Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Australská vláda má o včely skutečně starost

20. června 2008 v 19:41 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Australský parlamentní výbor říká, že by mohla být ohrožena národní potravinová bezpečnost,

pokud nebude podporována budoucnost včel a žádá $ 50 mil. (47,03 mil. US $) ročně, aby poskytla nově vytvořenému "Opylování Austrálie" na výzkum biologické bezpečnosti, hrozeb a budoucnosti odvětví.
Výzva přišla ze Stálého výboru pro primární odvětví a zdroje, který vydal zprávu, "Víc než med: budoucnost australských včel a opylovacího průmyslu," po vyšetřování, které začalo v březnu loňského roku.
Předseda Dick Adams z vládnoucí Labour Party říká, že ochrana průmyslu před hrozbou pro biologickou bezpečnost, kterou připravuje pro budoucnost, je významným podnikem.

"Výbor se domnívá, že existuje stále větší prostor na podporu rozšíření výzkumu a odborné přípravy australského včelařského průmyslu a souvisejících odvětví," říká.
"S ohledem na to, výbor doporučil, aby australská vláda se zavázala dát $ 50 milionů ročně na sledování opatření biologické bezpečnosti a výzkum a na podporu australského včelařského průmyslu a opylování a závislého průmyslu, a aby australská vláda použila tyto peníze na zřízení Národního centra pro výzkum včely a opylování, vzdělávání a veřejné přednášky. "

Místopředsedkyně Alby Schultza členka opoziční Liberální strany, říká, že výrobní odvětví je velmi důležité pro širší zemědělský sektor Austrálie a musí být podporováno.
"Vezmeme-li v úvahu všechny průmysly založené na rostlinách - papírenský průmyslu a vlny, masa a mléčných výrobků, odhaduje se že včely přímo přispívají mezi 4 miliardy dolarů až 6 miliard dolarů v hodnotě zemědělské produkce," říká pro australskou rozhlasovou a televizní společnost.

Adams říká, že průmysl čelí hrozbám biologické bezpečnosti a nedostatku přístupu k místním lesům pro produkci medu.

"Výbor má řadu doporučení, která v případě realizace bude zdrojem jistoty pro včelařský průmysl a průmysl závislý na opylování i do budoucna," říká.
Když vysvětluje požadavek na 50 milionů, Adams říká, že důležitost včely nelze přeceňovat.

"Bylo by přehnané říci 'nejsou včely, nebude jídlo', ale bezpečnost potravin a hospodářská prosperita celé společnosti závisí do značné míry na skromných včelách," říká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama