Informace ze světa Internetu hlavně o včelách a včelařích, a česky

Jeden pohled na údajné globálni oteplovaní (GW)

29. února 2008 v 8:04 | Eman |  Zajímavé zprávy o včelách a jejich produktech
Na blogu Karla Drábka: je zajímavý článek o GW (global warming).

Je mi ten článek sympatický a řeknete si možná, že mi to vzhledem ke včelám může být ukradené. Jenže mě ty lapálie s GW a následně s povinným přimícháváním biopaliv zasáhlo osobně. Díky tomu se zemědělci vrhli na řepku, jako jistý zdroj zisku. O racionalitě tohoto řepkového šílenství si přečtěte tady (Independent: Biopaliva jsou pro klima horší než nafta a benzín)
Kasalice jsou obklopeny poli s řepkou, jak je vidět na mapce - žlutá plocha. Nedávno ji kropili močůvkou a tak procházka tamní přírodou připomínala plazení městským odpadním kanálem. Když k tomu připočítáte, že v každém druhém domku v noci pálí odpady, plasty, kůže a jiné zvrhlosti a ve dne pálí listí a bordel na loukách a zahradách, tak je život na vesnici procházka rájem. Ale přesto bych se do města nepřestěhoval.
Označení 1 a 2 na mapce jsou stanoviště včel. Květ řepky trvá asi 25 dní a začne zpravidla koncem dubna a překryje tedy hlavní dobu květu ostatních rostlin a stromů. Včely jsou takové potvory, že když najdou silný zdroj nektaru a pylu, tak mu jsou věrné a neodskakují si přilepšit někde jinde. "Jedou" z jednoho pole až do úplného sebezničení a pokud na tom poli pár kvítků bude, tak nepoleví. Vloni jsem měl opačnou situaci, nejbližší menší políčko s řepkou od sebe daleko asi 1.5 km a medu bylo dost a byl voňavý, z různých květů ovocných stromů a květin. Řepku tedy pro včely nepotřebuji a nemám ji rád. To mám potvrzeno v několika takových sezonach. Tento rok tu bude převládat zase řepkový med, který rychle krystalizuje, chuť nic moc a včely jsou při něm agresivnější. Mimo to přes zimu lesní zvěř tu řepku žere a ta působí rozkladně na její vnitřnosti. Pro zvěř je toxická. Nehledě na údajné ničení motorů aut od biopaliv. Prostě děs a zkáza. Řepkový med si prý hodně kupují švédové, protože věří, že v něm jsou nějaké protirakovinné látky a v USA jsou také příznivci květového medu, na rozdíl od střední Evropy, kde vítězí med tmavý.

Nemůžu s tím nic dělat, ale ty "zelené blázny" volit nebudu ani náhodou. Taky tím co předvedli při volbě prezidenta se mi zhnusili nadosmrti a teď ještě tohle žluté šílenství kolem vesnice. Nedávno zase ta sprosťárna co omylem Bursík poslal e-mailem Zubové. Prostě jsou to trapáci a dostanou co zaslouží. Pokračování toho zeleného blbnutí: Biopaliva mají být v budoucnu bez spotřební daně.

Myslete si o tom všem co chcete, ale já se musel odreagovat. Takhle nejen přes včely u mě vznikají politické antipatie - volím nejmenší zlo (pro mě). A to jsem ty zelené mužíky kdysi chtěl volit :-). Co se dá dělat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jirka jirka | E-mail | 29. února 2008 v 13:56 | Reagovat

Dobrý den

Na tenhle článek jsem se dostal při hledání informací, protože jsem také včelař. (a sousloví "fascinovaný včelař" přesně vystihuje můj poměr k nim) Shodou okolností žiju v obdobné obci jako Vy, s řepkou i tím co moji spoluobčané dokážou pouštět z komínů mám také problém. Zajímám se o obnovu a udržení stromů v obci a okolí (protěžuju ty pro včelky), zatímco mí sousedé je vesele kácí.  

Věřte že za žluté šílenství kolem Vaší obce nemohou zelení blázni, spíš zešílevší "zemědělci", kteří jsou často všechno jiné než hospodáři, a když jim na to dají z ministerstva zem. dotace....

Každý ekolog vždy bude proti takovýmto žlutým monokulturám a bude naopak prosazovat rozmanitou výsadbu i rozmanitou druhovou skladbu osetých ploch. Proto prosím neházejte zelené do jednoho pytle a rozlišujte. Tak takhle jsem si zase musel ulevit já.

S úctou k příteli včelaři

Jirka

2 Eman Eman | E-mail | Web | 29. února 2008 v 14:43 | Reagovat

Díky za podporu...:-)   Naivně jsem si kdysi představoval "zelené" jako ochránce přírody, diversity přírodních druhů, bojovníky proti agresivní koupelnové chemii, proti zatěžování přírody těžkými kovy a jedy. Ale chování zemědělců je už jen důsledek celé dotační politiky biopaliv. Ti pěstují to, co jim nejvíc vynese a co je jisté.  Zemědělci jen bojují o udržení. Když politika vlády zrušila cukrovary, tak se přestala pěstovat cukrovka.  Odbyt obilí je nejistý, tak co pěstovat?  A slunečnici na kterou čekám 14-tý rok tu nezasejí. Jedinkrát za celou dobu tu byla svazenka.  Asi to nebude už lepší a řepka nám tu každý rok někde bude strašit.

S těmi stromy jsem na tom stejně - sázím je, kam můžu.  Na zahradě už nemám kam zasadit zeleninu pro stromy, keře a bylinky. Tak "kontaminuju" nekultivovaný okolní terén odkopky malin a bylin a j. pro včelí pastvu.

3 Eman Eman | E-mail | Web | 18. března 2008 v 9:02 | Reagovat

Jeden zábavný komentář na téma globální oteplování a role člověka v něm:

Na fotbalovém míči,který skončil mimo branku,: sedí dva mravenci a dohadují se, kdo z nich zavinil, že nepadl gól. Rozhodčí mezi tím ukončil zápas pro nekázeň diváků.

4 Eman Eman | E-mail | Web | 20. března 2008 v 9:07 | Reagovat

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekologie-globalni-oteplovani-mnoho-povyku-pro-nic-fw1-/p_veda.asp?c=A080319_204955_p_veda_wag

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama