Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Sezamky

26. května 2008 v 5:54 | Jiří Mařík |  Recepty s medem a produkty včel
Recept na desert se sezamem a medem.

Potřebujeme:
tortové oplatky - mají je v Jednotě - cena 27kč (12 ks).
Sezam - v Makru okolo 65kč za 1 kilo
33% smetanu 1/4 litru, med, cukr.
Smetanu, 3 velké lžíce medu a 10dkg cukru svaříme na nit dost do tmava, ve vyšším hrnci, po dosažení varu oheň ztlumíme. Pozor hodně to vzkypí. Mírně mícháme. Trvá to asi půl hodiny. Pak vypneme teplo a přidáme 20dkg sezamu už nevaříme, ale hodně prohřejeme. Hmotu vylejeme na 2 kusy oplatky a rychle rozetřeme pomocí vařečky namáčenou ve vodě a laťkou přidanou ke straně také namočenou ve vodě, aby jsme hmotu rozetřeli až do krajů. Přiklopíme dalšími dvěma oplatky a přimačkneme. Asi po 5 min. nařežeme nožem, také nůž namáčíme do vody. Pokud chceme ušetřit nemusíme dávat ty 2 oplatky nahoru. Řežeme na plechu. Já mám mramorovou desku. Cena 39kč
Poznámka autora: V obchodě stojí sezamky pouze s cukrem 40g = 10kč. Nejhorší je že jsem to zkoušel jeden a půl měsíce, aby to bylo o.k. a nakonec mi to zbylo, že to musím každému dělat, dokonce i na objednávku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 litterboxhubnet litterboxhubnet | E-mail | Web | 1. května 2018 v 13:20 | Reagovat

Each time a cat uses the box for more than 10 secs, it causes an integrated sensor. 10 minutes after the sensor is tripped, the rake relocates via and cleanses points up once again.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama