Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Kyselina šťavelová: Otázky, odpovědi .... 4. část (Tipy a bezpečnost)

10. března 2008 v 18:53 | Eman |  Varoáza

Tipy na míchání

Bezpečnostní tipy jsou na konci článku.

Míchejte vše ve dřezu, kde můžete všechno opláchnout. Šťavelové krystalky se shlukují a neměří se dobře na objem, tak musíte mít k odměřování váhy přesné na 1 gram.
Pro množství menší než 5 litrů zvažte krystalky a potom je nasypejte do nádoby s plastovým víkem (nepoužívejte kov). Přidejte polovinu teplé vody, protřepejte dokud se k.š. úplně nerozpustí, potom přidejte cukr, a zbytek vody. Třepejte dokud se veškerý cukr nerozpustí před nalitím do postřikovače - nerozpuštěný cukr by ucpal trysku! Není dobré všechno míchat v postřikovači, zadělali byste si na problémy. (Pozn. překladatele: asi neuškodí roztok přefiltrovat)
Roztok tvoří v teplém počasí látku jedovatou včelám HMF, tak ji spotřebujte do týdne, nebo ji dejte do ledničky (Bogdanov 2001). Zlikvidujte roztok jak začne nabírat hnědý odstín. Je levné si udělat hodně a potom přebytek vylít do kanálu, nebo neutralizovat jedlou sodou.

Recepty

Pokud chcete být poslušní avšak zmatení, dodržujte přesně koncentrace používané v literatuře. Většina evropanů používají v receptu poměry mísení váha:objem (váha kyseliny na objem syrupu) (snadno se použije: například., 35 g k.š. v litru syrupu je 3.5% váha:objem); někteří evropani a většina američanů používá váha:váha (váha kyseliny: váha cukru + váha vody + váha kyseliny znovu). Když nejste pozorní, je snadné to zvrtat. Navíc je v publikacích hodně chyb (právě oznamuji Kanadské provincii že mají chybu na jejich oficiální stránce!). Zmateně se používají roztoky jak 3.5% váha:váha a váha:objem solutions-tak já setrvávám na jedné metodě míchání!
REVIZE receptu
Konzultoval jsem to s Dr. Antonio Nanetti, a opravuji recepty. Budu mít novou tabulku během pár dní. On navrhuje používání K.Š. v poměru 1:10:10 (K.Š. krystaly:cukr:destilovaná voda). To je tedy 60g na litr syrupu. Jiní v chladnějším klima doporučují 45g na litr, a některé severoamerické doporučení jsou 35g/L. Je to na vás a k experimentování. Dávkujte pouze 5ml na uličku včel, jednou za zimu. NEPŘEDÁVKUJTE - zvláště při silnějších koncentracích.
  /Údaje o kyselině šťavelové v novozélandském přehledu chemikálií proti varroáze ve světě/ - český překlad 

Jak je to bezpečné?

Z hlediska varroa je to dosti nebezpečná J látka. Ale asi se ptáte "Jak to je pro mě nebezpečné? Etiketa vypadá dost děsivě!":
JED! NEBEZPEČÍ! Může být osudné jestliže spolknete, je korozivní, způsobuje vážné podráždění a popálení kůže, očí a dýchacího traktu. Škodlivé při vdechnutí nebo absorpcí kůží.
Zdravotní hodnocení: 4 - Extreme (jed)
Stupeň zápalnosti: 1 - mírné
Stupeň reaktivity: 1 - mírný
Stupeň kontaktu: 3 - vážný (Corrosive)
Toxicologická Informace
Ústy krysa LD50: 375 mg/kg; podrážděná kůže králíka: 500 mg/24H mild; oko králíka 250 ug/24H vážné
Navíc všechny vládní regulace řákají nosti ochranný oděv, bezpečnostní brýle, rukavice a někdy respirátory. Co ta chemická hatmatilka má vlastně znamenat? Každý se chce jistit a dává tolik varování, že se bojíte čehokoli dotknout.
Bezpečnostní rady selským rozumem
Samozřejmě, měl bych si krýt záda a papouškovat naléhavá varování. Podívejte nechci vypadat jako frajer, ale můj dojem je, že ti co vydávají tak extrémní varování nečetli sami opravdu toxikologické studie. Některé chemikálie jako coumaphos v Checkmite+®, mě opravdu děsí. Tato látka je organofosfát, a jedna dávka může natrvalo poškodit nervy.! Kyselina šťavelová taková není - není to zrádná chemikálie. Když ji vdechnete, budete kašlat a dost.; když se dostane na kůži bude pálit, a tak ji smyjete. Asi jediný způsob jak si opravdu ublížit je dostat krystalky do očí (30 gramů spolknete a může vás to zabít). Pokud se týká krátké expozice, jedná se spíš o dráždidlo než o jed. V praxi není obtížné zacházet s ní bezpečně. Pokud máte praxi v zacházení s louhem, kyselinou do bazénu, nebo SAVO, zvládnete to s kyselinou šťavelovou.!
Zacházení s krystaly
Když pracujete s krystalky, noste bezpečnostní brýle arukavice: tenké (abyste nebyli neohrabaní) nitrilové nebo latexové rukavice vyhoví (Kimberly-Clark 2006). Krystaly které koupíte jsou Dihydrát kys. Šťav. (nikoli dehydrát, ale dihydrát - to znamená dvě molekuly vody vázané na každou molekulu kyseliny). Kvůli tomu, běžné krystalky kyseliny mají navlhlý pocit, a nelétají v prostoru. Nebudete je inhalovat a do očí je dostanete jen když si je tam hodíte pružnou plastickou lžičkou. Doporučuji otvírat a míchat pouze nad výlevkou anebo co nejblíž ní.
Kapání, "bryndání" syrupu
Důvod proč se evropani rozhodli pro kapací metodu, na rozdíl od stříkání, je to, že nemáte možnost vdechnout kapičky ve vzduchu (k.š. na rozdíl od mravenčí nevytváří páry). Tak zbývají pouze dva způsoby jak ji můžete dostat do orgaismu: vypít (3 šálky 3.5% roztoku vás zabije), nebo absorpcí skrz kůži (množství K.Š. které vystříkáte na včelstvo je stejné jako měl pepek námořník když "baštil" špenát). Jestli rozlijete syrup s K.Š. na kůži, cítíte leké pálení dokud ho neomyjete. Asi více K.Š. sníte v zelenině a čají než ji absorbujete skrz kůži při kápnutí. Opravdu, vaše tělo produkuje K.Š. jako neormální odpadní produkt přebytečného vitaminu C!
Nejlepší realistický popis byl publikován Health Council of the Netherlands (2004)-přečtěte si ho sami! Shrnu-li jejich zjištění, k.š. krystaly mohou popálit kůži a oči a neměly by se inhalovat. Museli byste pít hodně syrupu a dlouho než byste se zranili odvápněním nebo vytvořením ledvinových kamenů. Když výzkumníci koupali kůži králíka v K.Š., viděli zrudnutí, ale dokonce koupání králíků v 5% roztoku je nezabilo. Tedy pro představu 3.5% váha:váha roztok (nejsilnější používaný) je asi dvakrát větší koncentrace k.š. přirozeně se vyskytující v pažitce, petrželi a rebarboře! Radetzki tvrdí, že hospodyně krájící rebarboru je vystavena vyšší úrovni K.Š. než včelař zacházející s úly.. Některé výrobky vlasové péče obsahují až 5% K.Š.! Roztok na moření dřeva k omývání stolu je 2½ krát silnější jako ten, co se používá na ošetření včel!
Health Council dodává: "U králíků je k.š. mírně dráždivá kůži… Výbor je znepokojen z dráždění horního dýchacího traktu, očí a kůže jako kritické účinky v expozici v zaměstnání" Jinými slovy, nedostat ji do očí, a omývat kůži. Vždy noste rukavice; nenoste kožené rukavice pro včelařské práce. Budete cítit kápnutí na kůži, protože je syrup lepkavý. Vždycky mějte po ruce hodně vody na umytí rukou a cákanců na šatech, a myjte si ruce pokaždé, když položíte postřikovač. Tak si neúmyslně nevetřete kyselinu do očí, nebo na volant auta.
Včelaři co kapají postřikovačem mají tendenci předávkovávat. Musíte si kalibrovat postřikovací pramének přesně pomocí odměrného válce. Je mnohem přesnější aplikovat syrup velkou stříkačkou (dostupnou ve většině farmářských obchodů).
Praktické bezpečnostní tipy
1. Pravidlo číslo jedna: Vždy mějte dostatek vody na opláchnutí po ruce!
2. Než si otřete oči nebo nos, umyjte si ruce!
3. Míchejte a skladujte k.š. ve skleněných nebo plastových nádobách, ne kovových (většina plastů je odolná kyselinám). Zřetelně označte každou nádobu s roztokem. Minimálně "JED: 3.5% kyselina šťavelová." Vypláchněte míchací nádoby a obaly jakmile skončíte - nenechávejte je povalovat!
4. Jakmile je roztok namíchán, je mnohem bezpečnější. Ale zvláště dejte pozor aby nestříkl do očí, nebo jste nevdechli mlhu. Kapejte ji od těla a držte tvář odkloněnou. Jestliže se dostane na kůži, omyjte ji vodou. Tip: jestli máte pochybnost, je-li kyselina ještě na kůži po opláchnutí, dotkněte se špičkou jazyka kůže. Jestli chutná trpce jako citronáda, je tam ještě zbytek. (Úřady by asi protestovaly, ale neuškodí vám to víc jak poprašek černého pepře.).
5. Zajistěte vždy po ruce džbán vody - zvláště venku. Jedlá soda rozpuštěná ve vodě neutralizuje každou kyselinu Nepracujte s kyselinou aniž máte hodně vody na umytí po ruce!
6. Zajistěte si v postřikovači nízký tlak, aby roztok necákal a nemlžil. Když používáte zahradní postřikovač, uvolněte zásobník mezi včelnicemi a aplikacemi, aby jste si nestříkli do očí neúmyslným stisknutím spouště!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama