Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Včelí Propolis: Synergická zdravotní péče pro 21. století.

5. srpna 2008 v 6:56 | Eman |  Propolis
Moderní věda pokročila za více než sto let neočekávaným tempem.

S tímto zvýšením znalostí přišlo lékařské a zdravotní využití vědy, které vymýtilo po věky trvající nemoci. Tento lékařský pokrok byl založen na příkladu "kouzelné střely", izolující aktivní složku a pomocí jejího použití ke změně chemie jedné molekuly / bílkoviny a tím vyvolat změnu stavu v pacientovi. Úspěch se však změnil v posedlost jakmile se rozluštění objevilo v arzenálu léků bojujících s nemocí, které jsme měli k dispozici. MRSA (Methicillin Resistant Staphylococcus Aureus - rezistentní bakterie - článek) řádí v našich nemocnicích jelikož antibiotika neúčinkují a špatné vedlejší efekty moderních léků se stávají běžné nyní léta po jejich zavedení. Přímý důsledek jednorozměrné strategie, a je možná doba uznat synergistické zdravotní výhody přírodního lékařství.
Propolis je unikátní přírodní medicína pro jeho široké působení. Má antibakteriální, antivirové, protiplísňové, protizánětlivé, protirakovinné a imunostimulační účinky, mohlo by pomoci léčit astma, alergie, artritidu a kloubová onemocnění, ekzémy a dermatitidu, ME (myalgic encephalomyelitis - chronický únavový syndrom), virové infekce včetně HIV a dokonce rakovinu. Tento lék by mohl pomoci léčit nemoci nebo udržet v kondici a zdraví.

Propolis: Obránce města

Propolis je převážně pryskyřičná substance, kterou včely sbírají na stromech a rostlinách. Je tvořena z vosků, pryskyřic, mastných kyselina dokonce aminokyselin. Aristotel razil jméno Propolis, které znamená "obránce města". To je přesně to, co znamená Propolis pro včelstvo, působí jako externí imunní systém včelstva, který udržuje včel sterilní a bez mikrobiálních škůdců.
Lékařství založené na důkazu
V následujících odstavcích popíšu farmakologické vlastnosti Propolisu. Nejdříve musím vysvětlit odkud pochází důkazy. Všechny vlastnosti a působení Propolisu byly osvědčeny a podrobně popsány ve vědeckých studiích, které byly postupně publikovány v časopisech. Většina těchto studií byla prováděna in vitro (ve zkumavkách) nebo in vivo (na zvířatech), menší část těchto studií je klinicky testována na lidech. Abstrakta studií lze najít v databázích na Medline a pubmed na Internetu.

Propolis: přírodní antibiotikum

Propolis je možná nejlépe známý pro jeho antibiotické vlastnosti. I když dříve v roce 1960 francouzský výzkum (1) předvedl bakteriostatický účinek na Bacillus subtilis, Proteus vulgaris a Bacillus alvei. Výsledky byly opakovány mnohokrát a Propolis dokonce se ukázal jako efektivní na MRSA (2), stejná bakterie rezistentní na antibiotika, infikovala až 70% našich nemocnic. Studie 1997 vedená Calder a spol na Universitě v Oxfordu se shodovala ve výsledcích a zjistila že cinnaminic kyseliny a flavonoidy přítomné v Propolisu zvláště ukazují baktericidní působení. Toto působení je následkem toho, že Propolis rozvazuje bakteriální energetický dýchací řetězec. Je zajímavé že toto působení může být zahrnuto do synergistické akce s antibiotiky když se použijí dohromady, podporuje účinnost léků.

AntiVirové účinky a imuno-stimulace

Viry představují jedinečné dilema v boji za dobré zdraví, nepůsobí na ně antibiotika a mutují tak často, že vakcíny se nestačí vyrábět. Způsobují také nemoci při napadání buněk a používají mechanismus buněk k replikaci. Moderní léky mají za cíl zpomalit nebo zastavit množení viru a protože atakují mechanismus hostitelské buňky mají vedlejší účinky. Viry asi představují největší nebezpečí lidskému zdraví, jsme právě v centru HIV pandemie s 39.4 miliony infikovaných lidí na světě. Protože překonává pandemie chřipek a je předpovídáno světové neštěstí a chaos, je potřeba řešení.
Bioflavanoidy v propolisu mají jedinečný postup v boji s viry, místo o pokus boje s nimi jak infikují buňku, uzavřou vir v proteinovém pouzdru. To znamená, že nebezpečný mechanismus a DNA/RNA viru je blokován a infekce je zastavena.
Propolis se ukázal mnohem efektivnější než farmaceutický antivirový acyclovir v léčení pohlavního Herpes v klinickém pokusu prováděném na Ukrajině (4) a je sílící důkaz o tom, že Propolis by mohl pomoci léčit lidi s HIV (5).
Propolis také působí silně jako imunostimulátor, a to znamená nás všechny. Dělá to pomocí změny cesty řízení produkce a uvolňování cytokinu. Cytokiny jsou chemičtí poslové, které dovolují buňkám imunitního systému komunikovat. Změnou systému cytokinu informuje imunitní systém aby byl připraven reagovat na antigeny rychle a efektivně.
Stejně jako toto, bioflavanoidy uvnitř Propolisu stimulují produkci interferonu která může pomoci se zotavit z ME, stimulací jejich imunitního systému. Tato změna cytokinu a systémů interferonu znamená, že vaše tělo je připraveno odrazit infekci a udržet zdraví, a to vytváří příležitost k použití propolisu jako doplněk pro dobré zdraví jako vitaminy. Prevence je lepší než léčení.

Proti zánětům a proti alergiím

Přehled uživatelů Propolisu ukázal, že artritida byla zdravotní problém, pro který byl Propolis nejvíce užíván k léčení. Toto je protože silné protizánětlivé vlastnosti složek propolisu zejména CAPE (Caffeic acid Phenethyl ester), u CAPE byla prokázáno že potlačuje aktivaci T-buněk. Studie Marquez et al v roce 2004 (6) hodnotila to aby jelikož T-buňky hrají klíčovou roli v nástupu několika zánětlivých onemocnění, CAPE je důležitý pro tuto fenolickou složku a je mocný inhibitor časných i pozdějších událostí v T-buněčných receptorech T-buněčné aktivaci. Výsledky jako tyto vedly jiné výzkumníky k závěru, že CAPE je užitečné činidlo pro snížení závažnosti podmínek spojených se zánětem.
Mnoho experimentů prováděných s CAPE byly prováděny in vitro, avšak protizánětlivé vlastnosti Propolisu byl dokumentován u myší když pomocnou látku artritis. Studie Park a spol. v 1999 (7) došla k závěru, že lihový extrakt propolisu měl hluboké protizánětlivé účinky na chronické i akutní artritidní záněty. Tyto protizánětlivé vlastnosti rozšířené na jiné nemoci a potíže jako je astma a alergie snižují jak stahy hladkého svalstva (8) a alergické reakce. Jakákoli nemoc a porucha související se zánětem může být řešena Propolisem.

Proti nádorům a rakovině

Propolis a CAPE snižuje velikost tumorů a selektivně ničí tlumí množení maligních buněk mnoha různých typů rakoviny. V červnu 2005 výzkumníci rakoviny dostali grant milion dolarů na zkoumání terapeutické hodnoty Propolisu na rakovinu. Costas Koumenis vedoucí výzkumník byl citován, "velmi zajímavá vlastnost těchto složek je že působí v rakovinných buňkách a nikoli v normálních buňkách." Tato studie s jinými současnými studiem slibují dostat Propolis do zorného pole mezi léky proti rakovině.

Současný výzkum Propolisu v UK

BVR (BeeVital Research) nedávno získal velkou vládní cenu Výzkumu a vývoje, část z programu za £250,000 zkoumajícího chemické, biologické a klinické vlastnosti propolisu.
Tyto studie se zaměří na:
1. Dokumentování regionálních odchylek v chemických a biologických vlastnostech, pomocí HPLS, GC-MS a NMR. (uskuteční se na Univeristě ve Strathclyde)
2. Další vyšetřování role Propolisu v úlu (Universita v Gloucester)
3. Zubní zkoušky - sledování účinnosti Propolisu pro ústní vředy, Pericorinitis, Gingivitis a citlivé zuby. (Manchester University Dental school)
4. HIV/AIDS zkoušky - sledování účinnosti Propolisu s antiviry v Zambii and Tanzanii
5. Účinky standardizovaného propolisu na náladu, stres, únavu a poznávání na jednotce Lidské poznávací neurovědy při universitě v Newcastle (Human Cognitive Neuroscience Unit at University of Newcastle).
6. Hodnocení použití místního a propolisu mimo místo pro léčení ran a léčení kůže a dalších dermatologických problémů. ( The Regional Teaching Hospital for University of Dar es Salaam)

Jak používat a získat produkty s propolisem?

Velká škála výrobků s propolisem jsou na truhu od tablet, kapsulí, tinktur a kapalin ke specializovaným výrobkům pro péči o kůži - mýdlo, balzám na rty, krémy a ústní péči - zubní pasty, ústní voda, karamely a zubní a dásňová vodička.
Tradičně jsou tyto dostupné v obchodech se zdravou výživou ale stále více v nezávislých lékárnách.
Výběr nejlepších výrobků není vždy snadný. Současná omezení znamenají to, že výrobci nemohou dělat lékařská tvrzení o produktech, které nebyly licensovány uako léky navzdory faktu že je jasný důkaz pro taková prohlášení. Část důvodů je to, že není jeden orgán odpovědný za zajištění toho, že nabízený produkt v prodeji je skutečně to co tvrdí že je.
Z toho důvodu BVR (BeeVital Research) program je cílen na vývoj úplné lékařských licencí pro některé klíčové výrobky. Mezitím BVR formuloval řadu produktů pro trh se zdravou výživou založených na jeho výzkumu. Zákazníci, při nákupu produktů by měli hledat takové, které jsou vyráběny společnostmi, kteří mohou podporovat své výrobky dobrou výrobní zkušeností (pharmaceutical standard manufacturing ) a výzkumem.

Reference:

(1)Lavie, P. (1960). Annals Abeille, 3: 103-201
(2)Anti-Bacterial properties of propolis. Grange, J. M., Davey, R. W. Journal of the Royal Society of Medicine, 83: 160-1 (1990)
(3)Anti-microbial action of propolis and some of its components: The effect on growth membrane potential and motility of bacteria. Mirzoeva, O. K., Grishanin, r. n., Calder, p. c. microbial - res, 152: 239-246 (1997)
(4)A comparative multi-centre study of the efficacy of propolis, acyclovir and placebo in the treatment of genital herpes (HSV). Vynograd, N.; Vynograd, I.; Sosnowski, Z. Institute of Epidemiology, Lvov State Medical University, Lvov, Ukraine. Phytomedicine (2000), 7(1), 1-6. CODEN: PYTOEY ISSN: 0944-7113.
(5)Current lead natural products for the chemotherapy of human immunodeficiency virus (HIV) infection. De Clercq, Erik. Rega Institute for Medical Research, Katholieke Universiteit Leuven, Louvain, Belg. Medicinal Research Reviews (2000), 20(5), 323-349. CODEN: MRREDD ISSN: 0198-6325
(6)Caffeic acid phenethyl ester inhibits T-cell activation by targeting B transcriptionboth nuclear factor of activated T-cells and NF- factors. Marquez, Nieves; Sancho, Rocio; Macho, Antonio; Calzado, Marco A.; Fiebich, Bernd L.; Munoz, Eduardo. Departamento de Biologia Celular, Fisiologia e Inmunologia, Universidad de Cordoba, Facultad de Medicina, Cordoba, Spain. Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics (2004), 308(3), 993-1001. CODEN: JPETAB ISSN: 0022-3565.
(7)Suppressive effects of propolis in rat adjuvant arthritis. Park, Eun-Hee; Kahng, Ja-Hoon. College of Pharmacy, Sookmyung Women's University, Seoul, S. Korea. Archives of Pharmacal Research (1999), 22(6), 554-558. CODEN: APHRDQ ISSN: 0253-6269.
(8)Bulgarian propolis induces analgesic and anti-inflammatory effects in mice and inhibits in vitro contraction of airway smooth muscle. Paulino, Niraldo; Dantas, Andreia Pires; Bankova, Vassya; Longhi, Daniela Taggliari; Scremin, Amarilis; Lisboa de Castro, Solange; Calixto, Joao Batista. Grupo de Pesquisa e Desenvolvimento de Biofarmacos (BIOFAR), Universidade do Sul de Santa Catarina, Tubarao, Brazil. Journal of Pharmacological Sciences (Tokyo, Japan) (2003), 93(3), 307-313. CODEN: JPSTGJ ISSN: 1347-8613.
James Fearnley z BeeVital Research je jedna ze světových autorit na Propolis. Napsal hodně o tomto předmětu a publikoval velký přehled celého současného výzkumu až do 2001 - Bee Propolis - Natural Healing form the Hive Souvenir Press. BeeVital Research
info@beevitalpropolis.com

zdroj článku

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fenixovyslzy fenixovyslzy | E-mail | Web | 4. března 2017 v 17:08 | Reagovat

Mohu doporučit fenixovy slzy levně http://growmart.cz/grow-shop/konopna-lekarna/konopny-extrakt/?ref=1703&campaign=linky

2 marvisven marvisven | E-mail | 12. listopadu 2017 v 13:11 | Reagovat

Byl jsem celkově vyléčen z viru Herpes s rostlinnou medicínou
Ahoj všichni, jsem zde, abych svědčil o skvělé práci DR MOHAMMED v mém životě s pomocí jeho bylinné tradiční medicíny. Od roku 2015 trpím Herpesem a od té doby jsem hledal řešení, jak ho léčit. Byl jsem v různých nemocnicích, ale zjistil jsem, že žádný z nich pro mě nevypracoval, že jsem jenom plýtvat penězi. Pak jsem užíval mé léky, abych udržel můj život a snížil bolesti. na věrný den dostávám telefon od mé sestry a začala mi říkat, že její přítel, který trpěl stejným herpesem, byl právě vyléčen pomocí herbářského lékaře. a tolik lidí bylo vyléčeno z HIV prostřednictvím svého bylinného léčiva. Pak jsem byl přemýšlel, i když jsem byl trochu zmatený, takže mě povzbuzovala, abych mu dal také soud. pošlu mi ho a po nějaké diskuzi a pošle mi bylinný lék prostřednictvím DHL COURIER SERVICE. Vzal jsem bylinný lék podle pokynů po několika dnech, kdy jsem začal zaznamenávat nějaké změny a moje příznaky byly úplně pryč, po nějakém týdnu chci svého lékaře k testu a můj opar je naprosto negativní. Dnes jsem zcela zdarma. může Bůh požehnání tomuto člověku za jeho léčbu v životě, prosím, kontaktujte tohoto lékaře o léčivé rostliny. herbalcure12@gmail.com nebo whatsapp / call +2349036036397, takže můžete také vyléčit a podělit se o své svědectví., VIRUS, KTERÝ JE TŘEBA POUŽÍVAT, HIV, CODE SORE, RAKOVINA, DIABETY, ACNE a mnoho dalšího jen kontaktujte a uvidíte pro tebe

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama