Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Auto které jede na vodu a vzduch

17. června 2008 v 18:07 | Eman |  Včelařské metody, úly a další včelařský hardware
Při dnešních cenách u benzinových pump zajímavá zpráva. Společnost Genepax předvedla auto, které jede na vodu.

Používá speciální technologii MEA (Membrane Electrode Assembly). Tajemství se skrývá ve speciálním materiálu, který je schopen rozkládat vodu na vodík a kyslík pomocí chemické reakce. "Water Energy System (WES)
Nepřekvapuje, že Genenpax drží detaily své technologie v tajnosti, ale řekli že jejich nový proces je založen na existující technologii, produkuje vodík z vody delší dobu než jakékoli doposud dostupné metody. A dále WES nevyžaduje reformátor vodíku, vysokotlakou nádobu na vodík, ale speciální katalyzátor. Během poslední konference odhalili fuel cell zásobník s výstupem 120W a systém palivového článku s výstupem 300W a jsou plány na systém 1 kw. Nyní je cena asi US$18,522), ale je naděje že klesne na US$4600) nebo méně, pokud se to podaří uvést do hromadné výroby.
Je to v souvislosti se rychlým vzestupem cen za naftu a benzin nadějný alternativní pohon, nebo jen novinářsky dobře využitelná bulvární zpráva? Každopádně se to dobře čte a budí to alespoň naději.
------------------------------
Z konference Sisyfos - skepticke reakce: http://peswiki.com/index.php/Talk:Directory:Genepax_Co_Ltd http://science.slashdot.org/science/08/06/14/1737231.shtml http://www.autobloggreen.com/2008/06/15/is-genepax-for-real-a-car-that-runs-on-water-highly-unlikely/ klicova zrejme bude celkova efektivita regenerace ci nahrady toho membranoveho generatoru vodiku. A take energeticky prikon.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Holub Pavel Holub | E-mail | 19. června 2008 v 16:58 | Reagovat

Z vody nelze získat vodík jinak, než pomocí dodané energie - záření, elektřina, teplo, chemicky vázaná energie, ... takže spotřebovává-li ještě navíc vodu, je to šmejd. S tou primární energií mohu totiž to auto pohánět rovnou.

2 Eman Eman | E-mail | Web | 24. června 2008 v 8:59 | Reagovat

Asi to tak bude. Tady o tom píší: http://www.treehugger.com/files/2008/06/genepax-water-powered-car-japan-debunking.php

Jak toto vodní auto asi funguje:

Jedna věc co pomáhá pohánět konspirační pověsti obklopující vodní auta je to že media spravují tato místa kde ukazují "vodní auta" že skutečně jezdí a zdá se že to funguje a potom už o nich nikdy neuslyšíme. Lidi si představují že Velký ropný bratr nebo Ilumináti a cokoli potlačují tuhle technologii. Realita je ale jednodušší: Je skutečně možné udělat auto, které vypadá jako by bylo poháněno vodou bez porušení prvního termodynamického zákona. Způsob je obvykle proveden s metal hydridy. Tyto reagují s vodou a vyrábí vodík, který je pak použit k pohonu auta. Ale tyto hydridy se časem vyčerpají, a musí být nahrazeny a tak jsou vlastně palivo, nikoli voda. A můžete si být jisti že více energie jde do jejich výroby než z nich získá  a to z nich dělá nosič energie, stejně jako je baterie.

3 Lukas Lukas | Web | 17. května 2010 v 16:46 | Reagovat

Dejte si to sem česky ne? :-) : http://www.youtube.com/watch?v=EIIkYlLQ_qU

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama