Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Mikroby pomáhají v boji se zvápenatěním plodu

23. listopadu 2008 v 14:08 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Pomocné mikroby žijící v úlech, uložené potravě, a tělech zdravých včel zlepšují mnoho stránek života včely.


Cleaning out chalkbrood mummies
Hygienické včely dělnice odvíčkovaly některé z buněk v tomto plástu a již vyčistily některé mumie zvápenatělého plodu. Mumie čekájící na ostranění vypadají jak bílé tečky. (K8144-2)

Některé z mikroorganizmů vyrábějí antibiotika, která by mohla obsahovat klíč k ochraně zítřejších zdomácnělých včel před jejich nejhoršími nepříteli - i škodlivé houby Ascosphaera apis, která je příčinou nemoci zvápenatění plodu.
"Přírodní organizmus, který je již známý že se vyskytuje v úlech zdravých včel," říká mikrobioložka Martha A. Gilliam, "by měl být snadnější registrovat u federální vlády jako biologický prostředek proti vápenatému plodu než syntetická chemikálie ." Gilliam je na ARS Carl Hayden Bee Research Center v Tucsonu, Arizona (Agricultural Research Service).
Komerční fungicid založený na mikrobech by mohl být efektivní při proniknutí mnoha vrstvami chránícími spory vápenatění plodu.
"Spory samotné jsou mimořádně chráněny tlustou vrstvou, " říká Gilliam. "A jsou uzavřeny uvnitř tří jiných ochranných struktur -- jakýsi váček který ukrývá četné spory, kulička spory ukrývající mnoho váčků, cysta která obsahuje kuličky spor. Jelikož jsou neproniknutelné, tyto sporové cysty je těžké zdolat syntetickými chemikáliemi."

Při jejím hledání prospěšné bakterie, kvasinky a plísně ve včelím světě, Gilliam pročesala úly známé Evropské včely, Apis mellifera, ve Spojených Státech a za hranicemi. Její pátrání vydalo přibližně 8,000 druhů mikrobů, které usilovně isolovala a identifikovala.
Výzkum ukázal že některé mikroby žijí přátelsky ve včelích střevech a pomáhají trávení. Jiné způsobí, že pylová zrna zapakovaná do buněk plástů včelími dělnicemi, zkvasí a vytvoří včelí chléb ke krmení plodu a mladých včel. Některé mikroby působí jako konzervanty potravy a chrání včelí chléb před zkažením v úlu.
Gilliam při vyšetřování odhalila, že mikroby jako je jisté organismy Penicillium, Aspergillus, a Bacillus, jak se zdá produkují sloučeniny které brání růstu houbovým sporám vápenatění plodu.

Rostoucí hrozba

Color variations in chalkbrood mummies
Změny barvě u mumií vápenatého plodu odráží přítomnost nebo nepřítomnost houbových plodnic- jednoho z reprodukčních stádií houby
(K8144-3)

Vápenatění blodu napadá pouze larvální stádium. Včely se vyvíjejí z vajíček velikosti špendlíkové hlavičky položených do šestiúhelníkových buněk plástu včelí matkou. Bílá, červíkové larvy se líhnou z vajíček a mění se v kuklu. Později se mladé včela líhnou ze zámotků kukel.
Larvy se mohou infikovat sporami donesenými v pylu nebo rozšířenými včelami kojičkami pečujícími o plod. Larvy mumifikované vápenatěním často vypadají jako kousky křídy. Mumie mohou být bílé, černé, šedavé a skvrnité.
Od let 1970, zvápenatění plodu se v Americe stále více a vážně rozšiřovalo. Ve Spojených státech není žádná chemikálie pro jeho kontrolu. K boji proti vápenatění plodu včelaři mohou často vyměnit matky ve včelstvu; tedy jinahradit matkou novou. Jiné taktiky jsou odstraňování infikovaných plodových plástů, zajistit dobré větrání úlu a zajistit dobrou výživu cukrovým sirupem a čerstvým pylem, aby se včely udržely silné a zdravé. Chovatelé by také měly odstraňovat mrtvé mumie vyhozené včelami na dno úlu nebo před úl.
Poškození vápenatým plodem může také ovlivnit peněženku nejenom včelařů a pěstitelů, ale i konzumentů. Včely jsou důležitý opylovatel plodin od jablek po cukety, které mají cenu v Americe více jak 10 miliard dolarů ročně. Odhadem 80 procent veškeré potravy kterou jíme - neboli čtyři z každých pěti soust - pochází z ovoce a zeleniny opylované včelami nebo jiným hmyzem.
A také včely vyrábí lahodný med a voňavý vosk.

Gilliam přechovává asi 1,000 práškových, mrazem vysušených mikrobiálních kmenů ze včelích úlů ve své laboratoři v Tucson lab. Když potřebuje jisté kultury na experimety, oživí je umístěním prášku na gelovitý záhonek živin nebo smícháním je s výživným vývarem.
V některých testech mikrobů používá chov Evropských včel pro citlivost na houbu vápenatění plodu. Pro tyto testy chová tyto včely Stephen Taber III, důchodce z Tucson lab.
Gilliam krmí včely pylovými plackami nakaženými vápenatým plodem. Jakékoli mikroby které pomáhají těmto super-zranitelným včelám mohou být dostatečně užiteční - také Evropským včelám někde jinde. Její testy zahrnují izoláty Mucor spinosus, Rhizopus arrhizus, nějaký dosud neidentifikovaný Rhizopus, Penicillium, a Aspergillus tamarii.

Pomoc od včelích genů

Kromě pomoci od mikrobiálních spojenců, některé včely dělnice dostanou pomoc z jiného zdroje: jejich genů.
Hive entrance with mummies.
Vchod do úlu je podestlaný mumiemi vápenatého plodu, které jsou vyhozeny z úlu hygienickými včelami dělnicemi.
(K8144-1)

Některé včely mají geny které je nutí přijmout drobnou práci s lijkvidací mrtvým a umírajícím plodem. To omezuje šíření spor A. apis, a také mikrobů způsobujících jiné nemoce, jako je mor včelího plodu a hniloby plodu.
Vědci jinde ukázali že dva různé geny přispívají k tomuto dobrému vedení domácnosti. Jeden žene včely k odstraňopvání malého voskového víčka pečetícího plodovou buňku. Druhý gen nařizuje včelám vytáhnout nemocnou nebo mrtvou larvu ven a vyhodit ji z hnízda.

V dřívější práci Gilliam a Taber vyvinuli rychlý a spolehlivý test na přesné zjištění těchto zděděných vlastností. Test také vytvořil více důkazů, že včely mohou být selektovány a šlechtěny na toto zdravotní chování.
Pro test výzkumníci zmrazí část plástu s plodem a zabijí nezralé včely, a pak ho dají do úlu. Hygienické včely odstraní mrtvolky během 48 hodin. "Špindíry" včely potřebují o týden více. Gilliam použila test k identifikaci tuctů čistotných matek z Arizony.
Mnoho výzkumníků včel souhlasí s tím, že geneticky kontrolované hygienické návyky jsou nejdůležitější faktory v rezistenci nebo tolerance k vápenatění plodu; mikroby hrají sekundární roli. Avšak výzkum Gilliam může označit druhy užitečných mikrobů, které mohou být komerčně vyráběné k rozmnožení přirozených populací. Tyto mikroorganismy se mohou stát téměř tak důležitý nástroj jako genetika pro zlepšení zdraví včel.

-- Napsala Marcia Wood, Agricultural Research Service Information Staff.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama