Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Milé slovo MED (Honey) "prodává" všude, i v USA

11. června 2008 v 17:28 | Eman |  Med
Jim Fisher vede stránku o potravinových produktech, které zneužívají název med a klamou zákazníky na trhu v USA.

Naposledy tu na blogu byla zmínka o Biora-medu, ale možná se u nás v Česku název med zneužívá častěji. Pokud na něco podobného v potravinách narazíte, pošlete mi pro zajímavost informaci a zveřejníme to s patřičným komentářem.

Stránka s odkazy na obrázky etiket potravinových produktů je dostatečně výmluvná. Honey, med, tak se v americe nazývají milenci, zlatíčko, miláčku, honey... Honey moon = líbánky. Jak zazní "honey" (hany), tak to hned navodí něco báječného a asi to zní angličanovi ještě příjemněji než u nás. Řekněte si nahlas: Ty mede - V češtině to tak nezní

Nejhorší z nejhorších

vůbec žádný med!

Proč se o to zajímat?
Zajímá nás to a myslíme si, že byste se měli také o to zajímat protože všechny potraviny v této databázi (až na produkty "Síň slávy"), prodávají více a vydělávají více peněz kvůli dojmu, který vytváří slovo MED v názvu, přestože obsahují málo pokud nějaký skutečný med. Federální zákon o potravinách a kosmetice (The US Federal Food Drug and Cosmetic Act (FFDC)) požaduje, aby všechny potravinové výrobky uvedli příměsi v pořadí jak převažují. Pokud předpokládáme že udávané seznamy jsou čestné a přesné, nacházíme kolísavé množství cukru, invertovaného kukuřičného syrupu, a další sladidla v produktech se slovem "MED" v názvu a velkým tiskem na krabici.

FFDC 403(a)(1) uvádí: "Potravina bude považována za falešně označenou, když je její etiketa lživá nebo zavádějící v každém detailu..."
Samozřejmě, nazývání maltodextrinu "medovým práškem", nebo nazývání něco jako "med pražený" je-li použito pouze zanedbatelně medu, je lživé, zavádějící a svévolné kriminální porušení zákona.

atd......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama