Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Vedoucí německé potravinové firmy zatčen za spiknutí v ilegálním dovozu medu z Číny

28. května 2008 v 20:44 | Eman |  Med
CHICAGO: Dva lidé z vedení německé společnosti byli zatčeni za federální obvinění ze spiknutí v dovozu medu kontaminovaného nelegálním antibiotikem z Číny, jak oznámily úřady v úterý.

Státní zástupce vydal prohlášení, že med byl nepravdivě označen jako pocházející ze zemí jako Rusko a Ukrajina, aby se vyhnuli placení antidumpingových cel a obsaženého antibiotika, který nebyl schválen pro použití u zvířat produkujících potraviny, včetně včel.

Vyšetřování Chicagského úřadu Alfreda L. Wolffa GmbH z Hamburgu ukázalo, že zásilka medu byla prodána společnosti v Texasu, i když bylo zjištěno, že obsahovala antibiotika.

Stefanie Giesselbach, 30, národní manažer prodeje pro chicagskou kancelář, byla zadržena na mezinárodním letišti O'Hare v pátek večer když se připravoval k letu do Německa, řekl státní zástupce. Magnus von Buddenbrock, 32, generálního ředitele chicagské kanceláři, byl zatčen po vystoupení v Giesselbachu na letišti.

"Prohlédli jsme si stížnost," brání se obhájce James Montana a řekl. "Pan von Buddenbrock je zcela nevinný v obvinění a máme v úmyslu se hájit tomto případě rázně."

Giesselbachův obhájce James Marcus řekl, že dosud viděl žalobu a nebude schopen se k ní okamžitě vyjádřit.

Obvinění ze spiknutí má maximální trest pět let ve vězení a 250.000 dolarů (€ 158630) pokuty. Slyšení ve vazbě bylo naplánováno na čtvrtek před US Magistratním soudcem Martinem Ashmanem.

Antidumpingová cla se používají na vyrovnání údajně nekalé obchodní praktiky na zemi, ze které výrobky pochází. Obchodní oddělení použilo taková cla na čínský med loni v červenci.

Státní zástupce řekl, že v únoru federální agenti vzali vzorky z devíti kontejnerů medu v celkové hodnotě $ 300.000 (€ 190355), které byly označeny jakoby přišel z Ruska - na něž antidumpingová cla neplatí.

Testy ukázaly, tři z devíti kontejnery byly z Číny, řekl státní zástupce.

Testy také ukázaly, 57 tun označený jako "Light Amber Polish Honey" o kterém se společnost měla dohodnout na prodeji, může pocházet z Číny.

Tyto dva obžalovaní také tvrdili, že jiný med zásilky, která přišla z Číny bylo vyrobeno na Ukrajině, řekl státní zástupce.

Důvěrný informátor řekl státnímu zástupci, že to bylo dobře známo u některých vedoucích pracovníků společnosti, včetně jednoho z žalovaných, že byly dovezeny zásilky medu kontaminované antibiotiky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama