Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Podpora de minimis

16. května 2008 v 13:16 | Eman |  Český svaz včelařů, organizace, dotace a jiné
Ministerstvo zemědělství upravilo dotační program -

odkaz zde
Dotace se rozdělila na 1.D a - do 180 Kč (jako dříve) a 1.D. d do 500 Kč na obnovené včelstvo pro toho včelaře, který prokáže, že ztráty jeho včelstev způsobené plošným rozšířením roztoče Varroa destructor v zimním období 2007-2008 byly větší než 15%.

"Optimální" kombinace je krádež včelstev (například zde ale i na Bruntále a jinde) a podpora na obnovu :-).

ZÁKLADNÍ INFORMACE O TERMÍNU

DE MINIMIS

Podpora de minimis (neboli podpora malého rozsahu)

De minimis představuje takovou podporu, která nesmí spolu s ostatními podporami de minimis poskytnutými jednomu příjemci za dobu předchozích tří let přesáhnout stanovenou výši. Tento finanční strop platí bez ohledu na formu či účel podpory de minimis poskytnuté v předchozím tříletém období. Za tříleté období se považují fiskální roky používané k daňovým účelům.

Poskytování podpory de minimis v oblasti zemědělství

V odvětví zemědělství a rybolovu lze poskytnout podporu de minimis na základě nařízení Komise č. 1860/2004, o použití článků 87 a 88 smlouvy o ES na podporu de minimis v zemědělském odvětví a v odvětví rybolovu (dále jen "nařízení"). Celková výše podpory de minimis poskytnutá jednomu podniku nesmí přesáhnout částku 3 000 EUR v období tří let. Poskytovatel podpory je povinen informovat příjemce o povaze podpory de minimis a vyžádat si od něj úplné údaje o další podpoře de minimis, kterou během předcházejících tří let získal. Poskytovatel může poskytnout novou podporu de minimis teprve po přezkoumání, zda celková výše podpory de minimis v rozhodném tříletém období nepřesáhne stropy stanovené tímto nařízením.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eman Eman | E-mail | Web | 30. června 2008 v 20:41 | Reagovat

Upravený seznam okresů, kde byly ztráty vyšší jak 25%

http://www.mze.cz/Index.aspx?ch=74&typ=1&val=41273&ids=0

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama