Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Konečné řešení na CCD nalezeno!

3. prosince 2008 v 7:19 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Konečně. Lék na CCD objeven! Bomba!

Tady to je. Věřte nevěřte. Tisíce děkovných dopisů (určitě jich bude víc), ale uvádí se zde jen několik. Je to na bázi octa 25%.

To se musí vyzkoušet!

Já věděl, že se něco na CCD brzo najde :-) Nezklamali mě.

1. dubna se sem podívám, pokud si vzpomenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evžen Babík Evžen Babík | 3. prosince 2008 v 14:51 | Reagovat

Bohužel neumím anglicky, ale zásady organického zemědělství a práce jeho zakladatele německého filosofa Rudolfa Steinera znám. Je pravda, že před 100 lety upozornil na možnost konce veškerého chovu včel, a to z důvodů přílišné racionality a přílišného zaměření na ekonomiku(obchod).

Dále upozorňuje na nebezpečí umělého odchovu včel a to na oslabení soudržnosti mezi zakoupenou matkou a dělnicemi, které se projeví v dlouhodobém působení.

Krmení cukrem nazval podvodem, neboť přirozená potrava včel je nektar a pyl. Jako pomoc včelám při zpracování cukru navrhuje přídat heřmánkový čaj a sůl.

V letech s medovicovou snůškou, která oslabuje kondici včel(složení včelí krve) navrhuje vysadit květinový záhon, kde by si včely našly léčivou potravu. Uvádí a navrhuje, že umělým pěstováním rostlin v okolí úlů se nemoci včel odstraní a nabádá k pokusům.

Jsou to věci, které i staří praktici vysledovali.

Já věřím, že  komplexem opatření (ne jedním zázračným lékem) pomocí různorodé včelí pastvy, rozumného chovu včel a odpovědného včelaře nemá "zmizení včel" u nás šanci.

Děkuji za "veselé včelařské překlady" nabité spoustou informací a podnětů, které s radostí vesele ověřuji u svých včel.

2 Ivan Ivan | 3. prosince 2008 v 16:30 | Reagovat

Jedním z problémů s CCD v USA je to, že postihuje i všelstva v ekochovech, chovaná za podmínek, ze kterých by měl R.Steiner radost. Možná v tom bude ještě něco jiného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama