Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Komentáře

1 G.Pazderka G.Pazderka | E-mail | Web | 6. března 2008 v 18:33 | Reagovat

Teď jsem to také viděl.

"Myslím,  že je nakonec všechno špatně jak to dělám a proč to dělám. Nejlépe bude když se zkrátka vykašlu na skutečný chov svých v sezoně víc jak 500 včelstev a budu vyplňovat papíry, druhý to podepíše, třetí vyplatí a čtvrtý mi to pravopisně zkontroluje ... a mám to v kapse.  Stačí zazimovat chcípáky a na jaře něco "doplnit" - jak se říká a je zaděláno na příští rok znovu. Jen to chce nebýt s tím nářkem furt stejnej."

Kdy se budou bavit na Mze konečně o včelařství? Proč neocení dotací za vyzimování? To by se panečku počítaly druhejm včelstva, když by šlo o více jak 300,- Kč/ včelstvo.  O takovou částku by se totiž jednalo asi letos, když by to dělalo 50% včelstev ztrát.

Škoda slov!!

2 Eman Eman | E-mail | Web | 7. března 2008 v 10:20 | Reagovat

G.P.: Proč neocení dotací za vyzimování?

Protože na počty včelstev odvádí 97% včelařů v ČSV příspěvky 16 Kč/vč. a kdyby se dotovala vyzimovaná včelstva, tak by šlo například letos do pokladny svazu možná 50% příspěvků. Navíc je to 1.9. spojeno s povinnou registrací na ČMSCH.  Jsou to 3 věci dohromady na 1 hlášený počet. Je to tak praktické.  

Nejlepší relativní odměna dobrého vyzimování by byla taková, že by se za ta uhynulá a obnovená neplatilo nic a ne možná zase 1500, jako tomu bylo roku 2003.  

Slyšel jsem, že prý Kolomý má objednávku na 22000 oddělků.

3 G.Pazderka G.Pazderka | 7. března 2008 v 11:00 | Reagovat

Ano, už si obnovuji ruštinu, protože se budou dovážet.  Co se zaty státní prachy nevyplatí. Že?

........

Slyšel jsem, že prý Kolomý má objednávku na 22000 oddělků.<

4 Eman Eman | E-mail | Web | 7. března 2008 v 12:04 | Reagovat

:-)  Možná by nám je dodali Australani - tutově bez roztočů.  Než vyřeší požární hlásiče v letadlech, tak jim je možná američani odřeknou.  Praha - Sydney 16000 km,  Sydney - Los Angeles 12000 km .-  moc velký rozdíl to zas není.

5 G.Pazderka G.Pazderka | E-mail | 7. března 2008 v 12:08 | Reagovat

To co bylo řečeno Pondělíčkem a Peroutkou jsou kamufláže pro veřejnost!

Já nevím, na podzim mi tato dnešní situace byla známa a také jsem oni informoval p. tajemníka že se tak stane. Jde stále jen a pořád o pochybení včelaře resp. v technoologických postupech ošetřování.  

-------------------------------------------------------------

[2]Sám moc dobře víš, že odvolávat se na administrativní termíny je  kravina a úplně stejná argumentace, jako že platit za včelstva, která neexistují! Tak se děje proti logice věcí a stav našeho včelařství tomu odpovídá.

........

Je to to samé, jako bych navezl k opylení např. 50 včelstev a požadoval k inkasu za 100. Je to celkově tak uhozené, že nejenže včelař, který dojde o zazimované včelstva, navíc ještě dostane za to včelstvo, pokud bude podpora na znovuobnovení uvolněna, navíc částku za ztrátu! Takže dostane peníze dvakrát!

Není to nezávisle kontrolováno! ČSV nemůže kontrolovat z titulu oprávněnosti vyplacení dotací svoje členy, ale běžně tak činí z restrikce obzvláště u nečlenů nebo moc "velkých včelařů", kteří se kontrolujoou snadno a bez obtíží.  Běžně se zazimovávají úly místo včelstev a čeká se jen na státní dotace a opět letos, jak to vypadá i na náhrady! Kontroly má dělat MZe a nikdo jiný. Tak se neděje na nejnižsích úrovních, protože nemá nato lidi.  Kontrola o které se baví v reportáži byla jen papírová a na Křemencově v "hlavním stanu" svazu.

Sám jsem byl kontrolován 2x svazem a to jako člen ČSV a i jako nečlen. Byla snaha mne zkontrolovat i po třetí. Nikdo mne nepozval ke kontrole včelstev protějšku.  Jsem na stejné úrovni jako ZO, protože jsem  jako fyzická osoba subjekt jako každý jiný. Podle osvědčení vydaný svazem mohu také plnopávně kontrolovat včelstva druhým včelařům. Takže "průkaz" abych poznal 7 obsedlých rámků mám.(podmínka pro zazimování)

........

Myslíš si, že včelaři, jestli došly o včelstva a žádali o dotaci 1D 252/1997 Sb. měli  ve skutečnosti obsedlých tolik rámků kolik je požadováno? Je to nemožné a ještě navíc dostanou dotaci za znovubnovení dalšího potenciálního včelstva - chcípáka.

Také je jasné, že včelař, který došel během zimy o včelstva vyčerpal dotaci neoprávněně!

To lehce potvrdí každý znalý učitel včelařství nebo každý kdo zná průběh napadení  varoázou. Včelstvo nemohlo splňovat podmínky vyplacení, protože to průběh napadení zanedbaného uhynulého včelstva  na varoázu zkrátka nedovoluje.

.........

Ale. Z 95% včelařů rádo smýšlí jiné argumenty a taková sehraná nejvyšší dvojka Pondělíček a Peroutka jsou toho jako manipulároři laického nározu mistrovským důkazem. Pokud tam má ministr zemědělství takové poradce, ať se těší ze stálého přelévání peněz naříkajícím včelařům, co neumí ani kontrolovat stav varoázy, resp.  slušně vyzimovat.

Předcházet se dá jak melecitóze, tak také varoáze.Postupy a i pro velké stavy včelstev u jednoho včelaře nato jsou známy i na internetu.  Známy sjou i v odborných kruzích, stačí jen naně pořádně dupnout a neposlouchat rádoby romány.

Strategie udržitelnosti chovu včel tu chybí.  A to se ví všeobecně! (cena medu, nemoci včelstev, monopolní postavení zájmové ČSV)

Celkově a doslova je mi z toho nanic!

..................

[2]Protože na počty včelstev odvádí 97% včelařů v ČSV příspěvky 16 Kč/vč. a kdyby se dotovala vyzimovaná včelstva, tak by šlo například letos do pokladny svazu možná 50% příspěvků. Navíc je to 1.9. spojeno s povinnou registrací na ČMSCH. Jsou to 3 věci dohromady na 1 hlášený počet. Je to tak praktické.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.