Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Makedonský soud odsoudil medvěda za krádež medu

14. března 2008 v 13:52 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Makedonský soud odsoudil medvěda za krádež a poškozování, protože kradl med včelaři, který odrážel útoky bubnováním hudby "turbo-folk".

"Zkoušel jsem odradit medvěda světly a hudbou, protože jsem slyšel, že se toho medvědi bojí," řekl Zoran Kiseloski nejprodávanějšímu deníku Dnevnik potom co roční kauza medvěd vs. včelař skončila ve včelařův prospěch. "Tak jsem koupil generátor, osvětlil prostor a nasadil písně srbské hvězdy "turbo-folk" Ceca."

Medvěd se držel stranou několik týdnů, ale vrátil se když generátoru došel pohon a hudba ztichla, řekl Kiseloski, a dodal, "zaútočil na včelí úly znovu."

Soud ve městě Bitola shledal medvěda vinného, a jelikož medvěd neměl vlastníka a patřil ke chráněným druhům, nařídil soud aby stát zaplatit 140,000 denarů (1,726 Liber) škody, které způsobil úlům.

Nebyla informace o nynějším pobytu medvěda. (Zprávu od Ljilja Cvekic; editována Ellie Tzortzi a Mary Gabriel)

Zdroj
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 G.Pazderka G.Pazderka | 16. března 2008 v 21:49 | Reagovat

Ano, stejný postup by měl být standadem i v našich polohách, kdyby medvěd  nebo případně jiný zvláště chráněný živočich,  způsobil škodu na včelsvech. Zákony nato jsou a kdyby se krajský úřad nerozhodl poskytnout náhradu škody, zbývá přesně takový principiální postup, jak je výše popsán.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama