Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Vývoj repelentu na včely

1. května 2008 v 14:10 | Eman |  Včelařské metody, úly a další včelařský hardware
získává federální grant pro společnost Inscent, Inc.

IRVINE, Calif., 28. duben /PRNewswire/ -- Společnost Inscent, Inc. dostala grant od Národní nadace pro vědu ( National Science Foundation (NSF) ) na pokračování v testování a vývoji nového repelentu na včely používající vlastní systém vysoce propustného vzorkování (Attenu). Průkopnický výzkum prováděný Inscent, Inc. skončil velmi účinnými procesy, které umožní rychlý vývoj revolučních produktů vhodných pro moderní dobu. Nový přístup společnosti Inscent's, který se zásadně odchyluje od tradičních insekticidů směrem k výrobkům založeným na změně chování cílového druhu, byl velmi podporován federálními granty a privátními průmyslovými finančními fondy. Oponenti z NSF hodnotili repelent včel jako "úžasný" a "vysoce žádoucí", a nová podpora začne v červenci 2008.
Inscent, Inc. Navrhuje výrobky pro regulaci hmyzu, které zastiňují současnou generaci insekticidů. Nedávné úsilí soustředila společnost na včelu, Apis mellifera, ekonomicky a zemědělsky nejvýznamnější druh hmyzu, pro vývoj nové řady produktů na regulaci hmyzu založené na změnu chování. Projekt repelentu na včely byl původně financován Citrus Research Board (CRB; http://www.citrusresearch.org), koalice kalifornských pěstitelů ve světovém popředí financovaného výzkumu citrusového průmyslu.
Včela, Apis mellifera, je kritická pro zemědělství USA a studie Cornell University odhadovala přímou hodnotu opylení včel v zemi na více jak $14 miliard ročně. Ačkoli počáteční použití repelentu bude bránit jadérkovosti mandarinek, také zajistí řešení pro včely, aby je odpudilo od polí, které byly ošetřeny insekticidy. Včely jsou ohroženy používáním insekticidů a nedávné události s hroucením včelstev způsobily velkou obavu mezi farmáři a včelaři. Tyto činitelé kombinovaně vytváří naléhavou potřebu účinných produktů, které jsou bezpečné pro lidi i hmyz.
Inscent, Inc. vyvinula řadu nových technologií využívajících širokou škálu, selektivity a vysokou citlivost hmyzích chemosenzorických systémů. Tato vlastní sbírka chemosenzorických proteinů je používána k vývoji série neškodných, vysoce účinných produktů pro regulaci hmyzu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama