Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Ceny MEDU ..... "nekupte to"

11. prosince 2008 v 8:22 | Eman |  Med
Možná dobrý tip na vánoční dárek pro milovníky medu


Life Mel Honey 120g Our Price: £45.00 (to jest 14,625.- Kč/kg)
Doporučené užívání: dvě 5g čajové lžičky denně: jednu ráno na prázdný žaludek a jednu před spaním. Life Mel by se měl cucat pomalu (na to bych nepřišel - ta jedna lžička za stokorunu se musí opravdu vychutnat)

a náš známý Manuka:

Spirits Bay Manuka Honey UMF 25+ 500g Our Price: £35.99 (to jest 2,088.- Kč/kg)


_________________________________________________

Cena medu

Cena medu, vezmeme-li do úvahy země a století, se značně měnila. Ve starém Egyptu kde bylo medu hojně, prodával se za pět centů půl kilogramu.

Stanley si stěžoval na přemrštěné ceny medu v Africe během svých cest. Byl nucen dát čtyři yardy plátna výměnou za dva litry medu. Muir zmiňoval že v roce 1856, v Kaliforni, cena půl kg medu byla dva dolary; dvanáct let potom cena spadla na 12 centů. Hodnota cukru podstoupila odpovídající změnu. V 16-tém století, cena cukru byla přibližně $2.50 za půl kg (libru).

Velkoobchodní cena vytočeného medu dnes je asi čtyři až pět centů za libru; horší med na pečení se prodává za mnohem nižší ceny.

Plástečkový med je dražší protože cena samotného vosku je asi 20 až 22 centů za libru. Ceny se mění každý rok podle poptávky a produkce.

Během světové války, například, když byl cukr vzácný a nebylo ho možné získat ve větším množství, med prodávaný u vesničanů od dvaceti do dvacetipěti centů za libru. Zmrzlina se v té době dělala s medem, a to byl daleko nejlepší výrobek. Brzy po příměří, když byl cukr znovu k dostání, ceny medu spadly a zmrzlina se dělá dnes s cukrem protože je to levnější.

Jsou samozřejmě námitky k vysoké ceně medu, ve srovnání s cenou cukru. Tato nevýhoda je hlavně kvůli faktu, že med se zpravidla prodává v malých množstvích. Zákazník platí za sklenici, etiketu, řemeslnou práci a cenu přesvědčující reklamy tolik jako za med. Když bude med považován za standardní druh zboží a ne luxus a bude získáván ve velkém, cena by se měla značně snížit. A potom... rýmovačky jako "Better than honey, for less money," (Lepší než med, za méně peněz) a jiné velmi oblíbené úsilí udělá z každé husy aby byla jako labuť, a to by mělo být přijímáno s menší svádivostí.

Je přes milion včelařů ve Spojených státech a produkuje se přes šest set milionů liber medu. Autor má názor že produkce medu by se mohla tady zvýšit desetkrát, protože ouze část dostupného nektaru a pylu se využívá včelstvy, které máme dnes.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ugg boots knit ugg boots knit | E-mail | Web | 27. října 2010 v 4:30 | Reagovat

Very happy to be here, this site is very good, very happy to share with everyone here, I will share with my friends, Thank you for sharing!

2 ugg boots knit ugg boots knit | E-mail | Web | 27. října 2010 v 4:31 | Reagovat

Very happy to be here, this site <strong><a href="http://www.uggsboots-martd.com/">ugg boots knit</a></strong> is very good, very happy to share with everyone here, I will share with my friends, Thank you for sharing!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama