Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Dědičná nesnášenlivost fruktózy

17. dubna 2008 v 17:04 | Eman |  Med
- Hereditary fructose intolerance (HFI) - ("alergie na med")

Tento článek je částečná obhajoba P.Fořta, který mi včera tak hnul žlučí svými bláboly o medu. Mimo jiné se zmínil o alergii na fruktózu. A protože fruktóza je v medu vždy ve větším množství obsažena, může se v této souvislosti hodit základní informace o tomto zřídka se vyskytujícím problému.

zdroj

HFI je vzácné autosomální ("genetického původu") chronické onemocnění metabolismu fruktózy, způsobené nedostatkem aktivity adolázy fructose-1-phosphate. Tato okolnost spustí vážné toxické symptomy po přijímání potravy s fruktózou. Rozklad Glykogenu a syntéza glukózy může být zablokována a to způsobuje vážnou hypoglykémii, která se projevuje jako třesení, dezorientace, zvracení a v nejhorších případech, vážné záchvaty křečí a kóma. Trvalé přijímání fruktózy během dětství může také vyústit do klinického nálezu jako selhání prosperity, zvětšení jater, žloutenka, která nakonec vede k jaternímu a ledvinovému selhání a k smrti.

Nedostatek Fructose-1,6-diphosphate je jiná forma nesnášenlivosti fruktózy, která obvykle projevuje jako kojenecká hypoglycemia (abnormálně nízká hladina cukru v krvi). S nedostatkem adolázy fructose-1-phosphate , se hypoglycemia vyskytuje po přijetí fruktózy, zatímco u nedostatku fructose-1,6-diphosphate, abnormálně vysoká kyselost a nízká kyselost a hypoglycemia se vyskytují během kalorické ztráty, při trvající nebo vracející se nemoci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luděk Luděk | E-mail | 20. dubna 2008 v 21:26 | Reagovat

Nehodlám zde chytračit, ale manželka je lékařem na ARO v nejmenované české nemocnici a to dlouhá léta a na plný úvazek( cca 340 až 370 hodin měsíčně) zkrátka hypoglikemie( nedostatek volných cukrů, by neměl být praktický možný na základě užití obvyklého množství jak fruktozy tak sacharozy( nemám na mysli kila na posezení).Ikdyž existují určité možné vztahy mezi hyperglikemií a příjmem cukrů, mám na mysli rafinované cukry a jejich deriváty(nyní v reklamě profilovaná sukraloza). Berme prosím v potaz, že nerafinovaný cukr je pro organismus podstatně nižší zátěží, než cukr rafinovaný. zkrátka, aby mohl být klasický včelí med škodlivý, je určena obvyklá  toxická dávka na cca 0,012Kg na kilogram váhy průměrného jedince v jedné dávce.Z toho plyne, ža já se při své váze se mohu dejme tomu opravdu jednorázově ohrozit snědením jedné obvyklé lahve medu denně. Dále, spíše než med se mohou v určitém období a pro senzitivní jedince stát problémem spíše ostatní složky čistého medu( pyl a ostatní" příměsi).Nicméně si zde dovolím popřít možnost poškození jater konzumací zdarvého neupraveného medu v množství obvyklém( několik lžic denně)

2 Eman Eman | E-mail | Web | 21. dubna 2008 v 6:04 | Reagovat

Já taky nejsem expert na lidský metabolismus, ale myslím že jestliže se například z genetických příčin tento chemický "mechanismus" porouchá, je možné cokoli. Med je převážně  směsice fruktózy a glukózy. Nevím co je míněno rafinovaným cukrem, snad invertovaný? Ale podstatné je chemické složení. Jak jsem informace nakoupil, tak tu prodávám, a nikdy jsem se s touhle poruchou metabolismu fruktózy nesetkal, ale raději to beru na vědomí. Asi ti, co jsou poruchou postiženi, prostě nekonzumují med a jsou zticha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama