Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Měl Miloš Zeman správný názor na novináře?

17. března 2008 v 12:28 | Eman |  Varoáza
Podle dnešního článku v Deníku.cz to bude asi pravda

Ústřední myšlenka je hned v první větě: Písecko, Teplicko - Silně poznamenány nebezpečnou nákazou varoázou neboli včelím morem jsou některé části Jihočeského kraje. Ta se pak v dalším textu podpoří. Protože tento blog čtou v drtivé většině včelaři, není potřeba to více rozvádět než že konstatovat, že varroáza není včelí mor.
_____________________________________________________________
A jak se tak dívám (21.3.2008), tak už ten článek upravili do přijatelné podoby - a to je ta výhoda internetu proti tištěným novinám. Kdyby to tak šlo v životě. Uděláte nějakou fatální blbost, někdo vás upozorní, nebo dokonce zažaluje a tak si to zeditujete, upravíte a já nic já muzikant... nic se nestalo. Pak se odvolávejte "že to psali na internetu" - to už v té chvíli nemusí být pravda. K tomu ještě naše (moje určitě) děravá paměť a ze zmatků nevyjdete.
Bohudík(nebo bohužel... jak pro koho) nám Google.com archivuje články v okamžiku, jak se objeví na internetu - tak jen pro připomenutí, jak hlavní myšlenky článku vypadaly v době uveřejnění:

Varoáza decimuje včelstva

Písecko, Teplicko - Silně poznamenány nebezpečnou nákazou varoázou neboli včelím morem jsou některé části Jihočeského kraje. Mnohým chovatelům včelstva zcela vyhynula, někde se jich stav snížil na polovinu.
Autor:
Redakce

.......
Včelí mor ovšem neřádí jen v jižních Čechách. Zdecimoval pětinu z 449 včelstev na Teplicku.
Podle předsedy Okresního výboru Českého svazu včelařů v Teplicích Miroslava Hrubého za to mohou dvě po sobě jdoucí teplé zimy. "Matky nepřestávaly klást a varoa měla dobré podmínky pro rozmnožování i v zimě. Její generace se tudíž zvětšily," upřesňuje Hrubý.
Také včelaři v dalších místech České republiky mimořádně zjišťují stavy včelstev.
......
To jen tak pro doplnění, ilustraci a důkaz, že jsem se nezbláznil :-)
================================================================
A další perla v ČT ....Úhyny včelstev na Znojemsku prý způsobují rakouští včelaři.
Obviňovat Rakušany z těchto úhynů je neslýchaná drzost, ke které si v reportáži dokonce přisadil tamní veterinář Pantůček. To by se snad dalo nějak obhájit, kdyby tak vysoké úhyny (60%) byly v republice pouze na hranicích s Rakouskem, ale tak to není. Bít se v prsa, jak jsme my vzorní a organizovaní a katastrofu nám tam zavinili "ti zlí rakušáci", na to už musí být povaha! Ještě že sousedé neumějí česky a na nás kašlou. Možná je to odplata za jejich protesty proti Temelínu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 G.Pazderka G.Pazderka | 17. března 2008 v 16:38 | Reagovat

Krásně jde na té reportáži ze Znojemska vidět kdo má jaké úly a pláče.  Virová sterilita u starších úlů a rámků po x pravidelných úhynech nejde jen poznat úhynem včelstva, ale také i charakteristickým pachem, který je hlavně najaře z takových včelstev po masivních úhynech cítit. (pozor, nejde  - B.l.l.  nebo B.a. nebo M.p.!)

Ještě dodám, že ta informace je suše zjištěna z webu ČSV v archivu "monitoringu" včelařských zpráv.

2 Eman Eman | E-mail | Web | 17. března 2008 v 16:53 | Reagovat

Vidím že tam kolem Břeclavi máš veselo :-)

3 reda reda | Web | 1. dubna 2008 v 20:58 | Reagovat

Tak to už znám a nevim nevim jestli má pravdu, ale jak se řiká co bylo v televize, nebo v novinách je pravda

4 Lenka09 Lenka09 | Web | 7. dubna 2008 v 16:57 | Reagovat

Nevim, nevim mě zatim nic takového nepostihlo,ale jak říká reda tak přece je to pravda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama