Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Na co jsou ve včelařství přidělovány granty v USA

3. dubna 2008 v 19:14 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Granty SARE vyhlášeny na rok 2008.

Celkem bylo přiděleno $34,716 (přes 600 tisíc Kč) na tyto včelařské projekty:
(Sustainable Agriculture Research and Education) . Pro farmáře, poskytovatele služeb a nevýdělečné organizace:

Testování efektivity dvou výběrových vzorků produkce Varroa tolerantních včel

Adam Finkelstein, Frederick MD
Chovatel včelích matek jehož dělnice ukazují zvýšenou toleranci tracheálního roztočíka a Varroa Destructor jsou potenciálně důležité pro geneticky zdravé včelstvo a může být klíčem k potlačení nemoci hroucení včelstev (CCD). Farmář bude porovnávat tolerantní linie a normální linie aby se vidělo, jestli selektivní šlechtění může snížit pesticidy, zlepšit zdraví opylovačů a snížit pracnost ošetřování. Výstup bude v setkáních, prezentacích na regionálních a okresních setkáních a přes webové stránky.
$4,347

Prostřední vstup do úlů

David Stewart, Dorothy NJ
Je řada metod s menším dopadem na snížení roztočů ve včelnicích, ale žádná není úplně efektivní a některé jsou pracné, nešetrné k plodu, nebo mohou být použity v teplém počasí. Farmář bude testovat nový nápad přemístění vchodu do ú¨lu tak že je nad plodem a pod medem. To může snížit počet roztočů Varroa ve srovnání s konvenčími úly s vchodem dole. S opadáváním roztočů ze včel a spadnutí na dno; možná když je vchod umístěn výše, roztoči se nemohou znovu chytit na jinou včelu. Počty roztočů, váhu úlů, výnos medu a další indikátory zdraví se budou srovnávat s kontrolními včelstvy. Výstup bude setkáním s výrobci a přes bulletin.
$7,556

Aplikace mlhy z potravinářského minerálního oleje a thymolu jako přirozená alternativa ošetřování proti roztočům na včelách

Heather Kyser, Bee-mus Honey, Bemus Point NY
Náhlý kolaps včelí populace naléhavě nutí nalézat způsoby jak zasáhnout proti Varra a tracheálním roztočíkům. Farmář bude vyšetřovat zda mlha vytvořená z oleje a thymolu, přirozeného výtažku rostlin, se může použít jako alternativní pesticid způsobem, který bude levnější a šetrnější k prostředí. Výsledky budou šířeny publikací, přednáškami a ukázkami na farmě.
$7,556

Přezimovat nebo nepřezimovat včely?

Craig Cella, Loganton PA
Mnoho včelařů přezimuje včely a přijímá vysoké ztráty; během času to snižuje množství opylovačů a oblast je zranitelnější na kolonizaci afrikanizovanými včelstvy. Tento dvouletý projekt bude zkoumat nové přezimovací techniky, včetně zda je nákladově efektivní jednoduše každé jaro instalovat nové včely, a zda mohou přezimovací techniky ovlivnit roztoče a viry. Výstup bude publikacemi, setkáním pěstitelů a lokálními kurzy pro včelaře.
$7,500

Ošetřování tabákem proti roztočům Varroa

Robin Kugler, Boyertown PA
Většina ošetřování proti roztočům vede k chemickým reziduím ve vosku a k roztočům rezistentním na pesticidy. Farmář bude zkoumat zda tabákové listy mohou snížit napadení roztočem, většinou pravděpodobně bioprocesy které se již prokázaly v ošetřování ale jsou časově náročné. Cíl je zjistit jestli je snadnější přístup k potlačování roztočů, který používá přírodní materiály a vyhodnotit účinky. Výsledky se budou sdílet včelařskými spolky a publikacemi.
$7,757


www.BeeCulture.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama