Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Obchod s medem v Africe.

12. dubna 2008 v 19:20 | Eman |  Med
Kaburu Ikunyua provozuje včelařství od 1975, ale narozdíl od jiných včelařů z rozvojových zemí se snaží chovat asi 15 včelstev.

S globálním kolapsem včelstev se produkce medu snižuje a velcí producenti - USA, Čína a Argentina - jsou také zasaženi. Poptávka je vysoká, produkce je nízká. V důsledku toho se velcí dovozci nyní obracejí pro sladký produkt do Afriky.

Ale tady je problém: Včelaření je tu stále pokládáno za lokální a kulturní činnost a farmáři - navzdory poptávce - neuspokojují národní potřebu. "Exportujeme med, ale místní poptávka je stále vysoká," říká Mr Julius Korir, generální manažer Trade Information and Business Counselling Services, oddělení podpory exportu.

Mr Ikunyua, předseda včelařské asociace Keni říká, že včelař musí být komerční, aby vydělal peníze a chce organizovat malovčelaře k využití vznikajícího potenciálu. V Keni je med prodáván u silnic v oblastech produkujících med, v supermarketech, v bylinářských klinikách a u tradičních výrobců. Zbývá velmi málo na export a poptávka stále stoupá.

Například Británie produkuje pouze jednu desetinu medu, který konzumuje a 22 tun je dováženo ze zemí produkujících med. Ačkoli byl zákaz čínského medu na Evropském trhu zrušen před třemi lety, spotřebitelé v EU stále chtějí biomed, který Keňa má.

"Prodejní výhoda pro keňský med je fakt, že je bio," říká Mr Korir. Bohužel ho nedokážeme vyrobit dostatek. Podle statistik Rady pro podporu exportu, USA dovezly minulý rok med v ceně za 3 miliony šilinků - čtyřikrát víc než dovezly v roce 2006.

Na vesnicích malovčelaři používají tradiční klátové úly (v kmeni), které dávají 15 kg medu za rok ve srovnání s americkým úlem Langstroth, který produkuje 40 kilogramů. Ale produkce medu je sezónní a je těžké předpovědět kolik ho bude sklizeno. Produkce medu se zvedá během měsíců květen do července když je na většině území déšť, ale delší sucho také ovlivní produkci. Během sucha v letech 2005-2006, byl pád produkce medu o 58 procent proti očekávání. Nedávná ekologická pohroma také způsobila mizení včelstev. K výrobě úlu z kmene se strom musí pokácet a kmen vydlabat.

Společnost Honey Care, jeden z vedoucích producentů, byl tvrdě zasažena. Jejich nejlépe prodávající druh, Acacia honey, je produkován z nektaru akátu ze spáleništních pralesů. Avšak stromy byly pokáceny, říká hlavní manažerka Honey Care Africa, Margaret Mimoh. V důsledku toho včelstva zmizela, protože tam nebyly květy přitahující včely a oblasti s vodou zmizely. Společnost se snaží získat zájemce o včelaření a starat se také o zachování přírody. Pracují také s nevládními organizacemi na projektech zachování přírody.

Podle zprávy ministerstva obchodu a průmyslu v roce 2001, potenciál země pro vývoj včelařství byl odhadován na více než 100,000 tun medu a 10,000 tun včelího vosku. V této době je využita pouze pětina tohoto potenciálu.

Ale technologie se stále ještě vyhýbá lokálním producentům. "Farmář může sklízet med dvakrát do roka a kdyby byla technologie ideální, mohl by třikrát," říká Mr Ikunyua. Jeden ze způsobů zvýšení produkce je snížit cenu moderního úlu.

Jeho asociace pracuje s programem produktivity (Kenya Agricultural Productivity Programme (KAPP)) a Keňské národní federace zemědělské výroby (Kenya National Federation of Agricultural Produce (KENFAP) ), aby získala granty od Světové banky a půjčky farmářům, kteří se zajímají o včelařství.

Někteří farmáři stále používají úly z kmene protože je jim 4,500 šilinků za drahý úl Langstroth příliš mnoho a Keňský úl s horními loučkami (Kenyan Top-bar) vyžaduje příliš mnoho pozornosti. Mr Ikunyua věří, že cena může být snížena na 3,000 šilinků. (1 Kč= 4 KES)

"Některé společnosti získaly monopol a my musíme začít dělat své vlastní," říká Mr Ikunyua.

Řekl, že společnosti dávají farmářům úly na půjčku, která je odpočítána z vyrobeného medu. Úl z kmene mnoho nevyprodukuje a je zde obtížná kontrola kvality. Většinou ve včelařských oblastech silně podporovaných nevládními organizacemi je včelařství považováno více za kulturní aktivitu než komerční.

Od roku 1982, Mr Athanas Matheka chtěl mít vlastní podnik. Byl zkušený v potravinářské technologii a specializovaný na potravinářské strojírenství a toužil pracovat jako technolog potravin pro různé společnosti, včetně East Africa Industries, nyní Unilever. Protože byl povahou podnikatel, brzy si otevřel supermarket v Umoja Estate v Nairobi a nazval ho Green Forest (Zelený les). Jeho zákazníci se stále ptali po dobrém keňském medu protože regály byly naplněny dovozovým.

V roce 1999, při návštěvě v Kitui South, objevil spoustu medu v lokálních supermarketech a koupil 3 kbelíky po 33 kg. Vzal med domů, přečistil ho a přebalil pomocí jednoduchých obalů ze supermarketu. Dal si na něj vlastní etikety s názvem Green Forest Honey a vzal med do supermarketu. Ke svému překvapení prodal 99 kg za čtyři dny. Začal chodit do Kitui každý víkend a vracel se pokaždé s 500 kg medu. Po dvou letech obchodu s medem zavřel supermarket a soustředil se na to co mu dávalo 50 procent zisku. Přestěhoval se do většího domu, když získal prostor u Kenya Industrial Estates.

"Podnikání šlo zatím dobře, ale obávám se že by nemuselo vydržet protože dodávky se snižují," říká. Obavy se naplnily v roce 2004 když dlouhé sucho zasáhlo zemi a jeho medový pramen vyschl. Nyní dováží komoditu z Tanzanie, aby uspokojil požadavky zákazníků. Někdy dojdou zásoby a nemůže zásobit městské části. Většina medu se konzumuje v Nairobi. Mimo Tanzanii cestoval i na jiná místa nakupovat med. Také si zřídil kontakty s farmáři z jiných zemí při návštěvě Apimondia Nadace, včelařská organizace která organizuje globální setkání každé dva roky. Při těchto událostech se může dovědět, co se děje ve světovém průmyslu medu.

"Poznal jsem, že Keňa má velký potenciál pro tvorbu medu, " říká Mr Matheka. Říká že jeden z problémů nízké produkce v zemi je selhání přechodu z kulturního na komerční včelařství. Během svých cest navštívil komerční včelaře s více jak 1000 včelstvy. Během zimy berou farmáři včely dovnitř a krmí je syrupem z melasy. "Musíme začít přemýšlet z jiných perspektiv," říká. Lituje že vláda to přenechala nevládním organizacím (NGO) povzbudit farmáře ke včelaření. "Pro zlepšení výroby musí vláda uznávat včelařství," říká. "Potřebujeme aby s námi lidi pracovali a podporovali nás k mobilizaci farmářů vyrábět více," říká. Avšak není spojení mezi službami, výzkumem, výrobci a trhem.

Jeden krok k nápravě je dát se dohromady s některými producenty medu a vytvořit Keňskou medovou radu. Matheka říká, že farmáři potřebují úly a správné vybavení k produkci kvalitního medu. Nehledě na to, problémem je nedostatečná znalost včelaření.

"Je nejvyšší čas začít pečovat o včely," říká. V sousední Tanzanii, jsou národní včelí rezervace, ale tady lidé kácí stromy na dřevěné uhlí a nutí včely migrovat. Avšak věří že je čas pro změnu situace a zvýšení produkce. V roce 2004 ho učili, že je potřeba diverzifikace a nebýt závislý na jednom produktu. Nyní se dívá po ořeších jako jsou kešu ořechy.

Business Daily (Nairobi) By Abyssinia Lati
________________________________________________________________
Citát:
"Úspěch je když získáte to, po čem toužíte. Štěstí je když toužíte po tom, co máte."
Dale Carnegie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama