Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Další oběť ekonomického krachu (USA) - Včelí farmy

23. dubna 2008 v 18:09 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Včely si vzaly epizodu z filmu "Pan Včelka" a rozhodly se tábořit v opuštěných domech.

zdroj Záhada vyřešena - Všichni jsme chtěli rádi vědět základní příčinu velké krize včel - nyní víme, že včelaři farmáři jsou další oběť selhávajícího hospodářství.

Floriďan je ten, koho volat, když se vám nastěhují včely

CAPE CORAL, Florida. - V okrese s nejvyšším počtem zastavených majetků, prázdné domy přitahovaly nový druh neplatících nájemníků: včely. Desítky tisíc včel, stavících si hnízda v garážích, podkrovích, dokonce v opuštěném nábytku.

Když přiletěl roj do zavřeného zastaveného domu v ranči na 3738 Santa Barbara Place v Cape Coral, městští úředníci volali B. Keith Councella, čtvrtou generaci včelařů a licencovaného likvidátora včelstev. Nedávno večer, pan Councell stál u garážových dveří u světle modrého domu, když mu stovky včel bzučelo nad hlavou a kolem uší, a mizely v díře za měřičem vody. Dům byl od prosince bez lidských obyvatel.

Potom udělal to, co dělá u většiny propadlých domů do zástavy: nic. "Kdyby to bylo na dvoře, tak se o to postarám," řekl pan Councell. "Ale jestli je to ve stavbě, obvykle nedostanu povolení vstupu. A to je problém, protože někdo dostane žihadlo, a to vytváří riziko pro kohokoli kolem."

Propadlé (zastavené) domy v zemi byly kolonizovány squattery, univerzitními hýřily, vařiči methamphetaminu, zaběhlými psy, krysami a jinými nevítanými hosty. Pan Councell, 35 let, má oči pouze pro včely. Minulý rok, odpovídal volání o včelách ve více než 100 neobydlených domech, a tento rok byl počet vyšší. Lee County, na jihozápadním pobřeží Floridy, byl donedávna oblastí úspěchu, s jasně vybarvenými domy a bungalovy ve španělském stylu přitahující investory, důchodce utíkající z chladných klimatů, následovanými novými nákupními střediskami a maloobchody.

Kachny Muscovy se potulují po dvorech. Ale jako jiné rychle rozrostlé oblasti, okres je nyní v ohnisku laviny zástav nemovitostí. Podle jednoho měřítka má nejvyšší koeficient zástav v zemi na začátku roku. Cedule "Na prodej" a opuštěné domy jsou poseté v sousedství bohatých i chudých sousedů; reklamní billboardy služeb záchrany od zástav.

Ale pro včely rozkvět nemovitostí právě začíná. "Opuštěné budovy přitahují včely," řekl Roy Beckford, činovník z University zemědělství a přírodních zdrojů na Floridě v Lee County, který řekl, že měl "pěkných pár volání" o včelách v prázdných nemovitostech.

"Včely kdekoli ve světě si budují domovy v neobsazených budovách," řekl Mr. Beckford. "Včely vysílají průzkumnice a hledají místo kde nebudou rušeny. Hledají kryté místo k vybudování včelstva a vytvoření medu." Včely také žijí i v obydlených domech

Většina včelstev má 15,000 až 60,000 včel, řekl Prof. Jamie Ellis, specialista na včely na Universitě na Floridě. Mr. Councell řekl, že zaznamenal zvýšený počet volání do prázdných domů před dvěma lety, a od té doby stále více. "Jestli to bude pokračovat, máme velký problém," řekl.
Neberte to vážně, to mě jen tak napadlo....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama