Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Úřad nedovolil nový jed na roztoče

18. října 2008 v 6:46 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Regulátor prostředí, který kontroluje rizikové látky odmítl nabídku chemické společnosti na import organofosfátového jedu na zabíjení roztočů varroa v úlech.

Včelaři varovali Úřad pro správu rizik prostředí (Environmental Risk Management Authority (Erma)), že Checkmite - produkt Bayer New Zealand Ltd, který má být dovezen, by mohl zanechat rezidua, která by poškodila vysoko ceněný vývoz postavený na lékařských medech jako je biologicky aktivní manuka, tymiánové a medovicové medy.

Erma dnes řekla že nezakázala Checkmite, ale přijala preventivní přístup protože Bayer dostatečně nedokázal ověřené výhody ve srovnání s riziky. Budoucí přehodnocení může být zaručeno jestliže se změní okolnosti, řekla hlavní manažerka pro rizikové látky Andrea Eng. "Checkmite obsahuje coumaphos, organophosphate, který údajně produkuje perzistentní rezidua v medu, vosku a úlovém prostředí," řekla Eng. "Obavy z okamžitých rizik, které představuje Checkmite převažují srovnatelně malý potenciální užitek z použití, v případě že by si měl varroa vyvinout rezistenci k jednomu nebo více alternativám současně dostupným." Je několik dalších miticidů, které by mohli včelaři použít, a Erma vyzvala včelařský průmysl aby formálně monitoroval účinnost produktů doposud k dispozici, zlepšili pochopení zvládnutí rezistence a pokračovali ve výzkumu boje s roztočem varroa.

Přihláška k dovozu Checkmite byla původně přijata 2006 ale byla odkládána až do 2008, aby umožnila žadateli provést pokusy. Klíčové obavy pocházely z dlouhodobých efektů na včelařské náklady jako následek kontaminace vosku a medu; ztráta prodeje exportu kvůli negativnímu vlivu reziduí coumaphosu na pověst NZ průmyslu, a potenciální ztrátu medicínského trhu na speciální medy, jak je manuka známý co hojič ran a digestivního zdraví. Předseda Federace včelařských farmářů John Hartnell řekl, že rozhodnutí bylo "rozumný krok". "Je mimořádně důležité, že včelaři používají alternativní léky od různých chemických rodin," řekl. "Kdyby to nebylo, vznikne v budoucnosti riziko rezistence."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PlayStoreGuide PlayStoreGuide | E-mail | Web | 1. února 2018 v 8:20 | Reagovat

With the latest google play solutions updates from the Android most the individuals still getting the issue of google play services has actually stopped suddenly and install apps

2 Instagram Sign In Instagram Sign In | E-mail | Web | 27. března 2018 v 8:01 | Reagovat

When this has taken place, a message will certainly be presented explaining the situation If you assume there was an error.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama