-mail | 17. prosince 2008 v 23:15 | Reagovat

I včely se vzájemně nemilosrdně hubí a vylupují, když je v sázce přežití. V nouzi si včely žerou mláďata (larvy) v buňkách.

K článku.  Z núdze-nouze cnosť, nie celkom súhlasím s týmto vyjadrením, ktorým sa často vysvetľuje strata larvičiek z plásta. Je to jednoduché a veľakrát racionálne vysvetlenie tohoto úkazu, hlavne v 8. a 9. mesiaci roka. Pred mnohými rokmi som stále včely pozoroval, robil som taxáciu plodu a neraz som po dvoch týždňoch kde mal byť zaviečkovaný plod ,

nebol plod žiadny. pripisoval som to kanibalizmu včiel Po rokoch pozorovania tohoto javu, študovaní literatúry, som začal pochybovať, že je to skutočná príčina, požierania plodu.

Chýbal mi k tomu priamy dôkaz a to chýbajúce alebo žiadne zásoby alebo aby chýbal peľ. To všetko v úli bolo. Tak potom čo je tou hlavnou príčinou?

Pozdejšie keď som preveroval vznik dlhovekých zimných včiel (viď moje odporúčanie spájať včelstvá v 10- mes.) so si dokázal, že včely sa neliahnu dlhoveké, ale z krátkovekých sa požieraním vysoko proteínových peľový ch zásob postupne vnútorne diferencujú na dlhoveké.

A problém pre včely vzniká, keď  vo včelstvách  chýbajú vhodné peľové zásoby (proteíny nad 22%) a vtedy ich včely nahrádzajú konzumovaním mladého plodu. Vychádzam z toho, že v prírode sa nič nedej bez príčin, prečo by včely mali najskôr plodovať, ošetrovať včelie larvy a potom ich nemilosrdne likvidovať a to v čase keď matka plodovala a včely larvičky ošetrovali malo včelstvo dostatok potravy. Veď často čítame rady odborníkov ale i laikov, "nesmiete dovoliť, aby včelstvu chýbali zásoby, inak matka prestane plodovať!

Môj názor sa vymyká z bežne zaužívaného klišé "včely plod požierajú preto, lebo im chýbajú zásoby" a mnou zavedený termín "postupná vnútorná diferenciácia letných včiel na zimné dlhoveké", lebo oficiálna verzia je iná. Nuž čo, človek niekedy podlieha svojím ilúziám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama