Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

15 VĚCÍ, KTERÉ BYLY DŘÍVE LEPŠÍ

7. prosince 2008 v 13:53 | Eman
Já si to většinou všechno pamatuju (bohužel?). Ale přesto některé moderní vymoženosti taky nejsou k zahození.

 1. MUŽSKÁ GALANTNOST
Pokaždé Vás muž pozdravil a podržel Vám dveře i v případě, že jste nebyli jeho typ. Dnes "velcí firemní manažéři" zásadně nezdraví a do dveří se hrnou jako prví.
 1. NEEXISTOVAL POJEM CELULITIDA
O žádné celulitidě jsme nevěděli, a tak jsme byly s našimi stehny i zadečkem a i se sebou samými nadmíru spokojené.
 1. NEBYL ANI AIDS
Anebo i když byl, my jsme o něm nevěděli, a tak byl náš sexuální život míň frustrující, než je v současnosti.
 1. NATÁČELY SE VÝBORNÉ FRANCOUZSKE, ITALSKÉ A ANGLICKÉ FILMY
A přicházely k nám v rámci Filmového festivalu pracujících. Kina byla na každém kroku, lístek stál osm korun. Za jedno odpoledne a večer se daly stihnout i tři filmy.
 1. MICHAEL JACKSON
Byl to ten nejúžasnější černoch v bílých ponožkách. Byl talentovaný, kreativní, milovaly ho milióny lidí. Až do té doby, než se změnil na kreaturu bělocha.
 1. JABLKA, HRUŠKY, JAHODY A TŘEŠNĚ
Neměly tu jednotnou chuť chemické nadvýroby a chutnaly jako jablka, hrušky, jahody a třešně.
 1. LET LETADLEM
Nebyl hororovou scénou, při které Vás oberou i o pilník a manikúrové nůžtičky a zaznamenají do databáze podezřelých z mezinárodního terorizmu, ale vzrušujícím dobrodružstvím spojeným s flirtem a dobrou náladou.
 1. PÁTEK ODPOLEDNE
Z práce se chodilo už o třetí odpoledne, takže víkend trval dva a půl dne.
 1. LÉTO
Bylo dlouhé, šťavnaté, sladké a horké. Tak akorát. Ne jako poslední roky, kdy je buď 45 stupňů ve stínu a nebo 3 stupně nad nulou.
 1. MAMINČINY KOLÁČE A KRUPICOVÁ KAŠE
Jedli jsme jich hodně, protože byly výborné, a neměli jsme žádné výčitky svědomí, protože jsme nevěděli, že "in" je suchá rýže a hlávkový salát.
 1. ROZHLASOVÉ HRY PRO MLÁDEŽ
Seděli jsme při nich každé sobotní odpoledne a rozvíjeli svoji představivost.
 1. STARÉ TRAMVAJE
S plošinami a s průvodčími, před kterými jste mohli kdykoliv utéct, protože plošiny neměly dveře a tramvaje jezdily pomalu.
 1. ESKYMO
Milovali ho všichni. Nemělo tyčku, zato mělo křupavý čokoládový obal a skvělou vanilkovou chuť. A stálo 50 halířů.
 1. MLÉČNÉ BARY
Vonělo tam čerstvé pečivo, loupáky a pravé kakao. Hlavně tam jsme utráceli svoje kapesné.
 1. ŽENSKÉ TĚLO
Ženy měly vlastní vlasy, vlastní tvář, vlastní prsa i vlastní zadek a mužům se to líbilo!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vít Marada Vít Marada | E-mail | 7. prosince 2008 v 14:06 | Reagovat

Ještě bych dodal, že med se vykupoval za  35kč/kg v konvách. A v obchodě prodával za 32kč/kg. A já to stihnul jen 3 roky a musel na vojnu a pak už byl tomuto včel. ráji konec.

2 Augustin Augustin | 7. prosince 2008 v 15:42 | Reagovat

dnešní svět mi vyhovuje...už jen to že to zde můžeš napsat o něčem svědčí....vem si jen,kolik věcí končí v tvém nákupním košíku a jak vybavené auto máš?jak lze dnes postavit ekonomicky a ekologicky dům?jak dnešní infrastruktura technologií postoupila a vyspěla...na kolika nových věcí se pracuje jak v globálním měřítky,tak v jednotlivých jednotkách.....na to co prováděl ten "skvělej socializmus"opravdu nezapomenu,poškodil zde mentalitu a morální hodnoty.....ale protože dnešní doba vyžaduje od každého z nás určité usilí...nejsme již jen "ovce",vím,že vývoj se snažíme dělat s výhledem pro další generace.....nic na tom neměni fakt,že soudruzi z toho vyšli opravdu sametově....ale i to považuji za přednost...nejsme jako oni,ne?co se dnešního včelařského světa týče,tak doufám,že uvedené problémy co nejdříve překonáme,sic cesta to není jednoduchá...přeji tomuto blogu mnoho sil a vytrvalosti

3 Anton Turčáni Anton Turčáni | E-mail | 7. prosince 2008 v 18:40 | Reagovat

1. ESKYMO

Milovali ho všichni. Nemělo tyčku, zato mělo křupavý čokoládový obal a skvělou vanilkovou chuť. A stálo 50 halí.

Eman, neviem či táto sentencia je pravdivá. Vo svojich 14- tich (vr.1954) rokoch sme cez letné prázdniny uskutočnili školský výlet do Prahy. Ako deti z dediny, sme oči otvárali na samotnú Prahu, ale mali sme i iné neopakovateľné zážitky. Jedno z nich bolo i ESKIMO, síce bolo na tyčke, ale bolo krásne biele, čiže bez "křupavej" čokolády.  Nevedeli sme, že je to nejaké eskimo, ale chutilo nám skvele, horšie to bolo s kúpou tohoto čuda, pomohli sme si ukázaním prsta naň. Jeden spolužiak si vypýtal týmto spôsobom: prosím si za 5 korún na "paličke", predavačka pochopila.

Ďalšia taká spomienka je ne zábavný podnik Alhambra v dolnej časti Václavského nám., zobral nás tam niekoľkých chlapcov učiteľ, ktorý po dohode nás tam vpustili, dokonca sme dostali aj po deci vína, dokonca som rozlial po obruse, čašník to prekryl čistým obrusom a bolo všetko OK. S otvorenými ústami sme sa pozerali na zábavný kabaret s pesničkami a kúzelníckymi trikmi. Pre nás nevídané.

4 Karol Karol | 11. prosince 2008 v 20:12 | Reagovat

Augustine Ty jsi to vůbecnepochpil! CHACHA

5 Augustin Augustin | 13. prosince 2008 v 11:57 | Reagovat

K (4),je důležité se chápat,či se jen snažit pochopit,vnímat názory druhých,reflektovat na ně,mít možnost výběru.....chacha,v dnešní době se smějeme bez hranic....to je přece dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama