Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Další aktuality ze světa medu (2008/8)

12. srpna 2008 v 18:12 | Eman |  Med
srpen 2008 - Sklizeň medu v USA právě začíná. Ačkoli se nezdá že by byla sklizeň velká, vypadá to lépe než minulý rok.

Zmenšená včelí populace kvůli Colony Collapse Disorder by měla mít minimální dopad na velikost sklizně medu, protože někteří včelaři byli schopni světšit svá včelstva. Zmenšená snůšková plocha bude hrát větší roli ve ztrátě produkce medu, protože více plochy se mění na plodinové plochy nebo jsou ztraceny urbanizací.

Mnoho hlavních produkčních ploch pro med mají vynikající podmínky sklizně s velkou snůškou medu, zatímco jiné úlochy stále trpí extrémy počasí, buď pokračujícím suchem, nebo extrémy kde počasí bylo příliš chladné a příliš vlhké pro dobrou produkci medu. Očekáváme že budou lepší náznaky velikosti sklizně koncem srpna nebo začátkem září. Ceny za novou sklizeň jsou 50% až 70% vyšší než minulý rok tuto dobu, v závislosti drhu medu. Ceny bílého medu jsou stále asi 25% vyšší než lehký žlutý med. Ceny by měly zůstat vysoké jak je poptávka pro tomto medu velká.

Zdraví a pohoda přispívá čistému, přírodnímu medu pomohlo zvýšit použití přímo z lahve, jako potravinové sladidlo, a jako výživný a dlouhotrvající zdroj energie. Tato zvýšená poptávka, spolu se světovým nedostatkem surového medu, je hlavní hnací silou pro stále se zvyšující ceny surového medu. Zvýšené náklady na energii a výrobu přispěly také k rostoucím cenám medu. Slabý dolar bude také nás nutit platit vyšší cenu abychom soutěžili o med na světovém trhu.

Jak se zvyšují ceny medu, vidíme zvýšení falšovaného a kontaminového medu na trhu. Toto falšování se může dít na zdroji surového medu, nebo potom co je surový med prodán baliči medu. Mnoho z těchto falšování je obtížné zjistit, a vyžaduje náročné testování. Důkaz ukázal že falšovaný med může vést k chybám produktu když je použit ingredient protože má jiné chemické složení. Nedetekovaný kontaminovaný med může být dokonce větší problém když se do toho zapletou zdravotní problémy.

Vedoucí dovozci bílého medu do USA byly dosu tento rok Kanada a Indie. Nová sklizeň medu z těchto zemí by měla přijít brzy na trh. Kanadská sklizeň bude nižší kvůli špatným podmínkám sklizně a ztrátám poslední zimu. Bílý med by měl být k dispozici, ale s velkou poptávkou, bude mít vysokou cenu.

Vedoucí dovozci Extra lehkého žlutého medu do USA tento rok byla Ruská federace, Čína a Brazílie. ELA med je vlastně mimo trh tento čas a čeká na novou sklizeň medu která začne. ELA ceny se blíží cenám bílého medu.
VLehký žlutý med je tuto dobu vzácný. Vedoucí dovozci tohoto medu byly tento rok Brazílie, Vietnam a Indie.this time.

Honey Update:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama