Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Produkce medu v Číně výrazně klesá

13. května 2008 v 17:05 | Eman |  Med
podle poslední informace vydané Čínskou obchodní komorou pro dovoz a vývoz zdravotních a lékařských výrobků produkce čínského medu v roce 2008 výrazně klesne.

Některé podniky zpracovávající med stojí před vážným nedostatkem dodávek suroviny, která pravděpodobně ovlivní domácí prodej a export medu. Experti odhadují, že cena domácího medu bude vyhnána výše zvětšenou poptávkou trhu a nedostatkem surového materiálu tento rok.
..............................
Surový materiál - zajímavý termín. Víme čím se nastavuje med - fruktozovým syrupem. Podívejte se na další zprávu:

Vysoká cena kukuřičného syrupu podporuje Cukr

Podle Susan Buchanan - Zdroj
Rychlý nárůstu cen kukuřičného fruktózového sirupu (High Fructose Corn Syrup = HFCS) bude podporovat návrat k používání cukru v nealkoholických nápojích a potravinách v USA - pohyb, který se již ujímá mezi spotřebiteli - předpovídají členové cukrovarnictví.
Ještě předtím, než poptávka po etanolu pozvedla ceny kukuřice v poslední době, menší výrobci limonád a potravin tvůrci začali odmítat sirup ve prospěch cukru, jak se spotřebitelé vyplašili od hojně zpracovávaných pamlsků a přísad.
Dalton Yancey, výkonný viceprezident ligy cukrové třtiny Floridy, řekl že více výrobců limonád se přesouvá k cukru, s pohybem na trend směrem k přirozeným produktům......
..............................
Ale ty správné Ingredience do poctivého medu jsou: Květy, sluneční svit, déšť a všechno míchají zdravé včely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama