Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Další aktuality ze světa medu (2008/11)

15. listopadu 2008 v 16:16 | Eman |  Med
Honey Update: Listopad 2008


Dobrá úroda surového medu pomohla trochu doplnit světový med, ale poptávka po medu je stále vysoká. Kanadská úroda medu je srovnatelná s minulým rokem, která byla pod půrměrem. Brazílie právě začíná prodávat med na světovém trhu a Indie dostane nějaký med do světa brzy. To by mělo pomoci na straně dodávek, ale se věří že poptávka časem klesne a vyrovná dodávku nebo umožní, aby nabídka převýšila poptávku.
V té době nejpravděpodobněji ceny změkčí. Nejsme ale v tomto bodě. Jsme od toho asi několik měsíců až rok daleko, takže někdo by argumentoval že ceny surového medu ještě nekulminovaly.

Co jsme však viděli, je to, že nová úroda medu vstupuje na trh má tendenci být nabízena za nižší cenu než bylo typické, ale ceny se rychle vzpamatují a začnou stoupat jakmile je zaručena poptávka. To je trochu jiné než jsme viděli v minulosti, kde ceny začnou vysoko a potom se sníží když nakupování přestane. Jestliže tento trend pokračuje, mohlo by to pomoci stabilizovat ceny. Sucho v Argentině je stále problém, ačkoli nedávno tam měli blahodárné deště. Je stále příliš brzo dělat dobrou předpověď úrody.

Základní pocit je ten, že ceny surového medu mají stále trend ke zvyšování, ačkoli ne dramaticky jak jsme to viděli minulý únor.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama