Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Amitraz byl mimořádně registrován v Kanadě

3. září 2008 v 17:14 | Eman |  Varoáza
Amitraz je také obsažen v českém přípravku proti varroóze Varidol. (poznámka autora)

Na žádost Kanadské rady medu (Canadian Honey Council) a několika provincií (i.e. Alberta, Saskatchewan, Manitoba, New Brunswick, Nova Scotia a Prince Edward Island) agentura regulace škůdců (Pest Management Regulatory Agency (PMRA) - něco jako naše Státní veterinární správa) schválila 28. srpna 2008 mimořádnou registraci Apivaru (R) (Veto-Pharma - France) pro hubení roztoče Varroa ve včelstvech ve dříve zmíněných provinciích. Apivar (R) prokázal řadu prokázaného efektivního účinku na roztoče Varroa na Novém Zélandu a v mnoha evropských zemích.
Jako část podmínek mimořádné registrace Apivaru musí včelaři, kteří chtějí koupit a používat Apivar, v prodejně podepsat prohlášení, že rozumí a souhlasí s podmínkami registrace. Manitoba Agriculture Food and Rural Initiatives (MAFRI) přijala výkon dozoru na použití Apivaru v Manitobě jak oznámila PMRA.
Každý včelař si bude moci koupit dostatečný počet pásků Apivar na ošetření svých včelstev až 2 pásky na plodiště (včelstvo). Sbírání informace se zajistí pro PMRA a nepoužité pásky budou muset být poslány zpátky prodejci k vrácení nákladů před 27. dubnem 2009. Každý včelař, který použije nezákonné prostředky nebo postupy bude stíhán PMRA podle Zákona o hubení škůdců (Pest Control Products Act).
________________________________________________________________________
Cena na NZ je v přepočtu asi 45 Kč (3,73$) za pásek plus GST (good and services tax - daň ze zboží a služeb)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama