Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Další aktuality ze světa medu (2008/9)

28. října 2008 v 9:46 | Eman |  Med
Honey Update: September 2008

Se zvyšující se poptávkou po Light Amber Honey (světle žlutý med), většinou jako levnou náhražkou White honey, ceny Light Amber honey pokračují v eskalaci jak poptávka stoupá. Zároveň co se zdá být nejlepší úroda bílého jetelového medu v USA v několika letech, je krátká perioda kde to vypadá, jakože ceny Bílého medu mohou klesnout. Ceny se vzpamatovaly velmi rychle i když baliči začali nakupovat, a tyty ceny bílého medu začaly znovu stoupat. Jak někteří včelaři drží med mimo trh za vyšší ceny, ceny Bílého medu asi budou stoupat, což střídavě zvedne ceny Light Amber honey.

Ceny argentinského surového (nepasteurizovaného) medu jsou na historické vysoké úrovni. Evropa pokračuje v nákupu nejvíce tohoto medu s mnohem silnějším Euro ve srovnání s U.S. dollarem. Inflace také vyhnala ceny argentinského medu výše. S většinou prodané úrody medu z Argentiny a několik měsíců před novou sklizní tyto ceny by měly zůstat silné. Brazilie byla silný dodavatel medu na trh USA posledních několik let, ale nyní co byl zrušen evropský zákaz brazilského medu bude končít více brazilského medu v Evropě a to zdvihne ceny tohoto medu v USA. Podobně med z Chile a Uruguay, který kdysi našel cestu do USA, ale nyní končí v Evropě. Brazílie má dobrý potenciál ke zvýšení produkce medu, a podnět by k tomu měl být vysoký současnými cenami medu. To by mohlo pomoci uklidnit nedostatky medu v budoucnosti.

Úroda medu v Kanadě bude pod průměrem kvůli špatnému počasí a těžkým ztrátám včel minulou zimu. Ceny kanadského medu by mohly být vyšší než ceny medu v USA.

Nová sklizeň medu v Indii by měla vstoupit na trh v lednu a pomoci doplnit dodávku Extra Light Amber a White honey. Ceny tototo medu by mohly vstoupit na trh jako nižší než ceny medu v USA, ale mohly by se rychle zvýšit, bude-li poptávka velká.

Vietnam se stal dobrým dodavatelem medu Light Amber do světového trhu, jelikož vyrábí asi 40 million liber. Minuloročná sklizeň medu byla prodána a jejich nová úroda vstoupí na trh až kolem února. Ceny vietnamského medu budou asi dokonce vyšší než minulé roky historické úrovně kvůli inflaci a velké poptávce po jejich medu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama