Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Vědci objevují nový vir napadající včely

31. srpna 2008 v 8:08 | Eman |  Nemoci včel - Veterinární záležitosti - léčení
Aberdeen Proving Ground, MD - Vědci na Edgewood Chemical Biological Center (ECBC), v Edgewood, MD, pracující s vědci na universitě v Montaně a průmyslovými partnery Bee Alert Technology, Inc. a BVS, Inc. odhalili v amerických včelách vir, který byl předtím nalezen jenom v evropských včelách.

Nakažlivý včelí vir nově odhalen v USA je nazván Varroa Destructor Virus -1 (VDV-1). Poporvé byl s určitostí identifikován v Evropě v 2006, VDV-1 nesou jak včely tak malí roztočí varroa které ovlivňuje. VDV-1 je příbuzný k rodině paralytických virů, které působí pouchu některých membrán. U bource morušového vir působí nemoc ochablosti, která působí že se bourec vnitřně rozloží.
Vir byl odhalen použitím technologie vyvinuté pro polní detekci virů. Tato technologie, nazvaná Integrovaný detekční systém virů / Proteomická hmotová spektrometrie (Integrated Virus Detection System / Proteomic Mass Spectrometry), odhaluje vir pomocí velikosti informací o peptidech obsažené ve vzorku a srovnavá tuto informaci proti známým genetickým sekvencím. Tento postup může zjistit důležité klíče vědcům po celém světě, kteří hledají příčinu Colony Collapse Disorder -- záhadné nemoci,která způsobuje rychlé úbytky včel po celém světě.
Toto je první detekce tohoto viru v Severní Americe a umožní včelařům v USA včasný zásah a karanténu zasažených včelstev.
Pár slov prof. Jerry Bromenshenka, jednoho z autorů objevu:
Objevili jsme VDV-1 ve dvou vzorcích včel z Floridy. Tento vir je znám v několika zemích Evropy a reprodukuje se ve včelách i v roztočích. Co způsobuje včele není známo, ale je stejného rodu (Ifla virus) jako vir pytličkového plodu, deformovaných křídel a Kakugo virus.
Vydáme zprávu jak jsme to našli a o zvláštnostech identifikace - ale chtěli jsme podat zprávu ihned jakmile jsme detekci potvrdili.
Nevíme jestli je vir příznivý, patogenický nebo něco mezi tím. Chceme aby si byl každý vědom, že je tady v Severní Americe a že může být monitorován.


Jistě to není příčina CCD, protože byl jen několika vzorcích. Ale armádní technologie nám umožnila ho chytit podle všeho v ranné fázi jeho uvedení. Poprvé byl spatřen v Německu ve včelstvech v roce 2000 - identifikován jako neznámá částečka. Definitivní tézi publikoval Ongus v 2006.
Co se týká různých účinků od příznivých k patogenickým - vaše dohady jsou stejně dobré jako naše.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fidelity 401k Login Fidelity 401k Login | E-mail | Web | 27. března 2018 v 13:04 | Reagovat

Capitalists at fidelity could acquire as well as sell 11,672 shared funds. Users could search for just integrity funds, or define a certain morningstar score, or need a minimal yield.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama