Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Bayer a včelaři se setkali

26. listopadu 2008 v 17:36 | Eman |  Pesticidy a včely
aby diskutovali o pesticidech a včelách.

Vědci z Bayer CropScience (největší výrobce neonicotinoidových pesticidů) se setkali s představiteli národní a Kalifornské včelařské asociace, komerčními včelaři, vědci zabývajícími se včelami, Výborem pro mandle, a státními zemědělskými úředníky v South Lake Tahoe během setkání včelařů státu California 11. listopadu 2008. Toto setkání bylo první v sérii seminářů s cílem vytvořit otevřenou diskuzi o pesticidech a překonat předsudky na obou stranách.

Hlavní cíle pro zlepšenou součinnost zahrnovaly:
1) zlepšenou důvěru a větší průhlednost výrobců co se týká produktů a testovacích protokolů,
2) vytvoření lepší komunikace mezi všemi stranami,
3) zajištění lepší vzdělanosti těm co aplikují pesticidy co se týká praktik přátelských včelám, a
4) diskuze o regulačních a prosazovacích systémech k zajištění dodržování návodů a zřízení národního systémů hlášení, sledování a nápravu zneužívání pesticidů.

Nejdůležitější bod akce byla úmluva Poradního výboru pro včely (Honey Bee Advisory Board - HBAB) s dvěmi národními včelařskými asociacemi. HBAB bude pracovat s Bayer na stanovení priorit, a také na návrhu testů které lépe osloví obavy včelařů. Další bezprostřední akce zahrnují vývoj modelů pro národní databázi pro hlášení incidentů s pesticidy, a nápady pro informační web o včelách, včetně pravidelných upozornění ve včelařských časopisech.

Bayer také souhlasil, že dá dohromady publikace a vypracuje shrnutí týkající se clothianidinu, imidaclopridu, a Movento na příštím setkání, které bude ve spojení s nadcházejícím setkání American Honey Producers Association ve Fresno, v lednu.
Toto první setkání bylo výsledkem pozvání od výzkumníka Dr. Jerry Bromenshenka (The University of Montana) Dr. David Fischerovi (Chief Scientist, Ecotoxicology, Bayer CropScience) aby se zúčastnil na setkání akcionářů při konferenci Včelařů státu Kalifornie.

napsal Randy Oliver
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama