Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Australské včely na čekané

16. prosince 2008 v 18:13 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Zamoření Apis cereana se nakonec zaznamenalo.

Po téměř rok australské úřady hledali hnízda Apis cereana v nejsevernější části jejich země. A doposud nebyli schopni je najít všechny nebo vyhladit druhy z oblasti které napadly a obsadily. S těmito včelami na Australském kontinentu vznika narušení vývozních povolení ustanovených mezi USA a Austrálií, a APHIS (Animal and Plant Health Inspection Service) tento víkend prozkoumalo situaci.

Bee Culture hlásilo tato zjištění měsíce aniž australská nebo U.S. vlády podnikli akci a prozkoumali a možná změnili nebo zastavili exportní povolení pro australské včely do USA.


Apis cerena, jak asi víte, je přirozený hostitel pro roztoče varroa, Nosema ceranae, a Tropilaelaps clarae. První dva škůdci již sdílí s našimi včelami, s devastujícími výsledky. Poslední, další foretický roztoč, je dokonce horší pro evropské včely než varroa, a evropské včely nemají známou rezistenci nebo toleranci k tomuto roztoči.
Mělo se za to že poněvadž vpád byl malý, zůstal malý, byl tak daleko od místa odkud se exportované včely opatřovaly, a k dnešnímu datu nebly na chycených hnízdech nalezeni žádní roztoči, kteří by mohly být případně vyhubeni.

Zdá se že APHIS a jejich Australský partner přehodnocují toto rozhodnutí, vzhledem ke zdravému rozumu, nebo tlaku od US včelařů aby zajistili že tento škůdce nepřijde do USA v oddělcích včel.

Neví se dosud jestli to nezastaví, zpomalí nebo neovlivní zasílání včel do USA tuto sezonu. Zůstaňte na příjmu a Bee Culture magazine oznámí novinky. Podrobnější přehled v situaci je na blogu:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama