Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Zmizí důvody proč většinou lidé chovají včely?

26. února 2008 v 17:34 | Eman |  Med
Pročpak velká většina našich včelařů chová včely?

Zapomeňte na takové primární důvody jako jsou láska ke včelám - ta nastoupí až po čase. V čem se svou podobou včely liší od roztomilých čmeláčků, nebo včel samotářek? Chovají se snad včely proto, že zemědělci potřebují opylení svých plodin? Ale kdepak!, to platí v USA a jedná se hlavně o mandle, ale neslyšel jsem u nás v poslední době, že by někdo od zemědělců za opylení byl ochoten zaplatit. A platíme vždy jen za to, co opravdu potřebujeme, nebo jsme přesvědčeni že to nutně potřebujeme. A ta tvrzení, co se dávají na včelařské plakáty o 95% užitku včel pro lidi v opylování a jen 5% v medu... :-)). Kdyby to tak opravdu bylo, tak nám stát (společnost) za každé včelstvo bude oprávněně vyplácet 5 až 10 tisíc Kč ročně.Ale hezky se to poslouchá.Papír snese všechno i ten okřídlený údajný citát Einsteina, že lidstvo zahyne, když zmizí včely. To Einstein vlastně nikdy neřekl, i to si vymysleli nějací nadšení včelaři a kdekdo to omílá, protože to dobře zní. Všechno kolem motivace k chovu včel se stále točí kolem medu. Odbyt a cena medu tvoří u nás i ve světě rentabilitu chovu včel. S tím stojí a padá existence včelích farem. Prostě a jednoduše, včely odjakživa mají schopnosti tvořit zásoby medu z přírodních zdrojů a člověk toho využívá. Med je lehce stravitelný, dietní, sladký, a sladké nám odjakživa chutná, dodává potřebnou energii a taky med obsahuje spoustu probiotických látek, které prospívají našemu zdraví. Jsou kuriozní případy chovu včel pro pyl, například na Slovensku prý se nyní dobře prodává pyl pro nějakou holandskou firmu, která chová čmeláky. U nás jsem o ničem podobném neslyšel. Někdo si přidává pyl do medu a věří na jeho léčivé účinky. Nic proti tomu. "Víra tvá tě uzdraví".
Tak proč tedy 90% včelařů v ČR bude i nadále chovat včely, když rentabilita je nejistá? Protože je to baví a je lepší být chudý a spokojený, než bohatý a nešťastný. Peníze nejsou u většiny včelařů na prvním místě.

A nyní ta zpráva o novém umělém sladidle z USA vyráběném z přírodních plodin. Jak jsem zprávu koupil, tak prodávám (nevylučuji, že to může být apríl - dnes už je možné všechno):

Diabetický trh se otevírá světu pro FDA - schválené přírodní sladidlo obchodované společností SuperVision Inc.


Velká část informací má být oznámena brzy; Překvapivý supemodel na nové mezinárodní Diabetické a dietní kuchyňské výstavě. Supervision entertainment Inc. s potěšením oznamuje, že FDA - (Státní správa potravin a léčiv v USA) nedávno schválila umělé sladidlo z přírodních plodin jako je pšenice, rýže, kukuřice, brambory, ječmen atd. Je to radikální odchod od takových umělých sladidel jako je Aspartame, Splenda a jiných, které jsou v zásadě chemické koktaily v jedné nebo jiné formě.

Tento zajímavý nový výrobek je vyráběn enzymatickou degradací všech přírodních plodin, které jsou pak zpracovány a vyčištěny. Konečný výsledek je přírodní sladidlo, které vypadá přesně jako med, chutná jako med, a má stejnou konsistenci jako med. Ve skutečnosti to vytlačuje z "obchodu" včely.

Produkt je schválen FDA pro použití do doslova tisíce výrobků od cereálií, čokoládových tyčinek, koly, výživných tyčinek, pečiva a stovky jiných potravin. V krátkosti kde se používá cukr může být tento produkt použit k náhradě cukru. Je to dokonalý produkt pro diabetický trh, který dosahuje chronicky epidemického stádia. Odhaduje se, že každých 21 vteřin je diagnostikován nový diabetik a za každého jednoho diagnostikovaného jsou dva jiní, kteří se stanou diabetiky, ale ještě o tom nevědí, protože nejsou diagnostikováni.

Cukrovka postihuje jednu miliardu lidí na celém světě, téměř šestinu světové populace! Cukrovka je také těsně spojena s obezitou, a proto je to dokonalý produkt pro tento trh.

Nový výrobek dává zážitek sladké chuti, po které většina lidí touží ve stravě, a neobsahuje kalorie, uhlovodany a prochází tělem nestráven. Společnost pracuje na několika marketingových akcích a očekává se, že oznámí brzo velkou marketingovou smlouvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | 26. února 2008 v 19:31 | Reagovat

No, a je vymalováno.

Tož do roka a do dne. Hin sa uvidí.

2 Anton turčáni Anton turčáni | E-mail | 28. února 2008 v 13:21 | Reagovat

Jsou kuriozní případy chovu včel pro pyl, například na Slovensku prý se nyní dobře prodává pyl pro nějakou holandskou firmu, která chová čmeláky.

Už 6-7 rokov sa dobre predával, už to nie je pravda. Holandská firma KOOPERT v Nových Zámkoch (robí umelý chov čmeľov)  tento rok znížila odber prírodného peľu  (doteraz ročne 250 ton) v čerstvom stave, čo odôvodnila nadúrodou v Europe. Peľ v mrazenom stave sa dováža na Slovensko i zo zahraničia.

Bol to dobrý biznis (1 kg za 140,- Sk),  ja som ročne odovzdával 0,3-0,4 t,  so mnou firma tentoraz HZ neuzatvorila.  Podľa všetkého dôjde aj k zníženiu odbernej ceny  , najskôr sa vyhlási " peľu je veľa a zatým príde ponuka na dodávku, ale za nižšiu cenu", tak ako pri mede.

Anton

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama