Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Med v salátovém dresingu a ve světě

5. září 2008 v 17:48 | Eman |  Med
Med, bohatý na antioxidanty, může chránit potravu proti zkažení v salátovém dresingu, a přirozeně osladit koření, hlásí výzkumníci z Kraft Foods.

Výzkumníci analyzovali různé zdroje medu a vyšetřovali jejich potenciál jako alternativní chemické konzervanty jako je EDTA a BHA. Zjištění jsou publikována v novém vydání časopisu "Journal of Agricultural and Food Chemistry".
"Tento výzkum přidává k rostoucí soustavě důkazů o potenciálu medu chránit proti oxidaci v různých potravinových systémech, v tomto případě jde o dresing založený na emulzi, a navíc zajišťuje přirozený zdroj sladidla," napsala hlavní autorka Carolyn Rasmussen z Kraft Foods.
"Toto ukazuje potenciál medu k použití jako náhražky za EDTA (http://en.wikipedia.org/wiki/EDTA) a sladidlo (jako je HFCS - http://en.wikipedia.org/wiki/HFCS) v komerčních salátových dresincích."
Výzkumníci, kteří zahrnovali vědce z university z Illinois Urbana-Champaign a Newly Weds Foods, analyzovali sladící potenciál a antioxidační aktivitu 19 medů.
Antioxidační aktivita, analyzovaná pomocí ORAC (oxygen radical absorbance capacity) zkoušky, a fenolického profilu, analyzovaného pomocí vysokovýkonné kapalinové chromatografie (HPLC - http://en.wikipedia.org/wiki/HPLC), ukázala že medy z jetele a borůvek byly nevíce slibné. Byly potom použity v receptech na salátové dresingy.
"Recepty na salátový dresing obsahující med vyžaduje pečlivé úvahy co se týká typu medu který by byl nejvýhodnější a praktický," vysvětlila Rasmussen. "Medy z různých květových zdrojů se liší v barvě, chuti, dostupnosti pro komerční účely, fenolickém profilu a antioxidační kapacitě.
"Vhodný med bude muset být mírný v chuti a svělé barvy, aby minimalizoval změny vzhledu a chuti dresingu."
Rasmussen a spolupracovníci uložili dresing při 37 Celsius (81F) na šest týdnů a při 23 Celsius (73F) a čtyřech stupních Celsius (39F) na jeden rok. Hlásí že medy blokovaly oxidaci lipidové části dresingu, ve srovnání se salátovými dresingy obsahujícími cukerným analogem bez přidaného antioxidantu.
"Salátové dresingy obsahující med zajistily ochranu proti oxidaci ve stupni podobném jako EDTA," napsali výzkumníci.
"Použití medu k vytvoření takových receptů mohou pomoci nahradit syntetické antioxidanty jako je EDTA a tak zvýšit přijetí zákazníků," dodali.
Stephen Daniells, From Food Production Daily

Mezinárodní med

V mezinárodních rozměrech je Čína současně největší producent medu na světě, s přibližně 40 procentním podílem na trhu. Další největší producenti jsou USA, Argentina a Ukrajina.
Podle asociace amerických producentů medu je Čína a Argentina nepříznivě ovlivňuje domácí ceny medu v Americe levnými dovozy, ačkoli je protiargument že Čína a Argentina pomáhají vyvážit padající produkci v USA.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama