Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Kyselina Šťavelová: některé otázky a odpovědi

5. března 2008 v 22:25 | Eman |  Varoáza
Důležité upozornění na úvod:

Články o kyselině šťavelové nejsou návodem jak proti varroáze ošetřovat včelstva v ČR! Kdo tak činí, porušuje zákon, protože kyselina šťavelová není schválena veterinární správou pro veterinární použití. Stejně tak je to i s jinými látkami, jako je volná kyselina mravenčí, thymol a podobně. Články mají za cíl pouze rozšířit obzor a připravit zvídavé včelaře na situaci, kdy nyní schválené prostředky ztratí očekávanou účinnost. Jinými slovy, až si roztoči na ně zvyknou a získají imunitu. V Rakousku a v Německu je kyselina šťavelová schválena k použití, v mnoha dalších evropských zemích ji včelaři s výhodou používají jako levný, rychlý a poměrně ekologický prostředek proti zlému roztoči Varroa Destructor. Vše však má svá rizika, vždyť nebezpečné pro člověka může být i vaření čaje, nebo procházka v parku. Nebezpečí je však potřeba dobře poznat.
Nejlepší evropská stránka o používání kys. šťavelové Oxalic acid - Agroscope Liebefeld-Posieux Research Station ALP

Proč kyselina Šťavelová?
Evropští včelaři, kteří byli s varroa mnohem déle než my a kteří se často setkávají regulacemi, které se nedívají příznivě na chemikálie kontaminující med, zaznamenali, že varroa je citlivý na organické kyseliny -- jako je kyselina mravenčí, octová, mléčná, citrónová, a šťavelová (v mnoha rostlinách včetně šťovíku). Udělali významný výzkum účinnosti každé z nich.

Jak mléčná kyselina tak octová ukázaly účinky při zabíjení varroa, ale byla zvolena kyselina šťavelová. Je schválena pro řadu evropských zemí, Kanadu, a Nový Zéland. Není dosud registrována pro použití v USA, a tento článek je mířen našim cizím přátelům, a pro americké včelaře jako informativní. ABF, vedený Troy Fore, poslal petici federálním úřadům za registraci k.š. v cukrovém sirupu, založený na výzkumu Marian Ellis, z University v Nebrasce. Troy říká, že čekají na odpověď - mohla by být příští léto, možná za rok nebo více.
Kyselina šťavelová je neobvyklá jako organická kyselina, které jsou normálně "slabé" kyseliny, v ní je velmi vysoká disociační konstanta - znamená to, že působí spíše jako "minerální kyselina", jako je sírová, chlorovodíková, než typická uhlovodíková kyselina, jako je octová nebo citrónová. Mohli byste si nasypat čisté krystalky citrónové kyseliny na jazyk a nic moc se neděje. Kdybyste to samé udělali se šťavelovou kyselinou, mohli byste si vypálit kůži! Šťavelová je asi 10,000 krát silnější než octová v octu (ocet je 5% roztok kyseliny octové).
Šťavelová kyselina je běžná v říši rostlin, protože je to odpuzovač býložravců. Dělá pár věcí:
1. Dělá chuť rostlin kyselou - jděte a ochutnejte šťovík, rebarboru nebo špenát. Trpkost co cítíte na jazyku je šťavelová kyselina reagující s vápníkem ve vašich slinách to vytváří šťavelany (soli kyseliny šťavelové).
2. Může vytvořit šťávu dráždící ústa, kůži nebo oči.
3. Zadržuje vápník ve zvířecím střevě a způsobuje ledvinové kameny jestli se jí delší dobu.
4. Může tvořit šťavelany. Listy běžné domácí rostliny Dieffenbachia jsou tím známé; ve skutečnosti je běžné jméno té rostlin "dumbcane," (mlčící třtina) protože když ji jíte, jazyk vám napuchne, způsobí že nemůžete mluvit, neboli mlčíte. Nezkoušejte to " Šťavelany v listech .. jsou jehličkovité krystaly, které když jsou snědeny, mohou provrtat ústa, hrdlo a trávící trakt jak pronikají skrz, způsobí přinejmenším silnou nepříjemnost." Kyselina šťavelová ve wikipedii (http://en.wikipedia.org/wiki/Calcium_oxalate).
Je mnoho běžné zeleniny, která obsahuje kyselinu šťavelovou nebo šťavelany (http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/Data/Other/oxalic.html). Přirozená koncentrace k.š. (šťavelany) založená na čerstvé váze ve špenátu je 0.3-1.2%, v rebarboře 0.2-1.3%, v čaji 0.3-2.0%, a v kakau 0.5-0.9% (Fassett 1973). Z následující důvodů je kyselina šťavelová vítěz pro tlumení varroázy.:
1. Je přirozenou součástí naší stravy, a my máme metabolismus jak ji zpracovat.
2. Je přirozenou součástí prostředí, takže neotrávíme nic než roztoče.
3. Jelikož není rozpustná v lipidech, nezabuduje se do vosku v plástech.
4. Je to přirozená složka medu, a tak ošetření šťavelovou kyselinou nezvětší znatelně její koncentraci v medu (Brødsgaard, 1998).
5. Je bezpečné a snadné ji aplikovat (bezpečnost a rizika jsou na konci článku).

Jak se aplikuje?

Nezapomeňte: kyselina šťavelová není dosud schválena pro použití v USA. (ani v ČR)
Aplikace poprášením
Evropani udělali spoustu práce na to téma a došli k závěru, že poprášení spíše než postříkání je nejbezpečnější a účinné. Může se postřikovat stříkačkou, "nadívadlem" na krocana nebo (možná to nejjednodušší) zahradním postřikovačem otočenou špičkou aby to dalo jemný paprsek, který nebude smáčet. Mnozí dávají přednost postřikovači, protože to udrží oči daleko od stříkání a nemusíte se ohýbat abyste stříkali na včely.
Při aplikaci se zahradním postřikovačem napumpujte středně malý tlak, potom otočte nastavení hubice zpátky tak, až se dostane celistvý a slabý proud, který vystřikuje několik cm, a nesmáčí včely. Použijte cejchovaný válec nebo odměrku k zjištění kolik postřikovač vydá za vteřinu. Potom zjistěte kolik vteřin musíte mít stisknutý kohoutek k aplikaci dávky. Nastavte tlak a hubici tak, že správná dávka na rámek je aplikována za 1 vteřinu - potom můžete stříkat po 1 vteřinu dolů každou mezeru mezi rámky k aplikaci správné dávky. Se zkušeností můžete přesně stanovit poměr dávky podle toho jak vypadá pramínek.
Tip: jestli ošetřujete několik včelstev, kontrolujte celkové množství které použijete na celou včelnici a rozdělte to počtem ošetřovaných včelstev - to vám řekne jak přesně to aplikujete.
Když se pokapává, nejlepší výsledky získáme stříkáním dávky přímo na každou mezeru, s hůlkou paralelně s rámky. Je to nejsnadnější k zamíření jestli pramínek stříkat mimo pod malým úhlem asi 8-10 cm předtím než trefí včely (můžete táhnout špičku mezi rámky, ale budete více máčet). Sirup který přistane na vršku rámku se nepočítá - včely ho odstraní pomalu. Netrapte se jestli se zpočátku netrefíte, to se zlepší praxí. Výzkum ukazuje že to není kritické aplikovat sirup stejně - včely to přenesou (ale lepší je to aplikovat rovnoměrně). Celková dávka na včelstvo je nejdůležitější věc.
Někteří včelaři pracují ve dvojicích, první pracuje napřed a odstraňuje propolis a odděluje plodiště, a potom vrátí za prvním nástavky zpátky a druhý postřikuje. Nastříkejte horní nástavek od spodu a spodní seshora. Proud běží nahoru a dolů mezerou včel, odpočítejte vteřiny (nemusíte ani vypínat uzávěr). Je snadné ošetřit včelstvo za minutu, a není těžké se pohybovat i dvakrát rychleji. Dva včelaři mohou ošetřit 250 včelstev před obědem!
Tip: Vezměte si více postřikovačů, kdyby jeden selhal.
©Randy Oliver 2006
(fotografie budou dodány)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 David David | E-mail | 26. července 2014 v 9:19 | Reagovat

Dobrý den,
jaké máte s po 6 letech úspěchy s aplikací kys. šťavelové? Přiznám se moc jsem nepochopil tu aplikaci, mohl byste mi ji podrobně popsat do meilu?
Děkuji
david

2 Eman Eman | 26. července 2014 v 11:23 | Reagovat

Aplikaci kys. šťav. neprovádím. Berte tento článek jako pohled na alternativní boj proti varroa ve světě. Vypracovat spolehlivou metodiku a napsat srozumitelný návod není žádná legrace, dokáže to velmi málo lidí. Dočkáme se toho možná v budoucnosti, až naše "synteticko-chemické" metody nebudou účinkovat.

3 Dan Dan | 11. srpna 2014 v 10:45 | Reagovat

Čau synci, aplikace zaječího pysku, který je vyluhován do vody při 50°C z 300g drogy (řezané) na 500 ml H2O. Hodinu nechat macerovat a tinktura je hotová. Hezký den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama